Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Automobilový trh v Číne v januári ožil

Podľa najnovších údajov čínskeho združenia výrobcov automobilov sa predaj osobných áut a dodávok v januári zvýšil o 10,7 %.
10.02.2018 / TASR

Automobilový trh v Číne, najväčší na svete, sa v januári spamätal z decembrového poklesu. Predaj vozidiel na čínskom trhu v prvom mesiaci roka vzrástol. Podporil ho veľký dopyt po SUV modeloch.

Podľa najnovších údajov čínskeho združenia výrobcov automobilov (CAAM) sa predaj osobných áut a dodávok v januári 2018 zvýšil o 10,7 % oproti prvému mesiacu minulého roka, na 2,4 milióna. Celkový predaj vozidiel, vrátane kamiónov a autobusov, vzrástol o 13,6 % na 2,7 milióna kusov.

Dopyt po SUV, ktoré tvoria takmer polovicu predaja, vzrástol v januári o 22,9 % na o niečo viac ako 1 milión. Nákup elektrických a hybridných vozidiel sa zvýšil až o 430 %, na 38 470 kusov.

Trh s autami v Číne zaznamenal za celý minulý rok len nevýrazný rast, o 1,4 %. Dôvodom bolo zníženie daňových výhod na kúpu nových, ekologickejších vozidiel.

(TASR)


Najnovšie články
Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×