Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota odhalila kupé s výkonom 1 000 koní

GR Super Sport Concept vo veľkej miere vychádza z vytrvalostného pretekára, okrem dizajnu bol motoršport aj zdrojom pohonu.
5 17.01.2018 / Marek Pokrývka

Krátko pred vianočnými sviatkami Toyota prezradila, že na blížiacom sa januárovom autosalóne v japonskej metropole predvedie extrémne vozidlo. Už na jeho prvom obrázku bola evidentná súťažná DNA. Svetová premiéra novinky nesúcej skratku divízie Gazoo Racing a jednoduché meno Super Sport Concept to potvrdila, pôsobí totiž ako čistokrvný stroj zo špičkového motoršportu.

Toyota GR Super Sport Concept má od sériového auta poriadne ďaleko 5 fotografií v galérii Toyota GR Super Sport Concept má od sériového auta poriadne ďaleko Zdroj: Toyota

Pod svetlami výstaviska Makuhari odhalila domáca automobilka nekompromisné kupé, ktoré technologicky vo veľkej miere vychádza z vytrvalostného pretekára TS050 Hybrid. Naznačuje to svojím dizajnom. Ide o širokú placku s výraznými blatníkmi, množstvom aerodynamických prvkov a malou kupolou kokpitu učupenou kdesi uprostred. K okruhovému nádychu prispieva aj použité obutie.

Toyota avizuje kupé s génmi pretekára

Na januárovom autosalóne v Tokiu predstaví japonský gigant koncept, ktorý sa inšpiroval strojmi z Le Mans. Očakávame využitie hybridnej techniky.

Na karosérii chýbajú spätné zrkadlá i viditeľné svetlomety, pričom ani tvar dverí nenaznačuje možnosť denného používania. Okrem dizajnu bol motoršport aj zdrojom pohonu. Toyota GR Super Sport Concept prišla na autosalón s výkonom rovných 1 000 koní, čo je v prepočte 736 kW. Toto číslo je dielom 2,4-litrového šesťvalca s dvomi turbodúchadlami doplneného elektrickou asistenciou. Použité technológie pravdepodobne časom uvidíme aj v sériových produktoch značky. No všetko nasvedčuje tomu, že exponát odhalený v Tokiu nebude východiskom pre zrod produkčného auta.


Najnovšie články
Rýchla krádež: Mercedes zmizol za 20 sekúnd

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×