Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW modernizuje svoje kompaktné MPV

Polčasové zmeny zasiahli typ Active Tourer i jeho väčšieho brata. Prinášajú nielen osvieženú vizáž, ale aj dvojspojkovú prevodovku.
64 1 príspevok 15.01.2018 / Marek Pokrývka

Zdá sa to neuveriteľné, ale uprostred februára uplynú štyri roky od oficiálnej premiéry asi najkontroverznejšieho BMW ostatných rokov. Na mysli máme typ Active Tourer spadajúci pod rad 2. Hlavným dôvodom je predný pohon, ktorý vychádza z platformy UKL používanej spoločne s MINI. To pred niekoľkými dňami prešlo omladením. Netrvalo dlho a facelift zasiahol aj produkt materskej značky vyrábaný s dvomi karosériami.

Dvojica kompaktov Active Tourer a Gran Tourer prechádza faceliftom 64 fotografií v galérii Dvojica kompaktov Active Tourer a Gran Tourer prechádza faceliftom Zdroj: BMW

Bavorský výrobca modernizuje svoje kompaktné MPV v oboch dostupných variantoch, polčasové zmeny teda zasiahli spomínaný päťmiestny automobil i jeho väčšieho brata ponúkajúceho opciu tretieho radu sedadiel. Dizajnové úpravy dvojice sú pomerne nenápadné.

V prvom rade prišiel na scénu ostrejšie tvarovaný predný nárazník, ktorého súčasťou sú čierne časti i opticky zväčšená maska chladiča. Retuš zasiahla aj zadný dielec. Vpredu sa okrem toho objavili upravené svetlá s vylepšenou LED architektúrou a to je takmer všetko. Do palety akurát pribudli dve nové farby laku i šesť prídavných dizajnov diskov kolies.

V technickej palete pribudla nová prevodovka, zmenila sa aj jej páka 64 fotografií v galérii V technickej palete pribudla nová prevodovka, zmenila sa aj jej páka Zdroj: BMW

Osvieženú vizáž dopĺňajú kozmetické zmeny interiéru. Mníchov siahol po mierne modifikovanom prístrojovom štíte a rozšíril ponuku vybavenia i dostupných materiálov. Rodinne orientovaný kompakt navyše dostal najnovšiu verziu systému iDrive spolu s podstatne väčším a kvalitnejším centrálnym displejom. Ďalšou novinkou je elektronická páka samočinnej prevodovky.

MINI absolvovalo malú štylistickú retuš

Dizajnové zmeny zasiahli najmä svetlá imidžového Angličana, zatiaľ prichádzajú na kabriolete a trojdverovom hatchbacku.

Prostredníctvom moderného joysticku možno ovládať nielen osemstupňový automat, ale tiež dvojspojkovú prevodovku so siedmimi stupňami. Popri príbuznom MINI ju teda dostali aj dvojčatá Active Tourer/Gran Tourer. Množstvo kombinácii pohonu sa vďaka nej rozšírilo, no úpravami prešla aj samotná technika. BMW sa snažilo najmä znížiť výfukové emisie praktického radu 2.

Najmä pri pohľade zozadu je modernizácia MPV ťažko postrehnuteľná 64 fotografií v galérii Najmä pri pohľade zozadu je modernizácia MPV ťažko postrehnuteľná Zdroj: BMW

Po novom majú všetky naftové motory časticový filter, pri štvorvalcoch začína automobilka celoplošne používať dvojicu turbodúchadiel. Zmenám sa nevyhol ani plug-in hybrid dostupný iba s kratšou karosériou. Väčšinu základných parametrov si síce ponechal, no jeho elektrický dojazd sa predĺžil zo 41 na 45 kilometrov. Spolu s ostatnými variantmi omladeného MPV sa začne predávať v marci.


Najnovšie články
Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×