Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vantage Eltona Johna: Predá sa za státisíce?

Aukcie sú populárnym spôsobom predaja pre raritné automobily a čoskoro sa do dražby poberie daľší z nich. Aston Martin Vantage z roku 1997 patril v minulosti hudobnej legende a je v špičkovom stave.
15 4 príspevky 10.02.2018 / Redakcia AUTO BILD

Automobily spojené s celebritami sa na dražbách objavujú pomerne často. Niektoré exempláre majú vďaka svojej histórií vyššiu hodnotu. Aukčná spoločnosť Silverstone Auctions dostala jeden taký nedávno do rúk. Pred viac ako dvadsiatimi rokmi si ho objednal hudobník Elton John.

Britský Aston Martin Vantage svojimi krivkami pripomínal svalnaté americké športiaky 15 fotografií v galérii Britský Aston Martin Vantage svojimi krivkami pripomínal svalnaté americké športiaky Zdroj: Silverstone Auctions

Ide o Aston Martin Vantage, ktorý zišiel v roku 1997 z linky v továrni Newport Pagnell. Okrem tohto kusu vyrobila automobilka z variantu V550 iba ďalších 239. Okrem jeho minulosti a výnimočnosti mu na hodnote pridáva aj špičkový stav. Od momentu, keď opustil továreň, totiž najazdil iba 13 941 kilometrov. Očakáva sa, že jeho predajná cena sa bude pohybovať v rozmedzí 215 až 275 tisíc eur.

Vantage V550 sa svojho času radil medzi tie najsilnejšie sériové automobily. Jeho 5,3-litrový osemvalec s kompresorom produkuje 410 kW (557 k) a krútiaci moment 748 Nm. O výkon sa stará šesťstupňová manuálna prevodovka požičaná z Corvette. Napriek takmer dvojtonovej hmotnosti vystrelí Angličan na stovku za 4,6 sekundy a zastaví sa až na magickej hranici 300 km/h.

Vantage novej generácie na leto aj na trať

Vantage tvorí dôležitú časť ponuky Astonu Martin. Len pred pár dňami sa dočkal novej generácie, s ktorou sa očakáva aj príchod ostrých či špeciálnych verzií.


Najnovšie články
Chiron: Z továrne vyšiel kus s číslom 100

Tlakovanie pneumatík dokáže byť najmä pre neskúsených šoférov otravné. V prípade Nissanu sú obavy minulosťou, výrazne ich totiž uľahčuje.

Nissan: Dofukovanie gúm nikdy nebolo ľahšie

Odbory vstúpili do štrajkovej pohotovosti po tom, ako s vedením nevedeli zosúladiť predstavy o sume a percente zvýšenia. 

Odborári v trnavskej automobilke chcú štrajkovať

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×