Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai ukázal ďalší bezpečnostný vankúš

Dielo dcérskej spoločnosti Mobis je novinkou, s ktorou súvisí 11 žiadostí o registráciu patentu. Prvok rieši problematiku presklených striech.
2 12.01.2018 / Marek Pokrývka

Airbagy patria k štandardnému vybaveniu všetkých moderných automobilov. V ostatných rokoch sa k tradičným frontálnym a bočným kúskom pridali zariadenia zabudované priamo do pásov, pod volant či na prednú kapotu. Zostalo ešte vôbec miesto na zvýšenie ich počtu? Hyundai nedávno ukázal ďalší bezpečnostný vankúš, takže evidentne áno.

V prípade prevrátenia sa má posádku chrániť nový airbag 2 fotografie v galérii V prípade prevrátenia sa má posádku chrániť nový airbag Zdroj: Hyundai

Kórejská automobilka vyvinula prvok, ktorý rieši problematiku otvárateľných presklených striech. Napriek pokrokoch v ich konštrukcii sú stále istým rizikom pre posádku v prípade prevrátenia sa. Zachytiť ho vie senzor, na ktorý je nový airbag naviazaný. Ten sa následne dokáže nafúknuť za 0,08 sekundy. Vankúš zložený z viacerých prepojených komôr pokryje celý strop a zabráni pasažierom vypadnúť z vozidla. Zároveň ich pritom chráni pred vniknutím črepov do interiéru pri prípadnom rozbití strešného okna.

Ford Transit dostal najväčší airbag

Dodávka, ktorá v osobnej verzii odvezie pätnásť ľudí, sa môže pýšiť vzduchovým vankúšom s dĺžkou až 4,6 metra.

Štruktúra nového vzduchového vankúša je zložitejšia než v prípade klasických prvkov, svoju funkciu navyše musí stopercentne splniť bez ohľadu na aktuálny stav otvorenia skla. Technológia je preto zatiaľ v štádiu prototypu. V automobilovom priemysle je dielo dcérskej spoločnosti Hyundai Mobis novinkou, s ktorou súvisí 11 žiadostí o registráciu patentu. Dátum jej prípadného zavedenia do sériovej výroby zatiaľ nepoznáme.


Najnovšie články
Honda Insight má jazdiť pod päť litrov

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade

Polčasové zmeny zasiahli typ Active Tourer i jeho väčšieho brata. Prinášajú nielen osvieženú vizáž, ale aj dvojspojkovú prevodovku.

BMW modernizuje svoje kompaktné MPV

Neznámy milovník deväťstojedenástky zhromažďoval pod jednou strechou to najlepšie z ikonickej generácie 964. Čoskoro jeho kolekcia poputuje do aukcie.

Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Stredne veľké SUV prispieva k budovaniu mena švédskeho výrobcu, pyšný môže byť taktiež Volkswagen s tromi prvenstvami.

Najbezpečnejšou novinkou je Volvo XC60

Nemecký off-road spája tradičné silné stránky s výdobytkami súčasnej techniky, vďaka čomu by predchodcu mal prekonať vo všetkých smeroch.

Mercedes-Benz triedy G: Moderná klasika
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×