Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vantage Eltona Johna: Predá sa za státisíce?

Aukcie sú populárnym spôsobom predaja pre raritné automobily a čoskoro sa do dražby poberie daľší z nich. Aston Martin Vantage z roku 1997 patril v minulosti hudobnej legende a je v špičkovom stave.
15 6 príspevkov 10.02.2018 / Redakcia AUTO BILD

Automobily spojené s celebritami sa na dražbách objavujú pomerne často. Niektoré exempláre majú vďaka svojej histórií vyššiu hodnotu. Aukčná spoločnosť Silverstone Auctions dostala jeden taký nedávno do rúk. Pred viac ako dvadsiatimi rokmi si ho objednal hudobník Elton John.

Britský Aston Martin Vantage svojimi krivkami pripomínal svalnaté americké športiaky 15 fotografií v galérii Britský Aston Martin Vantage svojimi krivkami pripomínal svalnaté americké športiaky Zdroj: Silverstone Auctions

Ide o Aston Martin Vantage, ktorý zišiel v roku 1997 z linky v továrni Newport Pagnell. Okrem tohto kusu vyrobila automobilka z variantu V550 iba ďalších 239. Okrem jeho minulosti a výnimočnosti mu na hodnote pridáva aj špičkový stav. Od momentu, keď opustil továreň, totiž najazdil iba 13 941 kilometrov. Očakáva sa, že jeho predajná cena sa bude pohybovať v rozmedzí 215 až 275 tisíc eur.

Vantage V550 sa svojho času radil medzi tie najsilnejšie sériové automobily. Jeho 5,3-litrový osemvalec s kompresorom produkuje 410 kW (557 k) a krútiaci moment 748 Nm. O výkon sa stará šesťstupňová manuálna prevodovka požičaná z Corvette. Napriek takmer dvojtonovej hmotnosti vystrelí Angličan na stovku za 4,6 sekundy a zastaví sa až na magickej hranici 300 km/h.

Vantage novej generácie na leto aj na trať

Vantage tvorí dôležitú časť ponuky Astonu Martin. Len pred pár dňami sa dočkal novej generácie, s ktorou sa očakáva aj príchod ostrých či špeciálnych verzií.


Najnovšie články
V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Toyota zvoláva desaťtisíce pickupov pre dva problémy, ktoré môžu mať pri nehode vážne dôsledky alebo dokonca nehodu spôsobiť.

Toyota zvoláva tisíce pickupov

Nabrúsené kupé ponesie prívlastok, ktorý v taliančine označuje pretekársku trať. Jeho tvary evidentne diktovalo prúdenie vzduchu.

Ferrari 488 Pista: Na okruhu ako doma

Elektromobil merajúci 5,11 metra má natiahnutú siluetu, obrovské kolesá a batériu s kapacitou 111 kWh. Stačiť má až na 665 kilometrov bez dobíjania.

Rodinu Volkswagen I.D. rozšíri liftback

Toyota pripravuje elektromotory, ktoré vyžadujú až o polovicu menej vzácnych kovov. Dôvodom sú obavy z nedostatku surovín, keďže automobilky rozširujú ponuku...

Toyota obmedzí vzácne kovy v e-autách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×