Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda Insight má jazdiť pod päť litrov

Hybridný sedan chce konkurovať triednemu bestselleru. Vo svojich útrobách spojí benzínový štvorvalec, elektromotor a batériu uloženú pod sedadlami.
4 2 príspevky 16.01.2018 / Marek Pokrývka

Medzi debutantmi tohtoročného detroitského autosalóna sa objavila aj Honda Insight tretej generácie, ktorej podobu sme spoznali ešte pred Vianocami. Oproti svojim predchodcom pôsobí omnoho konvenčnejšie. Zatiaľ ide podľa slov autorov len o prototyp, no sériová verzia sa od neho pravdepodobne výrazne líšiť nebude. O vozidle sme v týchto dňoch spoznali prvé technické detaily.

V tretej generácii vyzerá Insight podstatne atraktívnejšie než doposiaľ 4 fotografií v galérii V tretej generácii vyzerá Insight podstatne atraktívnejšie než doposiaľ Zdroj: Honda

Japonský sedan bude opäť rýdzo hybridným produktom. Vo svojich útrobách spojí bližšie nešpecifikovaný benzínový štvorvalec s objemom 1,5 litra a elektromotor čerpajúci energiu z batérie typu Li-ion, ktorá má byť uložená pod zadnými sedadlami. Vďaka tomu neobmedzí batožinový priestor. Ten by mal ponúkať konkurencieschopný objem, chýbať nebude možnosť sklopiť zadné sedadlá.

Honda Insight: Ďalšia zásadná premena

Tretia generácia hybridu už nebude zvláštne pôsobiacim hatchbackom, ale pôjde o podstatne atraktívnejší sedan s konvenčnejším vzhľadom.

Parametre technického ústrojenstva sme sa nedozvedeli, japonský výrobca naznačil akurát kombinovanú spotrebu. Insight má podľa neho jazdiť pod päť litrov. Honda očakáva, že vozidlo dostane od amerického ministerstva životného prostredia hodnotenie okolo 50 míľ na galón paliva (4,7 l/100 km). Na finálne detaily nebudeme čakať dlho. Produkčný model sa má začať predávať ešte počas tohto roka, hlavným kandidátom na jeho odhalenie je aprílový New York. Cieľ vozidla je pritom jasný. Hybridný automobil chce konkurovať triednemu bestselleru, ktorým je už dlhé roky Toyota Prius.


Najnovšie články
Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×