Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai Kona: Elektrická verzia v Ženeve

VIDEO
Novinku plánuje kórejská automobilka montovať s dvomi verziami pohonu, pri väčšom akumulátore je cieľom dojazd 470 kilometrov.
1 10.02.2018 / Marek Pokrývka

V marci otvorí svoje brány ženevské výstavisko Palexpo. Na jeho pôde plánuje Hyundai predviesť až tri novinky, pričom identitu dvoch z nich už momentálne poznáme. Expozícii značky bude podľa všetkého kraľovať štvrtá generácia typu Santa Fe. Po jej boku má stáť menší brat Kona, no nie v známej forme. Na autosalóne v Ženeve sa totiž svetu ukáže jeho elektrická verzia.

Elektromobil bude mať evidentne odlišnú masku chladiča

O možnosti implementácie batériového pohonu do malého kórejského SUV sa neoficiálne hovorí dlhšie, pričom špekulácie v ostatnom čase nabrali na intenzite. Automobilka ich teraz oficiálne potvrdila. Zverejnila fotografiu, ktorou láka na model Kona Electric, a video nesúce rovnaké posolstvo. Jediným viditeľným detailom na upútavkách je plná maska chladiča modrej farby s jemným vzorom rozbíjajúcim jej plochu.

Hyundai Santa Fe na prvých fotografiách

Štvrtá generácia kórejského SUV prichádza s rozdelenými LED svetlami, pôdorysom 4 770 x 1 890 mm a pohonom všetkých kolies HTRAC.

Hyundai vopred prezradil, že novinku plánuje montovať s dvomi verziami pohonu. Podľa jeho slov využije jeden z najvýkonnejších elektromotorov na trhu a taktiež ponúkne najväčší dojazd. Pri mohutnejšom akumulátore je interným cieľom naozaj slušných 470 kilometrov. Ďalšie detaily má výrobca zverejniť 27. februára, predaj elektromobilu spustí v lete. O cene sa zatiaľ nehovorí. No všetko nasvedčuje tomu, že by mohlo ísť o zatiaľ najdostupnejšie elektrické SUV.


Najnovšie články
Porovnanie elektroáut: Ktoré vás dovezie ďalej?

Vystrelenie elektromobilu smerom k červenej planéte inšpirovalo francúzsku pobočku značky, z Elona Muska si uťahuje úsmevnou reklamou.

Škoda predbehla Teslu v misii na Mars

Rusko je pre nemecké automobilky stále atraktívny a nevzdali sa ho ani počas niekoľko rokov trvajúceho prepadu. BMW je ďalším koncernom, ktorý tam plánuje...

BMW sa Ruska nevzdalo, postaví tam nový závod

Kompakt štvrtej generácie predvádza dynamickú siluetu, predné svetlá s LED architektúrou a športovo štylizované vyhotovenie ST Line.

Nový Ford Focus celkom bez maskovania

Mercedes-Benz zmodernizoval svoju triedu C. Vizuálnej stránky sa facelift výrazne nedotkol, no prináša dvojicu obrazoviek a viaceré technológie.

Céčko bude odteraz jazdiť aj autonómne

Po decembrovom poklese sa v Európe v januári opäť oživil predaj vozidiel. Najväčší nárast zaznamenali Španielsko a Nemecko a január bol veľmi pozitívny najmä...

V januári bodovali najmä francúzske značky

Od klasického modelu sa kupé Iacocca Silver Edition odlišuje čistými líniami. Predávaný exemplár má kompresor a doposiaľ nenajazdil ani 800 kilometrov.

Do dražby sa chystá výnimočný Mustang
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×