Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Corvette C2 dostala dotyk modernej doby

Chcete kompromis medzi veteránom a moderným autom? Talianska firma Ares Design dala Corvette druhej generácie technológie 21. storočia, popritom však veteránu ponechala dobový dizajn.
5 11.02.2018 / Redakcia AUTO BILD

Veterány sú úchvatné najmä svojím dizajnom. Čo však mnohým chýba k tomu, aby ich mohli plne využívať, sú technológie a pohodlie. Pri dnešných autách je komfort a bezpečnosť štandardom, v minulosti však tomu tak nebolo. S riešením prichádza talianska firma Ares Design. Druhej generácii klasického amerického športiaku Corvette dopriala kúru, ktorá ju preniesla do súčasnosti.

Cé-dvojka dostala LED svetlá, nové disky i výrazný technologický update 5 fotografií v galérii Cé-dvojka dostala LED svetlá, nové disky i výrazný technologický update Zdroj: Ares Design

Exteriér si zachoval väčšinu prvkov pôvodných. Pozmenené boli napríklad vyklápacie svetlá, ktoré dostali LED diódy, či disky. Predné kolesá obúvajú 19” ráfiky pričom zadné sú o palec väčšie. K zaujímavejším zmenám došlo vo vnútri vozidla. Interiér bol prečalúnený do tmavočervenej kože, ktorá bola aplikovaná presne podľa pôvodnej špecifikácie auta. Nechýba tu ani kvalitný zvuk, o ktorý sa postaral audiosystém od firmy Alpine. Pripojiť sa naň môžete cez rozhranie Bluetooth či USB.

Najdôležitejšie úpravy sú v tomto prípade tie technické. Podvozok si cé-dvojka požičala od svojho súčasného nástupcu, pribudla tiež elektronická parkovacia brzda. Pôvodná nezostala ani pohonná jednotka. Ares Design vložili do útrob veteránu agregát LS3 z Corvette C6, ktorý je vyladený na 386 kW (524 k) a spolupracuje s päťstupňovým manuálom. Firma uviedla, že celý projekt im zabral až 3 500 hodín práce a bude slúžiť na prezentáciu ich schopností.

Corvette ZR1 má na konte svoj prvý rekord

Beštia zvládla zvlnenú technickú trať v čase 2:37,25 a pokorila tak Ford GT o vyše sekundu. Vylúčiť nemožno ani jej útok na Nürburgring.


Najnovšie články
Porovnanie elektroáut: Ktoré vás dovezie ďalej?

Vystrelenie elektromobilu smerom k červenej planéte inšpirovalo francúzsku pobočku značky, z Elona Muska si uťahuje úsmevnou reklamou.

Škoda predbehla Teslu v misii na Mars

Rusko je pre nemecké automobilky stále atraktívny a nevzdali sa ho ani počas niekoľko rokov trvajúceho prepadu. BMW je ďalším koncernom, ktorý tam plánuje...

BMW sa Ruska nevzdalo, postaví tam nový závod

Kompakt štvrtej generácie predvádza dynamickú siluetu, predné svetlá s LED architektúrou a športovo štylizované vyhotovenie ST Line.

Nový Ford Focus celkom bez maskovania

Mercedes-Benz zmodernizoval svoju triedu C. Vizuálnej stránky sa facelift výrazne nedotkol, no prináša dvojicu obrazoviek a viaceré technológie.

Céčko bude odteraz jazdiť aj autonómne

Po decembrovom poklese sa v Európe v januári opäť oživil predaj vozidiel. Najväčší nárast zaznamenali Španielsko a Nemecko a január bol veľmi pozitívny najmä...

V januári bodovali najmä francúzske značky

Od klasického modelu sa kupé Iacocca Silver Edition odlišuje čistými líniami. Predávaný exemplár má kompresor a doposiaľ nenajazdil ani 800 kilometrov.

Do dražby sa chystá výnimočný Mustang
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×