Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Demon sa ďalšieho modelového roka nedočká

Americká automobilka Dodge vyvolala minulý rok predstavením svojho extrémneho počinu Demon poriadny rozruch. Nedávno oznámila, že po roku 2018 žiadny ďalší exemplár nevyrobí.
3 10.02.2018 / Redakcia AUTO BILD

Dodge predstavil začiatkom minulého roka svoju najsilnejšiu zbraň. Po extrémnom Hellcate prišiel ešte svalnatejší Demon, ktorý mal svojím zrýchlením prekonať všetky moderné superšporty. Záujemcovia o kúpu zo starého kontinentu sa takéhoto Challengeru nikdy nedočkali, v USA ho však automobilka ponúka už nejaký čas. Teraz by si tí Američania, ktorí sú si svojou kúpou neistí, mali dať pozor.

Demon dokáže pri štarte odlepiť predné kolesá od asfaltu 3 fotografie v galérii Demon dokáže pri štarte odlepiť predné kolesá od asfaltu Zdroj: Dodge

Automobilka totiž oznámila, že v roku 2019 už démonický model vyrábať neplánuje, a to aj napriek vysokému záujmu. Dodge tým chce zachovať exkluzivitu vozidla a tiež dodržať slovo o jeho limitovanej produkcii. Ďalším dôvodom môžu byť problémy so zákonom, pretože ak by vznikol väčší počet než bol ohlásený, mohlo by ísť o falošnú reklamu. Po tom, ako sa všetkých 3 300 kusov vypredá, už preto z výrobnej linky nevyjde žiadny ďalší.

Špičkový Challenger je v súčasnosti jedným najrýchlejšie akcelerujúcich automobilov planéty. Na stovku sa dostane už za 2,3 sekundy a trať dlhú štvrť míle prejde za 9,65 sekundy. Pod kapotou má 6,2-litrový osemvalec, ktorý dosahuje výkon až 626 kW (852 k) a maximálny krútiaci moment 1 044 Nm. Na americkom trhu sa jeho cena v prepočte začína približne na hodnote 68-tisíc eur.

Reklama ako má byť: Demon driftuje mestom

O výhaňanie diabla sa v krátkom čase pokúsil už druhý veľký hráč na automobilovom trhu. Dodge Demon jednoducho mnohým nedá spávať. My sa tomu nečudujeme.


Najnovšie články
Rýchla krádež: Mercedes zmizol za 20 sekúnd

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×