Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá má byť globálnym modelom. Dostane sa aj ku nám?
4 6 príspevkov 16.01.2018 / Filip Kadlečík

V kuloároch automobilového priemyslu sa hovorí o tom, že Renault chystá ďalšie lacné SUV, podobné modelu Kwid, ktoré by cenovkou malo podliezť Duster.  Informovali o tom rôzne servery, medzi nimi aj livemint.com. Portál informuje o tom, že po masívnom úspechu lacného Kwidu plánuje Renault do vývoju ďalšieho automobilu určeného prioritne pre indický trh investovať v prepočte približne 400 miliónov dolárov.

Renault Kwid je lacným modelom, ktorý v Indii zožal úspech 4 fotografií v galérii Renault Kwid je lacným modelom, ktorý v Indii zožal úspech Zdroj: Renault

Má ísť o malý model s dĺžkou do štyroch metrov, ktorý však nebude mať športovo-úžitkovú karosériu. Svoju premiéru by si automobil mal odbiť v roku 2019, ako koncept sa má na automobilových výstavách objavovať v najbližších mesiacoch. Zaujímavá je najmä informácia, že na modifikovanej platforme CMF-A, ktorú má drobec využívať, by neskôr malo vyrásť aj SUV.

Už v nadpise daného článku sa zároveň hovorí o tom, že pôjde o globálne modely. Nenápadná narážka by mohla znamenať to, že malé SUV v budúcnosti dorazí okrem iných aj na náš trh, trebárs pod hlavičkou Dacie. Stalo by sa tak najlacnejším SUV značky, od Dusteru by totiž cenou malo mať poriadne ďaleko.

Renault Kwid: Špunt s génmi SUV

Lacná novinka síce nesie francúzske logo, no dizajnom sa hlási skôr k rumunskej rodine. Vyvinutá bola primárne pre Indiu.

Na príchod lacnejšieho brata populárneho Rumuna by sme však zatiaľ čakali márne. Model vyvíjaný v Indii sa ku nám takmer určite nedostane. Slovíčko “globálny” v tomto prípade naráža skôr na trhy Afriky či Latinskej Ameriky. V našom prostredí by totiž kvôli emisným i bezpečnostným štandardom stúpli náklady na jeho výrobu a nemusel by si zachovať svoju najväčšiu výhodu - cenovú atraktivitu. Malé SUV Dacie by však rozhodne nemuselo byť zlým nápadom...


Najnovšie články
Chiron: Z továrne vyšiel kus s číslom 100

Tlakovanie pneumatík dokáže byť najmä pre neskúsených šoférov otravné. V prípade Nissanu sú obavy minulosťou, výrazne ich totiž uľahčuje.

Nissan: Dofukovanie gúm nikdy nebolo ľahšie

Odbory vstúpili do štrajkovej pohotovosti po tom, ako s vedením nevedeli zosúladiť predstavy o sume a percente zvýšenia. 

Odborári v trnavskej automobilke chcú štrajkovať

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×