Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá má byť globálnym modelom. Dostane sa aj ku nám?
4 6 príspevkov 16.01.2018 / Filip Kadlečík

V kuloároch automobilového priemyslu sa hovorí o tom, že Renault chystá ďalšie lacné SUV, podobné modelu Kwid, ktoré by cenovkou malo podliezť Duster.  Informovali o tom rôzne servery, medzi nimi aj livemint.com. Portál informuje o tom, že po masívnom úspechu lacného Kwidu plánuje Renault do vývoju ďalšieho automobilu určeného prioritne pre indický trh investovať v prepočte približne 400 miliónov dolárov.

Renault Kwid je lacným modelom, ktorý v Indii zožal úspech 4 fotografií v galérii Renault Kwid je lacným modelom, ktorý v Indii zožal úspech Zdroj: Renault

Má ísť o malý model s dĺžkou do štyroch metrov, ktorý však nebude mať športovo-úžitkovú karosériu. Svoju premiéru by si automobil mal odbiť v roku 2019, ako koncept sa má na automobilových výstavách objavovať v najbližších mesiacoch. Zaujímavá je najmä informácia, že na modifikovanej platforme CMF-A, ktorú má drobec využívať, by neskôr malo vyrásť aj SUV.

Už v nadpise daného článku sa zároveň hovorí o tom, že pôjde o globálne modely. Nenápadná narážka by mohla znamenať to, že malé SUV v budúcnosti dorazí okrem iných aj na náš trh, trebárs pod hlavičkou Dacie. Stalo by sa tak najlacnejším SUV značky, od Dusteru by totiž cenou malo mať poriadne ďaleko.

Renault Kwid: Špunt s génmi SUV

Lacná novinka síce nesie francúzske logo, no dizajnom sa hlási skôr k rumunskej rodine. Vyvinutá bola primárne pre Indiu.

Na príchod lacnejšieho brata populárneho Rumuna by sme však zatiaľ čakali márne. Model vyvíjaný v Indii sa ku nám takmer určite nedostane. Slovíčko “globálny” v tomto prípade naráža skôr na trhy Afriky či Latinskej Ameriky. V našom prostredí by totiž kvôli emisným i bezpečnostným štandardom stúpli náklady na jeho výrobu a nemusel by si zachovať svoju najväčšiu výhodu - cenovú atraktivitu. Malé SUV Dacie by však rozhodne nemuselo byť zlým nápadom...


Najnovšie články
V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Toyota zvoláva desaťtisíce pickupov pre dva problémy, ktoré môžu mať pri nehode vážne dôsledky alebo dokonca nehodu spôsobiť.

Toyota zvoláva tisíce pickupov

Nabrúsené kupé ponesie prívlastok, ktorý v taliančine označuje pretekársku trať. Jeho tvary evidentne diktovalo prúdenie vzduchu.

Ferrari 488 Pista: Na okruhu ako doma

Elektromobil merajúci 5,11 metra má natiahnutú siluetu, obrovské kolesá a batériu s kapacitou 111 kWh. Stačiť má až na 665 kilometrov bez dobíjania.

Rodinu Volkswagen I.D. rozšíri liftback

Toyota pripravuje elektromotory, ktoré vyžadujú až o polovicu menej vzácnych kovov. Dôvodom sú obavy z nedostatku surovín, keďže automobilky rozširujú ponuku...

Toyota obmedzí vzácne kovy v e-autách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×