Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda je stále top značkou Slovákov

To, že Škoda stále patrí medzi najobľúbenejšiu značku na Slovensku, nie je žiadnym prekvapením. Česká značka však vlani u nás zabodovala najvyšším predajom za posledných 11 rokov.
21 príspevkov 11.01.2018 / TASR

Automobilka Škoda dosiahla na Slovensku najlepšie predaje za posledných jedenásť rokov. V roku 2017 zaznamenala 18 907 registrovaných nových osobných automobilov a vyše sedempercentný medziročný nárast. Trhový podiel značky dosiahol v minulom roku takmer 20 percent. TASR o tom informoval Roman Rajtár zo spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

Predaj nových automobilov Škoda na Slovensku sa v roku 2017 ešte viac priblížil k číslam pred svetovou finančnou krízou, pričom dosiahol najlepší výsledok od roku 2006.

Najpredávanejší automobil na slovenskom trhu Škodu Octavia si podľa Rajtára vlani kúpilo 5 340 motoristov, čo je medziročne o 8,14 percenta viac ako v roku 2016. Škody Fabia sa predalo 5 308 a model Škoda Rapid s počtom predaných kusov 3 877 obsadil tretiu priečku.

(TASR)


Najnovšie články
Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Pokochať sa pohľadom na podarené tuningové auto, tomu neodolá snáď žiadny motoristický fanúšik. V niektorých prípadoch by sme si však radšej vypichli oči...

Tuning: Najgýčovejší Mercedes-Benz histórie?

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie

Zatýkanie vysoko postavených manažérov veľkých firiem nebýva častým zvykom. V prípade šéfa Audi Ruperta Stadlera však hrozilo ovplyvňovanie svedkov a marenie...

Šéf Audi sa snažil ovplyvňovať svedkov

Volkswagen reaguje na čoraz prísnejšie emisné normy snahou o vytvorenie aliancií a partnerstiev. Jedno také chce navrhnúť Fordu a malo by sa týkať zlúženia...

VW chce s Fordom vyrábať dodávky

Prototypy elektromobilu sa momentálne nachádzajú v Španielsku, v minulosti ich nemecká automobilka skúšala v mnohých ďalších štátoch.

Mercedes-Benz: Ako testuje model EQC?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×