Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Range Rover Evoque: Čo prinesie evolúcia?

VIDEO
Druhá generácia najmenšieho člena rodiny by sa mala štylisticky prispôsobiť súrodencovi menom Velar, v ponuke sa objaví plug-in hybrid.
1 5 príspevkov 12.02.2018 / Marek Pokrývka

Okolo uvedenia typu Evoque bolo v roku 2011 veľké haló, v čom zohral zásadnú rolu jeho nezameniteľný dizajn. Módne štylizované SUV si získalo srdcia mnohých motoristov oboch pohlaví. Jeho vzhľad sa však časom trochu ošúchal a situáciu nevyriešil ani polčasový facelift. O niečo viac zmien možno čakať od druhej generácie, ktorá má prísť už čoskoro. Čo táto evolúcia prinesie?

Najmenší člen rodiny Range Rover by mal nástupcu dostať v horizonte jedného roka. Dátum premiéry zatiaľ známy nie je, no viaceré detaily už áno. Viac-menej jasná je vizuálna stránka. Evoque si má ponechať všetky základné identifikačné prvky, no v niektorých detailoch sa prispôsobí dizajnu väčšieho súrodenca menom Velar. Ide o svetlá, blatníky či vonkajšie kľučky dverí.

Približný výzor druhej generácie britského SUV ilustrujú vizualizácie, ktoré prinášajú naši nemeckí kolegovia vo forme videa spolu s viacerými detailnými informáciami z dobre informovaných zdrojov. Okrem štylistických detailov sa týkajú aj technickej stránky. Hovorí sa o rázvore náprav predĺženom o dva centimetre a zdvihnutej streche, čo vyústi v lepšiu priestorovú ponuku.

Range Rover Velar v podaní Lumma Design

Blatníky britského SUV narástli vďaka čiernym nadstavcom, okrem toho dostal automobil výrazný difúzor či spojler nad zadnými svetlami.

Podľa neoficiálnych správ bude nový Range Rover Evoque disponovať širšou škálou pohonných jednotiek, v ktorých sa po prvýkrát objaví plug-in hybrid. Ten údajne spojí silu elektromotora s prepĺňaným 1,5-litrovým trojvalcom. Na definitívne potvrdenie informácii si musíme ešte nejaký čas počkať, druhé vydanie imidžového SUV sa teoreticky môže ukázať už v Ženeve.


Najnovšie články
Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×