Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Neznámy milovník deväťstojedenástky zhromažďoval pod jednou strechou to najlepšie z ikonickej generácie 964. Čoskoro jeho kolekcia poputuje do aukcie.
13 1 príspevok 15.01.2018 / Redakcia AUTO BILD

Ak ste fanúšikom značky Porsche, trojčíslie 964 vám je pravdepodobne dobre známe. Označovala sa ním staršia generácia modelu 911 vyrábaná medzi rokmi 1989 až 1994. O týchto vzduchom chladených nemeckých športiakoch vieme okrem iného aj to, že ich hodnota neustále rastie. V prípade nie celkom zvyčajných variantov ako Turbo S či Carrera RS to platí niekoľkonásobne.

Na floridskom ostrove sa v aukcii objaví 12 unikátnych Porsche 13 fotografií v galérii Na floridskom ostrove sa v aukcii objaví 12 unikátnych Porsche Zdroj: RM Sotheby's

Onedlho budú záujemcovia môcť siahnuť na viacero zástupcov spomínaného typu. Aukčný dom RM Sotheby's oznámil, že na jeho marcovej aukcii sa objaví unikátna 12-členná zbierka najvzácnejších variantov generácie 964. Všetky sa nachádzajú v špičkovom stave, čo sa odráža aj na ich hodnote. Odhadované ceny sa začínajú na 200-tisíc dolároch a siahajú až po 1,5 milióna dolárov v závislosti od konkrétneho modelu.

Pýchou zbierky je Carrera RSR 3.8 z roku 1993. Vznikla iba v 45 kusoch, má najazdených 765 kilometrov a oblieka vzácny lak Ferrari Yellow. Len o desať kusov viac sa vyrobilo z variantu RS 3.8, ktorý sa tiež nachádza v tejto kolekcii. Po cestách prešiel sedemtisíc kilometrov. Dražiť sa budú aj prepĺňané modely Turbo S, v ponuke je odľahčená verzia Leichtbau, ale tiež 10-kusové exempláre X83 Flachbau a X85 Flachbau so sploštenou prednou časťou.

Upravené Porsche 911: Jazda na retro vlne

To je ale rozruchu okolo amerického úpravcu Porsche 911 s názvom Singer! Jeho deväťstojedenástky nadchýnajú zákazníkov modernou technikou zabalenou do šarmantného retro dizajnu. Recept, ktorý...

Medzi exkluzívne kúsky športového auta patrí aj Speedster z roku 1994, model Carrera Cup či Carrera RS America. Ide teda o zbierku, ktorá sa skutočne len tak nevidí. O jej vznik sa postaral neznámy milovník deväťstojedenástky. Vozidlá zhromažďoval pod jednou strechou, no teraz sa ich rozhodol zbaviť. Porsche sa objavia 10. marca v hoteli Ritz-Carlton na floridskom ostrove Amelia Island.


Najnovšie články
Pravda o stáčaní km: 20 populárnych jazdeniek

Novinka má rozmermi tesne podliezť klasický Tiguan, predávať sa bude pravdepodobne výhradne na čínskom trhu.

Tharu: Volkswagen pripravuje ďalšie SUV

Omladená verzia SUV vyrábaného aj v Žiline prichádza s odlišnými svetlami, nárazníkmi či volantom. Hlavnou novinkou je sústava EcoDynamics+.

Kia Sportage: Bestseller prešiel faceliftom

Po minuloročnom uvedení na autosalóne v Šanghaji by malo SUV z francúzskej dielne koncom tohto roka zaútočiť aj na európske trhy. V čele útoku bude najsilnejší...

Citroën C5 Aircross prichádza na starý kontinent

Najväčšie plány má aktuálne Škoda Auto, ktorá už v Indii pôsobí. Vlani dodala zákazníkom na tamojšom trhu 17 400 vozidiel.

České automobilky investujú v Indii

Rumunská firma ACF Track vystrojila populárne SUV gumenými pásmi, hlavnou nevýhodou tejto úpravy je cena.

Dacia Duster ako tank do ťažkého terénu

K zníženiu dochádza po obchodnom spore medzi Trumpovou administratívou a čínskymi predstaviteľmi, v ktorom však v posledných dňoch prišlo k uvoľneniu.

Čína zníži clo na dovoz áut z 25 % na 15 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×