Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Automobilový trh v Číne v januári ožil

Podľa najnovších údajov čínskeho združenia výrobcov automobilov sa predaj osobných áut a dodávok v januári zvýšil o 10,7 %.
10.02.2018 / TASR

Automobilový trh v Číne, najväčší na svete, sa v januári spamätal z decembrového poklesu. Predaj vozidiel na čínskom trhu v prvom mesiaci roka vzrástol. Podporil ho veľký dopyt po SUV modeloch.

Podľa najnovších údajov čínskeho združenia výrobcov automobilov (CAAM) sa predaj osobných áut a dodávok v januári 2018 zvýšil o 10,7 % oproti prvému mesiacu minulého roka, na 2,4 milióna. Celkový predaj vozidiel, vrátane kamiónov a autobusov, vzrástol o 13,6 % na 2,7 milióna kusov.

Dopyt po SUV, ktoré tvoria takmer polovicu predaja, vzrástol v januári o 22,9 % na o niečo viac ako 1 milión. Nákup elektrických a hybridných vozidiel sa zvýšil až o 430 %, na 38 470 kusov.

Trh s autami v Číne zaznamenal za celý minulý rok len nevýrazný rast, o 1,4 %. Dôvodom bolo zníženie daňových výhod na kúpu nových, ekologickejších vozidiel.

(TASR)


Najnovšie články
Porovnanie elektroáut: Ktoré vás dovezie ďalej?

Vystrelenie elektromobilu smerom k červenej planéte inšpirovalo francúzsku pobočku značky, z Elona Muska si uťahuje úsmevnou reklamou.

Škoda predbehla Teslu v misii na Mars

Rusko je pre nemecké automobilky stále atraktívny a nevzdali sa ho ani počas niekoľko rokov trvajúceho prepadu. BMW je ďalším koncernom, ktorý tam plánuje...

BMW sa Ruska nevzdalo, postaví tam nový závod

Kompakt štvrtej generácie predvádza dynamickú siluetu, predné svetlá s LED architektúrou a športovo štylizované vyhotovenie ST Line.

Nový Ford Focus celkom bez maskovania

Mercedes-Benz zmodernizoval svoju triedu C. Vizuálnej stránky sa facelift výrazne nedotkol, no prináša dvojicu obrazoviek a viaceré technológie.

Céčko bude odteraz jazdiť aj autonómne

Po decembrovom poklese sa v Európe v januári opäť oživil predaj vozidiel. Najväčší nárast zaznamenali Španielsko a Nemecko a január bol veľmi pozitívny najmä...

V januári bodovali najmä francúzske značky

Od klasického modelu sa kupé Iacocca Silver Edition odlišuje čistými líniami. Predávaný exemplár má kompresor a doposiaľ nenajazdil ani 800 kilometrov.

Do dražby sa chystá výnimočný Mustang
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×