Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan naznačuje budúcnosť svojich SUV

Robustne vyzerajúca štúdia s futuristickými detailmi nesie označenie XMotion a teoreticky môže avizovať nástupcu typu X-Trail.
25 19.01.2018 / Marek Pokrývka

V ostatných rokoch predstavil Nissan viacero konceptov s extravagantným vzhľadom. Ten sa na ceste do sériovej výroby výrazne umravnil, príkladom je hatchback IDS z roku 2015 predznamenávajúc druhú generáciu elektromobilu Leaf. Vo svojom trende teraz japonská automobilka pokračuje. Na výstavisku v Detroite predviedla vozidlo, ktorým naznačuje budúcnosť svojich SUV.

Nissan stiahol v Detroite plachtu z konceptu SUV XMotion 25 fotografií v galérii Nissan stiahol v Detroite plachtu z konceptu SUV XMotion Zdroj: Nissan

Nová štúdia nesie označenie XMotion. Vzhľadom na dominantné písmeno predpokladáme, že môže avizovať nástupcu typu X-Trail vyrábaného od roku 2013. Relevantnosť tejto teórie sa ukáže až časom. Nech už bude osud exponátu akýkoľvek, dizajnom na autosalóne zaujal. Spája totiž  veľmi odolne pôsobiacu karosériu s futuristicky riešenými detailmi.

Nissan vyzerá v prvom rade veľmi robustne, za čo môžu veľké plechové časti opticky víťaziace nad sklom i masívne oblúky blatníkov. Vypĺňajú ich zaujímavé kolesá s diskami prerastajúcimi cez bočnicu terénne vyzerajúceho obutia. Zdajú sa byť teda väčšie, než reálne sú. Čisté plochy karosérie oživujú ochranné prvky v spodnej časti, tenké línie diód a typická maska chladiča v tvare písmena V.  Netradičným detailom je strešný nosič s veľmi nízkym boxom vhodným hádam len na časopisy.

Netradičným prvkom v interiéri je drevená stredová priečka 25 fotografií v galérii Netradičným prvkom v interiéri je drevená stredová priečka Zdroj: Nissan

Podobne ako mnoho iných konceptov má XMotion karosériu bez stredového stĺpika a zadné dvere otvárané proti smeru jazdy. Interiér disponuje konfiguráciou 4+2, no tretí rad sedadiel na fotografiách prakticky nevidieť. Kabíne dominujú štyri netradične štylizované kreslá oddelené drevenou „chrbticou“ prechádzajúcou vpredu do jednoduchej palubnej dosky. Tá vo vrchnej časti obsahuje až päť displejov, z ktorých dva bočné suplujú úlohu štandardných spätných zrkadiel. S minimalistickým vzhľadom kabíny korešponduje aj zrezaný volant.

Nissan uvádza do predaja Leaf 2. generácie

Nové vydanie populárneho elektromobilu prišlo na Slovensko a importér spúšťa príjem objednávok na uvádzaciu verziu.

Okrem dotykovej obrazovky na centrálnej konzole a hlasového ovládania spomína Nissan na režírovanie jednotlivých funkcií aj používanie gest a dokonca pohybov očí. Zaujímavým prvkom je tiež snímač odtlačkov prstov slúžiaci na naštartovanie. O technickej stránke nevieme nič, no chýbať nemá inteligentný pohon všetkých kolies. Prítomná je taktiež autonómna technológia ProPilot.


Najnovšie články
Chiron: Z továrne vyšiel kus s číslom 100

Tlakovanie pneumatík dokáže byť najmä pre neskúsených šoférov otravné. V prípade Nissanu sú obavy minulosťou, výrazne ich totiž uľahčuje.

Nissan: Dofukovanie gúm nikdy nebolo ľahšie

Odbory vstúpili do štrajkovej pohotovosti po tom, ako s vedením nevedeli zosúladiť predstavy o sume a percente zvýšenia. 

Odborári v trnavskej automobilke chcú štrajkovať

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×