Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ferrari avizuje ostrejšiu verziu kupé 488

VIDEO
Nový osemvalcový variant označuje automobilka prívlastkom Special Series, pohonnú jednotku má prevziať od pretekárskej odrody.
1 14.02.2018 / Marek Pokrývka

Silnejšie odrody existujúcich superšportov sú častým spôsobom tvorby zisku. Ich vývoj nestojí toľko ako stavba kompletne nových strojov, no cenu majú zväčša citeľne mastnejšiu.  Populárnej kúre sa nevyhne ani Ferrari 488. Prakticky od premiéry štandardného modelu GTB sa hovorí o výkonnejšom kúsku, ktorý taliansky výrobca v týchto dňoch potvrdil. Svetu ho predvedie v Ženeve.

Ferrari 488 čoskoro dostane rýchlejšie vyhotovenie

Ostrejšiu verziu svojho osemvalcového kupé avizuje Maranello prostredníctvom videa, ktoré otvárajú pretekárske odrody postavené na rovnakom základe. Od nich sériová novinka údajne prevezme pohonnú jednotku. Vyladený biturbo agregát s objemom 3,9 litra má dostať minimálne tridsať koní k dobru, čím jeho maximálny výkon prekročí hranicu 515 kW (700 k). K úprave srdca budú pridružené ďalšie zásahy technického rázu. Očakávať možno tiež diétu, ktorá ušetrí niekoľko desiatok kíl.

Ferrari 488 GTO poodhalilo svoju tvár

Ostrý model osemvalcového kupé by mal mať premiéru v Ženeve s motorom vychádzajúcim z agregátu použitého v pretekárskom variante.

V krátkom spote sa Ferrari viackrát mihne, na záberoch možno zachytiť jeho prepracovaný bodykit i kontrastné pásy tiahnuce sa stredom karosérie. Všetky detaily potvrdzujú autenticitu neoficiálnej fotografie zverejnenej pred pár týždňami. Otáznik zatiaľ zostáva visieť nad názvom nového variantu, automobilka totiž použila prívlastok Special Series. Ikonický štítok GTO sa teda nakoniec asi nekoná. Na definitívne potvrdenie mena nebudeme čakať dlho, do autosalóna už zostáva len pár týždňov.

 


Najnovšie články
Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×