Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Záujem o úžitkové vozidlá VW rastie

Hoci Volkswagen neustále zápasí s dôsledkami emisného škandálu, predaj jeho úžitkových vozidiel rastie po celom svete, dokonca aj v Severnej Amerike. Podľa predbežných odhadov si koncern udržal pozíciu svetovej jednotky v celkovom predaji.
1 príspevok 11.01.2018 / TASR

Predaj úžitkových vozidiel nemeckej automobilky Volkswagen vzrástol v minulom roku o vyše štyri percentá na takmer 498 000. Po roku 2016 to predstavuje nový celoročný rekord. Spoločnosť uviedla, že za rok 2017 predala vo svete 497 900 úžitkových vozidiel. V porovnaní s rokom 2016 to predstavuje rast o 4,2 percenta.

Najvýraznejšie sa predaj zvýšil v regióne Južnej Ameriky. Spoločnosť na tomto trhu predala 41 300 úžitkových vozidiel, čo znamená rast o 28,1 percenta. O 23 percent vzrástol predaj v Severnej Amerike a o 20,7 percenta predala firma viac áut v regióne Ázia-Tichomorie.

Audi Q8: SUV-kupé z Bratislavy prezradené

Na čerstvých fotkách má dynamicky tvarovaný súrodenec typu Q7 fóliou prelepené len označenia a centrálnu časť zadných svetiel.

Vysoký rast predaja dosiahla automobilka aj vo východnej Európe. V tomto regióne predala 41 200 vozidiel, čo predstavuje rast o 13 percent. Predaj rástol aj na trhu západnej Európy, kde Volkswagen predáva väčšinu svojich úžitkových vozidiel. Zvýšil sa o 1,5 percenta na 332 000 áut.

Naopak, pre nestabilnú situáciu na Blízkom východe klesol predaj úžitkových vozidiel Volkswagenu v tejto oblasti v roku 2017 takmer o 14 percent. Znížil sa aj predaj na afrických trhoch, a to približne o jedno percento.

Celkový predaj áut koncernu Volkswagen za rok 2017 vzrástol podľa nemeckého nedeľníka Bild am Sonntag zhruba na 10,7 milióna vozidiel. Ak sa odhad, ktorý pre nedeľník uviedli interné zdroje, potvrdí, nemecká spoločnosť by sa mala udržať pred japonskou Toyotou a opäť tak potvrdiť pozíciu najväčšej automobilky sveta. Volkswagen by mal oficiálne údaje o celkovom predaji vozidiel za rok 2017 zverejniť 17. januára.

(TASR)


Najnovšie články
Arteon Shooting Brake: Najkrajšie kombi sveta?

Modernizácia automobilu bola najmä kozmetická, výrobca však spomína aj upravené vybavenie. Plug-in hybrid má predĺžený elektrický dojazd.

Ford Fusion: Druhý facelift a väčšia batéria

Pri tetovaní platí pravidlo “Dvakrát meraj a raz rež” viac, než kdekoľvek inde. Najmä permanentné obrázky na koži sa prerábajú pomerne ťažko. Tento človek sa...

Najhoršie tetovanie na svete valcuje internet

Nosnou témou skupiny je Wrangler, ktorý dostal nedávno novú generáciu. Dopĺňa ho Renegade a veterán Wagoneer.

Jeep odhalil sedem terénnych konceptov

V žilinskej fabrike Kia sa možno schyľuje k štrajku, keďže odbory odmietli ďalšiu ponuku vedenia na zvýšenie platov. Stalo sa tak aj napriek tomu,...

Odborári Kia odmietli ponuku vyšších platov

Luxusný kórejský sedan pôsobí veľmi elegantne. Presné proporcie i technické detaily si výrobca naďalej necháva pre seba.

Kia K9: Limuzína na oficiálnych záberoch

Slovenský výrobca lietajúcich automobilov chce opäť posúvať level technických riešení. AeroMobil dnes predstavil koncept lietajúceho vozidla 5.0 VTOL, ktorý...

AeroMobil 5.0 VTOL: Vzlietne ako helikoptéra
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×