Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

PSA sa zameria na elektromobily

Elektromobily sú v súčasnosti v centre pozornosti politiky aj automobiliek. Výnimkou nie je ani francúzsky koncern PSA, ktorý chce do roka 2025 ponúknuť elektrické verzie všetkých modelov.
19.01.2018 / TASR

Francúzska automobilová skupina PSA Peugeot Citroën plánuje do roku 2025 ponúknuť elektrifikované verzie celého radu modelov osobných a ľahkých úžitkových vozidiel. Uviedol to generálny riaditeľ Carlos Tavares na autosalóne v Detroite pre Automotive News.

Tavares v Detroite spresnil, že Peugeot plánuje ponúknuť 40 elektrifikovaných modelov značiek Peugeot, Citroën, Opel, Vauxhall a DS. Francúzska automobilová skupina podľa Tavaresa tiež využije know-how inžinierov nemeckej automobilky Opel, ktorú vlani kúpila od amerického koncernu General Motors (GM), aby navrhli vozidlá pre americký trh, ktoré by konkurovali domácemu výrobcovi GM.

Okrem toho má PSA v pláne ponúkať autonómne jazdné vlastnosti v 80 percent svojich vozidiel do roku 2030, pričom 10 percent vozidiel bude mať autonómnu úrovňou 4 alebo 5, čo znamená, že zásah vodičov nebude potrebný.

Manažéri automobilového priemyslu používajú termín elektrifikovaný pre plne elektrické vozidlá aj vozidlá, ktoré používajú hybridné systémy.

(TASR)


Najnovšie články
Chiron: Z továrne vyšiel kus s číslom 100

Tlakovanie pneumatík dokáže byť najmä pre neskúsených šoférov otravné. V prípade Nissanu sú obavy minulosťou, výrazne ich totiž uľahčuje.

Nissan: Dofukovanie gúm nikdy nebolo ľahšie

Odbory vstúpili do štrajkovej pohotovosti po tom, ako s vedením nevedeli zosúladiť predstavy o sume a percente zvýšenia. 

Odborári v trnavskej automobilke chcú štrajkovať

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×