Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ferrari avizuje ostrejšiu verziu kupé 488

VIDEO
Nový osemvalcový variant označuje automobilka prívlastkom Special Series, pohonnú jednotku má prevziať od pretekárskej odrody.
1 14.02.2018 / Marek Pokrývka

Silnejšie odrody existujúcich superšportov sú častým spôsobom tvorby zisku. Ich vývoj nestojí toľko ako stavba kompletne nových strojov, no cenu majú zväčša citeľne mastnejšiu.  Populárnej kúre sa nevyhne ani Ferrari 488. Prakticky od premiéry štandardného modelu GTB sa hovorí o výkonnejšom kúsku, ktorý taliansky výrobca v týchto dňoch potvrdil. Svetu ho predvedie v Ženeve.

Ferrari 488 čoskoro dostane rýchlejšie vyhotovenie

Ostrejšiu verziu svojho osemvalcového kupé avizuje Maranello prostredníctvom videa, ktoré otvárajú pretekárske odrody postavené na rovnakom základe. Od nich sériová novinka údajne prevezme pohonnú jednotku. Vyladený biturbo agregát s objemom 3,9 litra má dostať minimálne tridsať koní k dobru, čím jeho maximálny výkon prekročí hranicu 515 kW (700 k). K úprave srdca budú pridružené ďalšie zásahy technického rázu. Očakávať možno tiež diétu, ktorá ušetrí niekoľko desiatok kíl.

Ferrari 488 GTO poodhalilo svoju tvár

Ostrý model osemvalcového kupé by mal mať premiéru v Ženeve s motorom vychádzajúcim z agregátu použitého v pretekárskom variante.

V krátkom spote sa Ferrari viackrát mihne, na záberoch možno zachytiť jeho prepracovaný bodykit i kontrastné pásy tiahnuce sa stredom karosérie. Všetky detaily potvrdzujú autenticitu neoficiálnej fotografie zverejnenej pred pár týždňami. Otáznik zatiaľ zostáva visieť nad názvom nového variantu, automobilka totiž použila prívlastok Special Series. Ikonický štítok GTO sa teda nakoniec asi nekoná. Na definitívne potvrdenie mena nebudeme čakať dlho, do autosalóna už zostáva len pár týždňov.

 


Najnovšie články
Porovnanie elektroáut: Ktoré vás dovezie ďalej?

Vystrelenie elektromobilu smerom k červenej planéte inšpirovalo francúzsku pobočku značky, z Elona Muska si uťahuje úsmevnou reklamou.

Škoda predbehla Teslu v misii na Mars

Rusko je pre nemecké automobilky stále atraktívny a nevzdali sa ho ani počas niekoľko rokov trvajúceho prepadu. BMW je ďalším koncernom, ktorý tam plánuje...

BMW sa Ruska nevzdalo, postaví tam nový závod

Kompakt štvrtej generácie predvádza dynamickú siluetu, predné svetlá s LED architektúrou a športovo štylizované vyhotovenie ST Line.

Nový Ford Focus celkom bez maskovania

Mercedes-Benz zmodernizoval svoju triedu C. Vizuálnej stránky sa facelift výrazne nedotkol, no prináša dvojicu obrazoviek a viaceré technológie.

Céčko bude odteraz jazdiť aj autonómne

Po decembrovom poklese sa v Európe v januári opäť oživil predaj vozidiel. Najväčší nárast zaznamenali Španielsko a Nemecko a január bol veľmi pozitívny najmä...

V januári bodovali najmä francúzske značky

Od klasického modelu sa kupé Iacocca Silver Edition odlišuje čistými líniami. Predávaný exemplár má kompresor a doposiaľ nenajazdil ani 800 kilometrov.

Do dražby sa chystá výnimočný Mustang
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×