Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai Kona: Elektrická verzia v Ženeve

VIDEO
Novinku plánuje kórejská automobilka montovať s dvomi verziami pohonu, pri väčšom akumulátore je cieľom dojazd 470 kilometrov.
1 10.02.2018 / Marek Pokrývka

V marci otvorí svoje brány ženevské výstavisko Palexpo. Na jeho pôde plánuje Hyundai predviesť až tri novinky, pričom identitu dvoch z nich už momentálne poznáme. Expozícii značky bude podľa všetkého kraľovať štvrtá generácia typu Santa Fe. Po jej boku má stáť menší brat Kona, no nie v známej forme. Na autosalóne v Ženeve sa totiž svetu ukáže jeho elektrická verzia.

Elektromobil bude mať evidentne odlišnú masku chladiča

O možnosti implementácie batériového pohonu do malého kórejského SUV sa neoficiálne hovorí dlhšie, pričom špekulácie v ostatnom čase nabrali na intenzite. Automobilka ich teraz oficiálne potvrdila. Zverejnila fotografiu, ktorou láka na model Kona Electric, a video nesúce rovnaké posolstvo. Jediným viditeľným detailom na upútavkách je plná maska chladiča modrej farby s jemným vzorom rozbíjajúcim jej plochu.

Hyundai Santa Fe na prvých fotografiách

Štvrtá generácia kórejského SUV prichádza s rozdelenými LED svetlami, pôdorysom 4 770 x 1 890 mm a pohonom všetkých kolies HTRAC.

Hyundai vopred prezradil, že novinku plánuje montovať s dvomi verziami pohonu. Podľa jeho slov využije jeden z najvýkonnejších elektromotorov na trhu a taktiež ponúkne najväčší dojazd. Pri mohutnejšom akumulátore je interným cieľom naozaj slušných 470 kilometrov. Ďalšie detaily má výrobca zverejniť 27. februára, predaj elektromobilu spustí v lete. O cene sa zatiaľ nehovorí. No všetko nasvedčuje tomu, že by mohlo ísť o zatiaľ najdostupnejšie elektrické SUV.


Najnovšie články
Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×