Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Edge: Silnejšia nafta pre Európu

Aktuálny vznetový motor nahradí vylepšený dvojliter EcoBlue, v špičkovom vyhotovení bude využívať dve turbodúchadlá. Ponúkne až 175 kW (238 k).
20 26.02.2018 / Marek Pokrývka

Počas januárového autosalóne v Detroite absolvoval debut inovovaný Ford Edge. Výrobca mu dal do vienka prepracovanú vizáž i technickú stránku, ktorá prešla viacerými úpravami. Tie sa dotkli všetkých zážihových verzií dostupných v Spojených štátoch. V našich končinách je situácia diametrálne odlišná, benzín v ponuke nenájdete. Tomu sú prispôsobené aj špecifiká faceliftu.

Ford Edge príde v zmodernizovanej verzii aj k nám 20 fotografií v galérii Ford Edge príde v zmodernizovanej verzii aj k nám Zdroj: Ford

Namiesto motorov prezentovaných v USA je pre Európu pripravená silnejšia nafta. Aktuálny vznetový motor 2.0 TDCi Duratorq nahradí vylepšený dvojliter s prívlastkom EcoBlue. Rovnako ako v minulosti bude v špičkovom vyhotovení využívať dve turbodúchadlá, namiesto maxima 154,5 kW (210 k) však ponúkne až 175 kW (238 k). Hodnotu krútiaceho momentu nepoznáme.

Okrem vrcholnej verzie dostane SUV aj turbodiesel s jedným slimákom určeným na prepĺňanie, ktorý bude dostupný v dvoch naladeniach. Dosahovať môže 110 kW (150 k) alebo 140 kW (190 k). V prvom prípade má byť motor spojený s osemstupňovým automatom a pohonom predných kolies, výkonnejší variant naopak dostane šesť manuálnych stupňov a systém 4x4. Model disponujúci bi-turbo motorom bude mať štandardne modernú samočinnú prevodovku i štvorkolku.

Ford Edge: Facelift a špičková verzia ST

SUV prešlo pomerne výrazným dizajnovým prerodom, dostalo osemstupňový automat a nový model s maximálnym výkonom 250 kW (340 k).

Po technickej stránke sa teda európsky model Edge má naďalej výrazne líšiť od toho amerického, no inak prinesie facelift známe zmeny. Rátať teda môžeme s modifikovaným dizajnom, odlišným centrálnym tunelom s otočným ovládačom radenia či rozšíreným vybavením. Predaj omladenej verzie sa spustí do konca roka, konkrétnejší termín známy nie je.


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×