Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda je stále top značkou Slovákov

To, že Škoda stále patrí medzi najobľúbenejšiu značku na Slovensku, nie je žiadnym prekvapením. Česká značka však vlani u nás zabodovala najvyšším predajom za posledných 11 rokov.
27 príspevkov 11.01.2018 / TASR

Automobilka Škoda dosiahla na Slovensku najlepšie predaje za posledných jedenásť rokov. V roku 2017 zaznamenala 18 907 registrovaných nových osobných automobilov a vyše sedempercentný medziročný nárast. Trhový podiel značky dosiahol v minulom roku takmer 20 percent. TASR o tom informoval Roman Rajtár zo spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

Predaj nových automobilov Škoda na Slovensku sa v roku 2017 ešte viac priblížil k číslam pred svetovou finančnou krízou, pričom dosiahol najlepší výsledok od roku 2006.

Najpredávanejší automobil na slovenskom trhu Škodu Octavia si podľa Rajtára vlani kúpilo 5 340 motoristov, čo je medziročne o 8,14 percenta viac ako v roku 2016. Škody Fabia sa predalo 5 308 a model Škoda Rapid s počtom predaných kusov 3 877 obsadil tretiu priečku.

(TASR)


Najnovšie články
Fiat Chrysler chce zdvojnásobiť zisky

Prototyp predstavený pred sedemdesiatimi rokmi v Amsterdame vyše šesť dekád odpočíval, reštaurovanie má napraviť škody zanechané zubom času.

Úplne prvý Land Rover prejde renováciou

Ešte pred sklonkom života aktuálnej generácie Fordu Focus sme mali možnosť absolvovať rande s jednou z jeho najlepších verzií. Vyhotovenie ST Line tu dáva...

Test Ford Focus ST Line: Baví vás šoférovanie?

Siedma generácia obľúbeného sedanu pôsobí oproti predchodcovi dospelejšie. Stojí na platforme MQB a poháňať ju bude motor 1.4 TSI.

Jetta by mala VW vrátiť na výslnie v USA

Hybridný sedan chce konkurovať triednemu bestselleru. Vo svojich útrobách spojí benzínový štvorvalec, elektromotor a batériu uloženú pod sedadlami.

Honda Insight má jazdiť pod päť litrov

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×