Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

PSA sa zameria na elektromobily

Elektromobily sú v súčasnosti v centre pozornosti politiky aj automobiliek. Výnimkou nie je ani francúzsky koncern PSA, ktorý chce do roka 2025 ponúknuť elektrické verzie všetkých modelov.
19.01.2018 / TASR

Francúzska automobilová skupina PSA Peugeot Citroën plánuje do roku 2025 ponúknuť elektrifikované verzie celého radu modelov osobných a ľahkých úžitkových vozidiel. Uviedol to generálny riaditeľ Carlos Tavares na autosalóne v Detroite pre Automotive News.

Tavares v Detroite spresnil, že Peugeot plánuje ponúknuť 40 elektrifikovaných modelov značiek Peugeot, Citroën, Opel, Vauxhall a DS. Francúzska automobilová skupina podľa Tavaresa tiež využije know-how inžinierov nemeckej automobilky Opel, ktorú vlani kúpila od amerického koncernu General Motors (GM), aby navrhli vozidlá pre americký trh, ktoré by konkurovali domácemu výrobcovi GM.

Okrem toho má PSA v pláne ponúkať autonómne jazdné vlastnosti v 80 percent svojich vozidiel do roku 2030, pričom 10 percent vozidiel bude mať autonómnu úrovňou 4 alebo 5, čo znamená, že zásah vodičov nebude potrebný.

Manažéri automobilového priemyslu používajú termín elektrifikovaný pre plne elektrické vozidlá aj vozidlá, ktoré používajú hybridné systémy.

(TASR)


Najnovšie články
V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Toyota zvoláva desaťtisíce pickupov pre dva problémy, ktoré môžu mať pri nehode vážne dôsledky alebo dokonca nehodu spôsobiť.

Toyota zvoláva tisíce pickupov

Nabrúsené kupé ponesie prívlastok, ktorý v taliančine označuje pretekársku trať. Jeho tvary evidentne diktovalo prúdenie vzduchu.

Ferrari 488 Pista: Na okruhu ako doma

Elektromobil merajúci 5,11 metra má natiahnutú siluetu, obrovské kolesá a batériu s kapacitou 111 kWh. Stačiť má až na 665 kilometrov bez dobíjania.

Rodinu Volkswagen I.D. rozšíri liftback

Toyota pripravuje elektromotory, ktoré vyžadujú až o polovicu menej vzácnych kovov. Dôvodom sú obavy z nedostatku surovín, keďže automobilky rozširujú ponuku...

Toyota obmedzí vzácne kovy v e-autách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×