Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Záujem o úžitkové vozidlá VW rastie

Hoci Volkswagen neustále zápasí s dôsledkami emisného škandálu, predaj jeho úžitkových vozidiel rastie po celom svete, dokonca aj v Severnej Amerike. Podľa predbežných odhadov si koncern udržal pozíciu svetovej jednotky v celkovom predaji.
1 príspevok 11.01.2018 / TASR

Predaj úžitkových vozidiel nemeckej automobilky Volkswagen vzrástol v minulom roku o vyše štyri percentá na takmer 498 000. Po roku 2016 to predstavuje nový celoročný rekord. Spoločnosť uviedla, že za rok 2017 predala vo svete 497 900 úžitkových vozidiel. V porovnaní s rokom 2016 to predstavuje rast o 4,2 percenta.

Najvýraznejšie sa predaj zvýšil v regióne Južnej Ameriky. Spoločnosť na tomto trhu predala 41 300 úžitkových vozidiel, čo znamená rast o 28,1 percenta. O 23 percent vzrástol predaj v Severnej Amerike a o 20,7 percenta predala firma viac áut v regióne Ázia-Tichomorie.

Audi Q8: SUV-kupé z Bratislavy prezradené

Na čerstvých fotkách má dynamicky tvarovaný súrodenec typu Q7 fóliou prelepené len označenia a centrálnu časť zadných svetiel.

Vysoký rast predaja dosiahla automobilka aj vo východnej Európe. V tomto regióne predala 41 200 vozidiel, čo predstavuje rast o 13 percent. Predaj rástol aj na trhu západnej Európy, kde Volkswagen predáva väčšinu svojich úžitkových vozidiel. Zvýšil sa o 1,5 percenta na 332 000 áut.

Naopak, pre nestabilnú situáciu na Blízkom východe klesol predaj úžitkových vozidiel Volkswagenu v tejto oblasti v roku 2017 takmer o 14 percent. Znížil sa aj predaj na afrických trhoch, a to približne o jedno percento.

Celkový predaj áut koncernu Volkswagen za rok 2017 vzrástol podľa nemeckého nedeľníka Bild am Sonntag zhruba na 10,7 milióna vozidiel. Ak sa odhad, ktorý pre nedeľník uviedli interné zdroje, potvrdí, nemecká spoločnosť by sa mala udržať pred japonskou Toyotou a opäť tak potvrdiť pozíciu najväčšej automobilky sveta. Volkswagen by mal oficiálne údaje o celkovom predaji vozidiel za rok 2017 zverejniť 17. januára.

(TASR)


Najnovšie články
Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie

Zatýkanie vysoko postavených manažérov veľkých firiem nebýva častým zvykom. V prípade šéfa Audi Ruperta Stadlera však hrozilo ovplyvňovanie svedkov a marenie...

Šéf Audi sa snažil ovplyvňovať svedkov

Volkswagen reaguje na čoraz prísnejšie emisné normy snahou o vytvorenie aliancií a partnerstiev. Jedno také chce navrhnúť Fordu a malo by sa týkať zlúženia...

VW chce s Fordom vyrábať dodávky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×