Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mníchov je najupchanejšie mesto Nemecka

Kolóny patria k bežnému koloritu veľkých miest, výnimkou nie sú ani nemecké. Podľa najnovšieho prieskumu najhoršie sú na tom vodiči v Mníchove, ktorí v zápchach strávili celkovo niekoľko dní.
2 príspevky 12.02.2018 / TASR

Bavorská metropola Mníchov obsadila prvé miesto v rebríčku najviac preťažených miest v Nemecku z hľadiska dopravy. Vozidlá tu v roku 2017 strávili v dopravných zápchach až 51 hodín. Vyplýva to zo štúdie spoločnosti Inrix, ktorá vyhodnocuje a poskytuje údaje o doprave. Mníchov pritom získal tento "nepríjemný" titul už druhý rok po sebe, uvádza sa v správe Inrix.

Ďalšiu priečku v rebríčku najviac zaťažených nemeckých miest obsadili spoločne Hamburg, Berlín a Stuttgart. Vodiči automobilov v nich minulý rok strávili v zápchach zhodne 44 hodín.

Štúdia Inrix ďalej odhalila, že najstrmší nárast počtu hodín strávených v dopravných zápchach minulý rok zaznamenali dve najväčšie nemecké mestá: Hamburg z 36 hodín v roku 2016 a Berlín z 39 hodín na 44 hodín v roku 2017.
Mníchovskí vodiči si pridali dodatočné štyri hodiny k času, ktorý vlani stratili na upchatých cestách.

Výskumníci z Inrix zároveň uviedli, že zvýšený počet stavebných prác zohral minulý rok významnú úlohu pri tvorbe dopravných zápch v Nemecku.

(TASR)


Najnovšie články
Rýchla krádež: Mercedes zmizol za 20 sekúnd

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×