Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Range Rover Evoque: Čo prinesie evolúcia?

VIDEO
Druhá generácia najmenšieho člena rodiny by sa mala štylisticky prispôsobiť súrodencovi menom Velar, v ponuke sa objaví plug-in hybrid.
1 5 príspevkov 12.02.2018 / Marek Pokrývka

Okolo uvedenia typu Evoque bolo v roku 2011 veľké haló, v čom zohral zásadnú rolu jeho nezameniteľný dizajn. Módne štylizované SUV si získalo srdcia mnohých motoristov oboch pohlaví. Jeho vzhľad sa však časom trochu ošúchal a situáciu nevyriešil ani polčasový facelift. O niečo viac zmien možno čakať od druhej generácie, ktorá má prísť už čoskoro. Čo táto evolúcia prinesie?

Najmenší člen rodiny Range Rover by mal nástupcu dostať v horizonte jedného roka. Dátum premiéry zatiaľ známy nie je, no viaceré detaily už áno. Viac-menej jasná je vizuálna stránka. Evoque si má ponechať všetky základné identifikačné prvky, no v niektorých detailoch sa prispôsobí dizajnu väčšieho súrodenca menom Velar. Ide o svetlá, blatníky či vonkajšie kľučky dverí.

Približný výzor druhej generácie britského SUV ilustrujú vizualizácie, ktoré prinášajú naši nemeckí kolegovia vo forme videa spolu s viacerými detailnými informáciami z dobre informovaných zdrojov. Okrem štylistických detailov sa týkajú aj technickej stránky. Hovorí sa o rázvore náprav predĺženom o dva centimetre a zdvihnutej streche, čo vyústi v lepšiu priestorovú ponuku.

Range Rover Velar v podaní Lumma Design

Blatníky britského SUV narástli vďaka čiernym nadstavcom, okrem toho dostal automobil výrazný difúzor či spojler nad zadnými svetlami.

Podľa neoficiálnych správ bude nový Range Rover Evoque disponovať širšou škálou pohonných jednotiek, v ktorých sa po prvýkrát objaví plug-in hybrid. Ten údajne spojí silu elektromotora s prepĺňaným 1,5-litrovým trojvalcom. Na definitívne potvrdenie informácii si musíme ešte nejaký čas počkať, druhé vydanie imidžového SUV sa teoreticky môže ukázať už v Ženeve.


Najnovšie články
Rýchla krádež: Mercedes zmizol za 20 sekúnd

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×