Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia avizuje nástupcu svojej vlajkovej lode

Sedan tvoriaci špičku portfólia pravdepodobne spoznáme v New Yorku, prvý obrázok zachytáva jeho siluetu. V druhom štvrťroku sa má začať predaj.
1 23.02.2018 / Marek Pokrývka

Vrcholom tuzemskej ponuky značky Kia sa vlani stal liftback Stinger, elitnú pozíciu však nedrží globálne. Na viacerých trhoch má nad sebou ešte klasickú luxusne orientovanú limuzínu. Domácim zákazníkom ju automobilka predáva pod označením K9, v severoamerickom regióne má štítok K900 a jej globálne meno znie Quoris. Nositeľ tria štítkov čoskoro dostane ďalšiu generáciu.

O svojom dizajne toho najluxusnejšia Kia zatiaľ prezradila minimum

Krátko pred ženevským autosalónom avizuje kórejský výrobca nástupcu svojej vlajkovej lode, no miesto jeho premiéry nespomína. Švajčiarska pôda pravdepodobne nebude jej dejiskom. Hlavnou hviezdou tamojšej expozície Kia má byť tretia generácia typu Ceed, ktorá už debut absolvovala na súkromnej akcii. Sedan tvoriaci špičku portfólia firmy pravdepodobne spoznáme v New Yorku.

Nová Kia Ceed odhalená: 10 najdôležitejších zmien

Kia Ceed v posledných mesiacoch žila v tieni vynoveného modelu i30. Týmto dňom je však koniec, slovenský bestseller dnes dobieha svojho koncernového brata a my sa s ním zoznamujeme naživo. Toto je...

Popri ohlásení blížiaceho sa odhalenia zverejnila ázijská automobilka prvý obrázok, ktorý zachytáva siluetu päťmetrovej limuzíny. Ničím zásadným nás nezaujal. Vidieť na ňom akurát náznak masky chladiča, časť mnoholúčových kolies a tvary diódových svetiel na oboch koncoch, pričom tie zadné nám z tohto pohľadu spolu s líniami veka batožinového priestoru trochu pripomínajú Mercedes-Benz triedy C. Po kompletnom odhalení sa však podobnosť asi rozplynie. Viac sa dozvieme nepochybne onedlho, predaj limuzíny sa má totiž začať už v druhom štvrťroku.


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×