Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Daimler prehlbuje spoluprácu so skupinou BAIC

Daimler uviedol, že kúpil 3,93-% podiel v spoločnosti Beijing Electric Vehicle (BJEV), dcére skupiny BAIC.
09.03.2018 / TASR

Nemecký výrobca áut Daimler vo štvrtok oznámil, že prehlbuje spoluprácu s čínskou skupinou BAIC v oblasti nových energetických vozidiel. A to aj napriek tomu, že sa konkurenčná čínska automobilka Geely snaží získať prístup k technológiám nemeckého koncernu v oblasti elektromobilov. 

Daimler uviedol, že kúpil 3,93-% podiel v spoločnosti Beijing Electric Vehicle (BJEV), dcére skupiny BAIC. "Investícia do BJEV je ďalším míľnikom v rámci silnej spolupráce medzi Daimlerom a BAIC na nových energetických vozidlách (New Energy Vehicles) v Číne a podčiarkuje náš záväzok k ďalšiemu rozvoju elektrickej mobility," povedal Hubertus Troska, člen predstavenstva spoločnosti Daimler zodpovedný za Čínu.

"Skupina BAIC a Daimler už dlho udržiavajú hlboké strategické partnerstvo. Nové energetické vozidlá sú jednou z hlavných oblastí podnikania skupiny BAIC a investícia spoločnosti Daimler do spoločnosti BJEV ďalej rozširuje naše partnerstvo. Spolupráca medzi spoločnosťou BAIC a Daimler prechádza do úplne novej fázy vývoja," vyhlásil Sü Che-i, predseda skupiny BAIC .

Predseda predstavenstva automobilky Geely Li Šu-fu minulý mesiac oznámil, že jeho spoločnosť získala takmer 10-% podiel v koncerne Daimler, ktorému patrí aj značka Mercedes-Benz. Geely dúfa, že vďaka tomu bude mať prístup k technológiám elektrických a autonómnych vozidiel, aby mohol lepšie reagovať na nových konkurentov, ako napríklad Uber.

(TASR)


Najnovšie články
Chorvátsko: Nepríjemné pokuty už aj poštou

Po zatknutí doterajšieho šéfa muselo Audi reagovať rýchlo. Na miesto Ruperta Stadlera si sadne doterajší riaditeľ predaja Bram Schot.

Dieselgate: Audi má nového šéfa

EXKLUZÍVNA JAZDA Kráľ štyroch kolies harmonicky spája tradície a moderné technológie s cieľom poskytnúť svojim pasažierom čo najväčšie pohodlie.

Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×