Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fajčiari, interiér vášho auta už nemusí byť zadymený

Zapáliť si jednu v pauze počas šoférovania je pre mnohých vodičov príjemným relaxom.
6 09.02.2018 / inzercia

Ak však v aute fajčíte pravidelne, váš štvorkolesový tátoš sa veľmi ľahko premení na zdroj nepríjemného zápachu a škodlivín. V uzavretom a relatívne malom priestore vozidla sa dym ľahko usadí na sedadlách, kobercoch či v palubnej doske. A to škodí aj zdraviu vašich spolujazdcov.

Prevoňať auto nestačí

Ak si aj nezapálite v bezprostrednej blízkosti nefajčiara, ten stále pasívne inhaluje cigaretový dym z napáchnutého prostredia. Treba mať na pamäti, že nejde len o estetickú záležitosť, ale najmä škodlivú. Práve tabakový dym, ktorý sa pri fajčení tvorí, je totiž hlavnou príčinou vzniku toxických látok a najčastejších ochorení súvisiacich s fajčením. Stačí si predstaviť, čo sa s usadenými čiastočkami popola deje, keď zapnete v aute klimatizáciu. Používaním osviežovačov vzduchu, vysávaním kobercov či čistením poťahov sa síce zápachu zbavíte a pre pravidelnú údržbu sú rozhodne žiadúce, najlepšie by však bolo, keby sa škodlivý dym vo vašom vozidle nemusel tvoriť vôbec. Dobrou správou je, že vymoženosti 21. storočia už presne takúto alternatívu skutočne ponúkajú.

IQOS RUBY 6 fotografií v galérii IQOS RUBY Zdroj: IQOS

Zbavte sa cigaretového pachu úplne

Ide o revolučný bezdymový tabakový výrobok IQOS, ktorý môže zmeniť doterajší pohľad na fajčenie. Toto malé, ale pre tabakový priemysel veľké zariadenie, je skutočným elektronickým priekopníkom. V dizajnovom tele ukrýva prepracovanú technológiu. Tá zahrieva špeciálne navrhnuté tabakové náplne HEETS na teplotu výrazne pod hranicou spaľovania a vytvára tak tabakový aerosól namiesto dymu. Vďaka tomuto systému dochádza v porovnaní s dymom z bežnej cigarety k zníženiu tvorby škodlivých a potenciálne škodlivých látok v priemere o 90 až 95 %.

IQOS RUBY 6 fotografií v galérii IQOS RUBY Zdroj: IQOS

To, že ste v aute použili IQOS, si nevšimne ani zarytý nefajčiar. Typický cigaretový zápach strieda jemná aróma, ktorá sa podstatne rýchlejšie rozptýli a zanecháva na oblečení či vlasoch výrazne menší odór. A tým, že IQOS nehorí, nevzniká ani popol. V aute tak nepotrebujete hľadať ani miesto pre popolník.

Menej riziková alternatíva aj v dámskej edícii

IQOS zaujme fanúšikov štýlových doplnkov, a najnovšie aj trendové dámy, fajčiarky. Na trh totiž uviedol limitovanú edíciu IQOS RUBY v sofistikovanej červenej farbe. Môžete si ho tak napríklad zladiť aj so svojím automobilom. Samotní výrobcovia sa pri voľbe elementu nechali inšpirovať rubínom, ktorý má evokovať sebavedomie a luxus.

IQOS RUBY 6 fotografií v galérii IQOS RUBY Zdroj: IQOS

Viac informácií nájdete na www.iqos.com.

(inzercia)


Najnovšie články
V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Toyota zvoláva desaťtisíce pickupov pre dva problémy, ktoré môžu mať pri nehode vážne dôsledky alebo dokonca nehodu spôsobiť.

Toyota zvoláva tisíce pickupov

Nabrúsené kupé ponesie prívlastok, ktorý v taliančine označuje pretekársku trať. Jeho tvary evidentne diktovalo prúdenie vzduchu.

Ferrari 488 Pista: Na okruhu ako doma

Elektromobil merajúci 5,11 metra má natiahnutú siluetu, obrovské kolesá a batériu s kapacitou 111 kWh. Stačiť má až na 665 kilometrov bez dobíjania.

Rodinu Volkswagen I.D. rozšíri liftback

Toyota pripravuje elektromotory, ktoré vyžadujú až o polovicu menej vzácnych kovov. Dôvodom sú obavy z nedostatku surovín, keďže automobilky rozširujú ponuku...

Toyota obmedzí vzácne kovy v e-autách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×