Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai ukázal ďalší bezpečnostný vankúš

Dielo dcérskej spoločnosti Mobis je novinkou, s ktorou súvisí 11 žiadostí o registráciu patentu. Prvok rieši problematiku presklených striech.
2 12.01.2018 / Marek Pokrývka

Airbagy patria k štandardnému vybaveniu všetkých moderných automobilov. V ostatných rokoch sa k tradičným frontálnym a bočným kúskom pridali zariadenia zabudované priamo do pásov, pod volant či na prednú kapotu. Zostalo ešte vôbec miesto na zvýšenie ich počtu? Hyundai nedávno ukázal ďalší bezpečnostný vankúš, takže evidentne áno.

V prípade prevrátenia sa má posádku chrániť nový airbag 2 fotografie v galérii V prípade prevrátenia sa má posádku chrániť nový airbag Zdroj: Hyundai

Kórejská automobilka vyvinula prvok, ktorý rieši problematiku otvárateľných presklených striech. Napriek pokrokoch v ich konštrukcii sú stále istým rizikom pre posádku v prípade prevrátenia sa. Zachytiť ho vie senzor, na ktorý je nový airbag naviazaný. Ten sa následne dokáže nafúknuť za 0,08 sekundy. Vankúš zložený z viacerých prepojených komôr pokryje celý strop a zabráni pasažierom vypadnúť z vozidla. Zároveň ich pritom chráni pred vniknutím črepov do interiéru pri prípadnom rozbití strešného okna.

Ford Transit dostal najväčší airbag

Dodávka, ktorá v osobnej verzii odvezie pätnásť ľudí, sa môže pýšiť vzduchovým vankúšom s dĺžkou až 4,6 metra.

Štruktúra nového vzduchového vankúša je zložitejšia než v prípade klasických prvkov, svoju funkciu navyše musí stopercentne splniť bez ohľadu na aktuálny stav otvorenia skla. Technológia je preto zatiaľ v štádiu prototypu. V automobilovom priemysle je dielo dcérskej spoločnosti Hyundai Mobis novinkou, s ktorou súvisí 11 žiadostí o registráciu patentu. Dátum jej prípadného zavedenia do sériovej výroby zatiaľ nepoznáme.


Najnovšie články
Fiat Chrysler chce zdvojnásobiť zisky

Prototyp predstavený pred sedemdesiatimi rokmi v Amsterdame vyše šesť dekád odpočíval, reštaurovanie má napraviť škody zanechané zubom času.

Úplne prvý Land Rover prejde renováciou

Ešte pred sklonkom života aktuálnej generácie Fordu Focus sme mali možnosť absolvovať rande s jednou z jeho najlepších verzií. Vyhotovenie ST Line tu dáva...

Test Ford Focus ST Line: Baví vás šoférovanie?

Siedma generácia obľúbeného sedanu pôsobí oproti predchodcovi dospelejšie. Stojí na platforme MQB a poháňať ju bude motor 1.4 TSI.

Jetta by mala VW vrátiť na výslnie v USA

Hybridný sedan chce konkurovať triednemu bestselleru. Vo svojich útrobách spojí benzínový štvorvalec, elektromotor a batériu uloženú pod sedadlami.

Honda Insight má jazdiť pod päť litrov

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×