Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek

Slovenskí motoristi si v minulom roku mohli v autobazároch vyberať z ponuky až pol milióna ojazdených vozidiel. V rámci krajín V4 boli v ponuke nielen najmladšie autá, ale zároveň aj najdrahšie.
6 príspevkov 17.01.2018 / TASR

V minulom roku si mohli záujemcovia o kúpu jazdeného auta vyberať z viac ako pol milióna automobilov. Po zohľadnení počtu obyvateľov jednotlivých krajín Vyšehradskej štvorky bola ponuka na Slovensku najširšia, oproti Poľsku a Maďarsku dokonca raz taká. Vyplynulo to z analýzy spoločnosti AAA AUTO, ktorá trh s ojazdenými automobilmi kontinuálne monitoruje a robí jeho hodnotenie.

Jazdenka do 5 000 eur: 15 najžiadanejších u nás

Potrebujete jazdené auto za dobré peniaze? AUTO BILD prináša v spolupráci s portálom Autobazar.sk prehľad pätnástich najpopulárnejších jazdeniek na Slovensku s cenovkou pod 5 000 eur.

Automobily ponúkané na Slovensku charakterizoval najnižší priemerný vek a kilometrový nájazd. To sa však odrazilo v ich priemernej cene. Bola najvyššia - v porovnaní s Českou republikou takmer dvojnásobná, oproti Poľsku takmer trojnásobná.

Rozdielne preferencie motoristov susedných krajín sa premietajú aj do obľúbenosti modelov, ktoré sú najčastejšie ponúkané. Kým na Slovensku a v Českej republike si podľa údajov AAA AUTO prvú priečku dlhodobo drží Škoda Octavia, v Maďarsku a Poľsku to je Opel Astra. V Maďarsku sa dokonca žiadna Škodovka nedostala ani do TOP 10 najinzerovanejších vozidiel, v Poľsku až na desiate miesto Škoda Octavia. Štyri modely, ktoré sa vošli do TOP 10 vo všetkých štyroch krajinách, sú VW Passat, VW Golf, Ford Focus a BMW 3.

Aké jazdené autá predáte najlepšie a aké najhoršie?

Ak si niekto myslí, že najžiadanejšie jazdenky sú modely prémiových značiek, je na omyle. Najmenej sa v bazároch ohrejú francúzske, talianske a ázijské modely. Víťaz vás ale prekvapí.

Jednotka v rebríčku TOP 10 inzerovaných vozidiel, Škoda Octavia, potvrdzuje trend vyšších cien na Slovensku. Pri porovnaní priemernej ceny a najazdených počtov kilometrov v SR a v Českej republike sa ukazuje, že slovenskí predávajúci síce žiadali rovnakú cenu ako českí, avšak priemerný kilometrový nájazd bol o 20.000 km vyšší. V Poľsku a Maďarsku nie je rozdiel tak výrazný. TOP jednotka oboch týchto krajín (Opel Astra) má takmer totožnú priemernú cenu a nájazd sa líši iba o dve tisícky.

V minulom roku bolo najviac "jazdeniek" inzerovaných v Trenčianskom kraji, ktorý viedol aj v priemernej cene ponúkaného vozidla, priemerný vek bol 5 rokov. Najmenej jazdených áut bolo ponúkaných v Košickom kraji, ich priemerný vek bol 11 rokov. V Bratislavskom kraji bol priemerný vek ponúkaných jazdených áut 8 rokov.

(TASR)


Najnovšie články
Najväčšie SUV Seat sa bude volať Tarraco

Tvár malého SUV sa prispôsobila štýlu mladších súrodencov, obsahuje kompletne diódové svetlomety či upravený nárazník.

Honda HR-V: Na obzore je malý facelift

Hroziace zákazy dieselov v Nemecku podporujú dopyt po elektromobiloch tak veľmi, že výrobcovia nestíhajú. Na niektoré modely si musia Nemci počkať niekoľko...

Chcete elektromobil? Počkáte si aj rok

Neustále problémy Tesly s výrobou Modelu 3 nahrávajú konkurencii. Americkí zákazníci sa obávajú, že by mohli prísť o štátnu dotáciu na elektromobily, preto...

Zákazníci Tesly sú pre Model 3 frustrovaní

Britskí aristokrati nás zobrali do nádherného prostredia Vysokých Tatier aby nám ukázali to, čo by od nich laik nikdy nečakal. Geniálne jazdné vlastnosti,...

Roll-Royce na vlastnej koži: Autá z inej planéty

Dlho išlo o nepotvrdené informácie, dnes však už sú faktom. Volkswagen chystá ostrý Tiguan R a my o ňom poznáme niekoľko detailov. Ako sa popasuje s Atecou...

Športové SUV VW: Tiguan R s päťvalcom?

Americké úrady v súčasnosti preverujú viaceré automobilky, momentálne je v centre pozornosti Daimler. Podľa ich zistení sa aj v jeho vozidlách nachádzal...

Dieselgate: Nelegálny softvér aj v Mercedesoch?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×