Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Záujem o úžitkové vozidlá VW rastie

Hoci Volkswagen neustále zápasí s dôsledkami emisného škandálu, predaj jeho úžitkových vozidiel rastie po celom svete, dokonca aj v Severnej Amerike. Podľa predbežných odhadov si koncern udržal pozíciu svetovej jednotky v celkovom predaji.
1 príspevok 11.01.2018 / TASR

Predaj úžitkových vozidiel nemeckej automobilky Volkswagen vzrástol v minulom roku o vyše štyri percentá na takmer 498 000. Po roku 2016 to predstavuje nový celoročný rekord. Spoločnosť uviedla, že za rok 2017 predala vo svete 497 900 úžitkových vozidiel. V porovnaní s rokom 2016 to predstavuje rast o 4,2 percenta.

Najvýraznejšie sa predaj zvýšil v regióne Južnej Ameriky. Spoločnosť na tomto trhu predala 41 300 úžitkových vozidiel, čo znamená rast o 28,1 percenta. O 23 percent vzrástol predaj v Severnej Amerike a o 20,7 percenta predala firma viac áut v regióne Ázia-Tichomorie.

Audi Q8: SUV-kupé z Bratislavy prezradené

Na čerstvých fotkách má dynamicky tvarovaný súrodenec typu Q7 fóliou prelepené len označenia a centrálnu časť zadných svetiel.

Vysoký rast predaja dosiahla automobilka aj vo východnej Európe. V tomto regióne predala 41 200 vozidiel, čo predstavuje rast o 13 percent. Predaj rástol aj na trhu západnej Európy, kde Volkswagen predáva väčšinu svojich úžitkových vozidiel. Zvýšil sa o 1,5 percenta na 332 000 áut.

Naopak, pre nestabilnú situáciu na Blízkom východe klesol predaj úžitkových vozidiel Volkswagenu v tejto oblasti v roku 2017 takmer o 14 percent. Znížil sa aj predaj na afrických trhoch, a to približne o jedno percento.

Celkový predaj áut koncernu Volkswagen za rok 2017 vzrástol podľa nemeckého nedeľníka Bild am Sonntag zhruba na 10,7 milióna vozidiel. Ak sa odhad, ktorý pre nedeľník uviedli interné zdroje, potvrdí, nemecká spoločnosť by sa mala udržať pred japonskou Toyotou a opäť tak potvrdiť pozíciu najväčšej automobilky sveta. Volkswagen by mal oficiálne údaje o celkovom predaji vozidiel za rok 2017 zverejniť 17. januára.

(TASR)


Najnovšie články
Vyvarujte sa chýb pri kúpe diaľničnej známky

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade

Polčasové zmeny zasiahli typ Active Tourer i jeho väčšieho brata. Prinášajú nielen osvieženú vizáž, ale aj dvojspojkovú prevodovku.

BMW modernizuje svoje kompaktné MPV

Neznámy milovník deväťstojedenástky zhromažďoval pod jednou strechou to najlepšie z ikonickej generácie 964. Čoskoro jeho kolekcia poputuje do aukcie.

Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Stredne veľké SUV prispieva k budovaniu mena švédskeho výrobcu, pyšný môže byť taktiež Volkswagen s tromi prvenstvami.

Najbezpečnejšou novinkou je Volvo XC60

Nemecký off-road spája tradičné silné stránky s výdobytkami súčasnej techniky, vďaka čomu by predchodcu mal prekonať vo všetkých smeroch.

Mercedes-Benz triedy G: Moderná klasika
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×