Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Corvette C2 dostala dotyk modernej doby

Chcete kompromis medzi veteránom a moderným autom? Talianska firma Ares Design dala Corvette druhej generácie technológie 21. storočia, popritom však veteránu ponechala dobový dizajn.
5 11.02.2018 / Redakcia AUTO BILD

Veterány sú úchvatné najmä svojím dizajnom. Čo však mnohým chýba k tomu, aby ich mohli plne využívať, sú technológie a pohodlie. Pri dnešných autách je komfort a bezpečnosť štandardom, v minulosti však tomu tak nebolo. S riešením prichádza talianska firma Ares Design. Druhej generácii klasického amerického športiaku Corvette dopriala kúru, ktorá ju preniesla do súčasnosti.

Cé-dvojka dostala LED svetlá, nové disky i výrazný technologický update 5 fotografií v galérii Cé-dvojka dostala LED svetlá, nové disky i výrazný technologický update Zdroj: Ares Design

Exteriér si zachoval väčšinu prvkov pôvodných. Pozmenené boli napríklad vyklápacie svetlá, ktoré dostali LED diódy, či disky. Predné kolesá obúvajú 19” ráfiky pričom zadné sú o palec väčšie. K zaujímavejším zmenám došlo vo vnútri vozidla. Interiér bol prečalúnený do tmavočervenej kože, ktorá bola aplikovaná presne podľa pôvodnej špecifikácie auta. Nechýba tu ani kvalitný zvuk, o ktorý sa postaral audiosystém od firmy Alpine. Pripojiť sa naň môžete cez rozhranie Bluetooth či USB.

Najdôležitejšie úpravy sú v tomto prípade tie technické. Podvozok si cé-dvojka požičala od svojho súčasného nástupcu, pribudla tiež elektronická parkovacia brzda. Pôvodná nezostala ani pohonná jednotka. Ares Design vložili do útrob veteránu agregát LS3 z Corvette C6, ktorý je vyladený na 386 kW (524 k) a spolupracuje s päťstupňovým manuálom. Firma uviedla, že celý projekt im zabral až 3 500 hodín práce a bude slúžiť na prezentáciu ich schopností.

Corvette ZR1 má na konte svoj prvý rekord

Beštia zvládla zvlnenú technickú trať v čase 2:37,25 a pokorila tak Ford GT o vyše sekundu. Vylúčiť nemožno ani jej útok na Nürburgring.


Najnovšie články
Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×