Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda Insight má jazdiť pod päť litrov

Hybridný sedan chce konkurovať triednemu bestselleru. Vo svojich útrobách spojí benzínový štvorvalec, elektromotor a batériu uloženú pod sedadlami.
4 2 príspevky 16.01.2018 / Marek Pokrývka

Medzi debutantmi tohtoročného detroitského autosalóna sa objavila aj Honda Insight tretej generácie, ktorej podobu sme spoznali ešte pred Vianocami. Oproti svojim predchodcom pôsobí omnoho konvenčnejšie. Zatiaľ ide podľa slov autorov len o prototyp, no sériová verzia sa od neho pravdepodobne výrazne líšiť nebude. O vozidle sme v týchto dňoch spoznali prvé technické detaily.

V tretej generácii vyzerá Insight podstatne atraktívnejšie než doposiaľ 4 fotografií v galérii V tretej generácii vyzerá Insight podstatne atraktívnejšie než doposiaľ Zdroj: Honda

Japonský sedan bude opäť rýdzo hybridným produktom. Vo svojich útrobách spojí bližšie nešpecifikovaný benzínový štvorvalec s objemom 1,5 litra a elektromotor čerpajúci energiu z batérie typu Li-ion, ktorá má byť uložená pod zadnými sedadlami. Vďaka tomu neobmedzí batožinový priestor. Ten by mal ponúkať konkurencieschopný objem, chýbať nebude možnosť sklopiť zadné sedadlá.

Honda Insight: Ďalšia zásadná premena

Tretia generácia hybridu už nebude zvláštne pôsobiacim hatchbackom, ale pôjde o podstatne atraktívnejší sedan s konvenčnejším vzhľadom.

Parametre technického ústrojenstva sme sa nedozvedeli, japonský výrobca naznačil akurát kombinovanú spotrebu. Insight má podľa neho jazdiť pod päť litrov. Honda očakáva, že vozidlo dostane od amerického ministerstva životného prostredia hodnotenie okolo 50 míľ na galón paliva (4,7 l/100 km). Na finálne detaily nebudeme čakať dlho. Produkčný model sa má začať predávať ešte počas tohto roka, hlavným kandidátom na jeho odhalenie je aprílový New York. Cieľ vozidla je pritom jasný. Hybridný automobil chce konkurovať triednemu bestselleru, ktorým je už dlhé roky Toyota Prius.


Najnovšie články
Porovnanie elektroáut: Ktoré vás dovezie ďalej?

Vystrelenie elektromobilu smerom k červenej planéte inšpirovalo francúzsku pobočku značky, z Elona Muska si uťahuje úsmevnou reklamou.

Škoda predbehla Teslu v misii na Mars

Rusko je pre nemecké automobilky stále atraktívny a nevzdali sa ho ani počas niekoľko rokov trvajúceho prepadu. BMW je ďalším koncernom, ktorý tam plánuje...

BMW sa Ruska nevzdalo, postaví tam nový závod

Kompakt štvrtej generácie predvádza dynamickú siluetu, predné svetlá s LED architektúrou a športovo štylizované vyhotovenie ST Line.

Nový Ford Focus celkom bez maskovania

Mercedes-Benz zmodernizoval svoju triedu C. Vizuálnej stránky sa facelift výrazne nedotkol, no prináša dvojicu obrazoviek a viaceré technológie.

Céčko bude odteraz jazdiť aj autonómne

Po decembrovom poklese sa v Európe v januári opäť oživil predaj vozidiel. Najväčší nárast zaznamenali Španielsko a Nemecko a január bol veľmi pozitívny najmä...

V januári bodovali najmä francúzske značky

Od klasického modelu sa kupé Iacocca Silver Edition odlišuje čistými líniami. Predávaný exemplár má kompresor a doposiaľ nenajazdil ani 800 kilometrov.

Do dražby sa chystá výnimočný Mustang
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×