Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Päťdverový Mercedes-AMG v novom šate

Liftback prezrádza viac o svojich líniách: odhaľuje výrazné krídlo, koncovky výfuku, dizajn nárazníkov či koncových svetiel.
5 1 príspevok 23.02.2018 / Marek Pokrývka

Stuttgart nedávno potvrdil, že počas autosalóna v Ženeve svetu ukáže sériovú verziu športového liftbacku naznačeného vlani prostredníctvom konceptu. Prototyp vozidla predviedol v tradičnej čierno-bielej strakatej kamufláži navrhovanej na skrytie konkrétnych tvarov karosérie. Päťdverový automobil sa teraz predvádza v novom šate a o svojich líniách prezrádza viac.

Mercedes-AMG ukázal ďalšie tvary svojho sériového liftbacku 5 fotografií v galérii Mercedes-AMG ukázal ďalšie tvary svojho sériového liftbacku Zdroj: Mercedes-AMG

Nemecká automobilka zverejnila fotografie najnovšieho člena rodiny Mercedes-AMG v kabáte tvorenom matnou fóliou so vzorom čierno-zelených plameňov. Okrem odlišnej grafiky je maskovanie slabšie, najmä v oblasti nárazníkov. Konkretizuje tak ich dizajn. Vidieť môžeme veľké nasávacie otvory, ale tiež difúzor a kvarteto lichobežníkových koncoviek výfuku. Kompletne odhalená je popri tom architektúra úzkych koncových svetiel zložených z diód. Na obrázkoch je výrazné aj krídlo, ktoré pravdepodobne nebude pevné.

Nad pohonným systémom liftbacku zostáva visieť otáznik, no podľa zákulisných zdrojov bude zrkadlovým obrazom techniky použitej minuloročnou štúdiou. V špičkovej verzii sa vraj zopakuje výkon vyše 588 kW (800 k). Jeho zdrojom má byť štvorlitrový osemvalec z kombi/sedanu E63 s približne šiestimi stovkami koní, ktorý doplnia elektromotory. Výsledkom by mala byť enormná dynamika na úrovni superšportov.

Mercedes-AMG: Sériový liftback v Ženeve

Finálne vozidlo bude v mnohom vychádzať z konceptu, silueta karosérie sa meniť nemá. Koncovky výfuku môžu indikovať príslušnosť k rodine 53.

Na potvrdenie parametrov si ešte budeme musieť nejaký čas počkať. Už dnes je však jasné, že päťdverový zástupca línie GT bude mať v portfóliu značky výnimočnú pozíciu. Súperiť by teoreticky mohol s modelom Mercedes-AMG CLS 63. Táto verzia však z tretej generácie kupé-sedanu údajne nevznikne, vrcholom má v jej prípade zostať v januári odhalená päťdesiattrojka.


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×