Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ferrari avizuje ostrejšiu verziu kupé 488

VIDEO
Nový osemvalcový variant označuje automobilka prívlastkom Special Series, pohonnú jednotku má prevziať od pretekárskej odrody.
1 14.02.2018 / Marek Pokrývka

Silnejšie odrody existujúcich superšportov sú častým spôsobom tvorby zisku. Ich vývoj nestojí toľko ako stavba kompletne nových strojov, no cenu majú zväčša citeľne mastnejšiu.  Populárnej kúre sa nevyhne ani Ferrari 488. Prakticky od premiéry štandardného modelu GTB sa hovorí o výkonnejšom kúsku, ktorý taliansky výrobca v týchto dňoch potvrdil. Svetu ho predvedie v Ženeve.

Ferrari 488 čoskoro dostane rýchlejšie vyhotovenie

Ostrejšiu verziu svojho osemvalcového kupé avizuje Maranello prostredníctvom videa, ktoré otvárajú pretekárske odrody postavené na rovnakom základe. Od nich sériová novinka údajne prevezme pohonnú jednotku. Vyladený biturbo agregát s objemom 3,9 litra má dostať minimálne tridsať koní k dobru, čím jeho maximálny výkon prekročí hranicu 515 kW (700 k). K úprave srdca budú pridružené ďalšie zásahy technického rázu. Očakávať možno tiež diétu, ktorá ušetrí niekoľko desiatok kíl.

Ferrari 488 GTO poodhalilo svoju tvár

Ostrý model osemvalcového kupé by mal mať premiéru v Ženeve s motorom vychádzajúcim z agregátu použitého v pretekárskom variante.

V krátkom spote sa Ferrari viackrát mihne, na záberoch možno zachytiť jeho prepracovaný bodykit i kontrastné pásy tiahnuce sa stredom karosérie. Všetky detaily potvrdzujú autenticitu neoficiálnej fotografie zverejnenej pred pár týždňami. Otáznik zatiaľ zostáva visieť nad názvom nového variantu, automobilka totiž použila prívlastok Special Series. Ikonický štítok GTO sa teda nakoniec asi nekoná. Na definitívne potvrdenie mena nebudeme čakať dlho, do autosalóna už zostáva len pár týždňov.

 


Najnovšie články
Rýchla krádež: Mercedes zmizol za 20 sekúnd

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×