Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mníchov je najupchanejšie mesto Nemecka

Kolóny patria k bežnému koloritu veľkých miest, výnimkou nie sú ani nemecké. Podľa najnovšieho prieskumu najhoršie sú na tom vodiči v Mníchove, ktorí v zápchach strávili celkovo niekoľko dní.
2 príspevky 12.02.2018 / TASR

Bavorská metropola Mníchov obsadila prvé miesto v rebríčku najviac preťažených miest v Nemecku z hľadiska dopravy. Vozidlá tu v roku 2017 strávili v dopravných zápchach až 51 hodín. Vyplýva to zo štúdie spoločnosti Inrix, ktorá vyhodnocuje a poskytuje údaje o doprave. Mníchov pritom získal tento "nepríjemný" titul už druhý rok po sebe, uvádza sa v správe Inrix.

Ďalšiu priečku v rebríčku najviac zaťažených nemeckých miest obsadili spoločne Hamburg, Berlín a Stuttgart. Vodiči automobilov v nich minulý rok strávili v zápchach zhodne 44 hodín.

Štúdia Inrix ďalej odhalila, že najstrmší nárast počtu hodín strávených v dopravných zápchach minulý rok zaznamenali dve najväčšie nemecké mestá: Hamburg z 36 hodín v roku 2016 a Berlín z 39 hodín na 44 hodín v roku 2017.
Mníchovskí vodiči si pridali dodatočné štyri hodiny k času, ktorý vlani stratili na upchatých cestách.

Výskumníci z Inrix zároveň uviedli, že zvýšený počet stavebných prác zohral minulý rok významnú úlohu pri tvorbe dopravných zápch v Nemecku.

(TASR)


Najnovšie články
Volvo V60 akoby z oka vypadlo bratovi

Nemecké mestá aj politici chcú vo veľkom zakazovať vjazdy dieselových vozidiel. Zabudli na veľmi dôležitý faktor: políciu. Práve tá by totiž mala kontrolovať...

Nemecká polícia: Zákazy dieselov sú nereálne

Ropné trhy sú stále rozkolísané, doterajší vývoj skôr nahráva peňaženkám motoristov. Táto situácia sa však môže veľmi rýchlo zmeniť.

Benzín a nafta: Budeme opäť tankovať lacnejšie?

Renaultu sa minulý rok neuveriteľne darilo. Jeho prevádzkový zisk dosiahol najvyššiu úroveň v histórii automobilky. Nemalou mierou sa pod tento úspech podpísal...

Renault má za sebou rekordný rok

Hoci Volkswagen neustále zápasí s dôsledkami emisnej aféry, jeho predaj sa postupne zotavuje. Dokazuje to aj rekordný január, ktorý koncern označil za najlepší...

VW zažil najlepší január vo svojej histórii

Stavba repliky je častokrát lacnejšia než kúpa pôvodného originálu. Pod karosériou tohto starého Volva sa skrýva ostré BMW M3 generácie E36. Prestavba však má...

Netradičná premena: M3 skrytá pod Volvom

KLEBETY TÝŽDŇA Audi pripravuje model S6, Hyundai začal testovať ostrý Fastback N a do Ženevy príde reinkarnácia kupé Lancia Stratos.

Príťažlivý Peugeot 508 a oživený Stratos
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×