Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

RS3: ABT posilňuje najrýchlejší hatchback

Má najsilnejší hatchback na trhu málo koní? Podľa firmy ABT áno a preto z jeho päťvalca vyšťavila ešte viac výkonu. Exteriér doladila tak, aby zodpovedal jeho schopnostiam.
18 8 príspevkov 21.01.2018 / Redakcia AUTO BILD

Audi RS3 je v súčasnosti najsilnejším a najlepšie akcelerujúcim hatchbackom na trhu. Výkonu má na svoje rozmery viac než dosť. Dvorný úpravca nemeckej značky to však vidí inak. Pre túto malú raketu si firma ABT Sportsline pripravila balík úprav, ktoré spravia er-es-trojku ešte rýchlejšiu i agresívnejšiu.

Agresívnejšiemu vzhľadu modelu RS3 dopomáhajú čierne detaily 18 fotografií v galérii Agresívnejšiemu vzhľadu modelu RS3 dopomáhajú čierne detaily Zdroj: ABT Sportsline

Tuner ponoril väčšinu exteriérových detailov do čiernej farby, čo dodáva vozidlu drsnejší vzhľad. K nemu dopomohlo tiež nasávanie vzduchu na blatníkoch a štvorica tmavých koncoviek výfuku. Okrem toho doprialo ABT hatchbacku nové disky, dostupné vo veľkostiach 19 alebo 20 palcov. V interiéri taktiež pribudlo niekoľko doplnkov. Vonkajšia strana sedadiel dostala karbónový obal a na tej vnútornej nájdeme vyšité logo úpravcu.

ABT Sportsline: Sériový výkon RS3 nestačí

V réžii nemeckého tunera prešiel nabrúsený kompakt kúrou, ktorá zahŕňa ladenie motora s výsledným maximom 338 kW (460 k).

V tomto prípade sú však ešte dôležitejšie zmeny pod kapotou. Len vďaka úprave riadiacej jednotky dokázali Nemci z 2,5-litrového prepĺňaného päťvalca vyžmýkať až 368 kW (500 k), čo je o 74 kW (100 k) viac než pri sériovom kúsku. Koľko trvá upravenej RS3 zrýchlenie na stovku známe nie je, avšak už tá štandardná na to potrebuje iba 4,1 sekundy. Ceny jednotlivých vylepšení spoločnosť neuviedla.


Najnovšie články
V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Toyota zvoláva desaťtisíce pickupov pre dva problémy, ktoré môžu mať pri nehode vážne dôsledky alebo dokonca nehodu spôsobiť.

Toyota zvoláva tisíce pickupov

Nabrúsené kupé ponesie prívlastok, ktorý v taliančine označuje pretekársku trať. Jeho tvary evidentne diktovalo prúdenie vzduchu.

Ferrari 488 Pista: Na okruhu ako doma

Elektromobil merajúci 5,11 metra má natiahnutú siluetu, obrovské kolesá a batériu s kapacitou 111 kWh. Stačiť má až na 665 kilometrov bez dobíjania.

Rodinu Volkswagen I.D. rozšíri liftback

Toyota pripravuje elektromotory, ktoré vyžadujú až o polovicu menej vzácnych kovov. Dôvodom sú obavy z nedostatku surovín, keďže automobilky rozširujú ponuku...

Toyota obmedzí vzácne kovy v e-autách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×