Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

RS3: ABT posilňuje najrýchlejší hatchback

Má najsilnejší hatchback na trhu málo koní? Podľa firmy ABT áno a preto z jeho päťvalca vyšťavila ešte viac výkonu. Exteriér doladila tak, aby zodpovedal jeho schopnostiam.
18 5 príspevkov 21.01.2018 / Redakcia AUTO BILD

Audi RS3 je v súčasnosti najsilnejším a najlepšie akcelerujúcim hatchbackom na trhu. Výkonu má na svoje rozmery viac než dosť. Dvorný úpravca nemeckej značky to však vidí inak. Pre túto malú raketu si firma ABT Sportsline pripravila balík úprav, ktoré spravia er-es-trojku ešte rýchlejšiu i agresívnejšiu.

Agresívnejšiemu vzhľadu modelu RS3 dopomáhajú čierne detaily 18 fotografií v galérii Agresívnejšiemu vzhľadu modelu RS3 dopomáhajú čierne detaily Zdroj: ABT Sportsline

Tuner ponoril väčšinu exteriérových detailov do čiernej farby, čo dodáva vozidlu drsnejší vzhľad. K nemu dopomohlo tiež nasávanie vzduchu na blatníkoch a štvorica tmavých koncoviek výfuku. Okrem toho doprialo ABT hatchbacku nové disky, dostupné vo veľkostiach 19 alebo 20 palcov. V interiéri taktiež pribudlo niekoľko doplnkov. Vonkajšia strana sedadiel dostala karbónový obal a na tej vnútornej nájdeme vyšité logo úpravcu.

ABT Sportsline: Sériový výkon RS3 nestačí

V réžii nemeckého tunera prešiel nabrúsený kompakt kúrou, ktorá zahŕňa ladenie motora s výsledným maximom 338 kW (460 k).

V tomto prípade sú však ešte dôležitejšie zmeny pod kapotou. Len vďaka úprave riadiacej jednotky dokázali Nemci z 2,5-litrového prepĺňaného päťvalca vyžmýkať až 368 kW (500 k), čo je o 74 kW (100 k) viac než pri sériovom kúsku. Koľko trvá upravenej RS3 zrýchlenie na stovku známe nie je, avšak už tá štandardná na to potrebuje iba 4,1 sekundy. Ceny jednotlivých vylepšení spoločnosť neuviedla.


Najnovšie články
Rýchla krádež: Mercedes zmizol za 20 sekúnd

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×