Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Majiteľa si hľadá starý koncept Plymouth

Červený osemvalcový roadster vznikol ako odpoveď na Corvette a Thunderbird, no jeho produkcia nakoniec dostala červenú.
9 09.01.2018 / Marek Pokrývka

V druhej polovici mesiaca bude arizonské mesto Scottsdale dejiskom ďalšieho ročníka veteránskych dražieb. Úroda bude tradične bohatá a núdza nebude ani o unikátne kúsky. Viaceré z nich poznáme už vopred. Prostredníctvom firmy Barrett-Jackson si majiteľa hľadá napríklad starý koncept Plymouth, ktorý mal pôvodne šance na sériovú výrobu.

Plymouth Belmont z roku 1954 prešiel nedávno renováciou 9 fotografií v galérii Plymouth Belmont z roku 1954 prešiel nedávno renováciou Zdroj: Barrett-Jackson

Za označením Belmont sa skrýva veľkoryso dimenzovaný roadster s klasickým dizajnom. Automobilka ho postavila v roku 1954 a zvažovala jeho produkciu, šlo by o priamu odpoveď na modely Chevrolet Corvette a Ford Thunderbird. Nakoniec však vozidlo dostalo červenú. Na svete je tak jediný prototyp, ktorý prešiel nedávno kompletnou renováciou. Aktuálne je teda v dokonalom stave.

Stvorený pre hipsterov? Málo známy Mercedes

Mercedes-Benz, podobne ako dnes, aj v minulosti skúšal preniknúť do rôznych segmentov automobilového trhu. Niektoré pokusy boli úspešné a pretrvali do dnešných dní, iné časom upadli do zabudnutia.

Plymouth Belmont zaujme elegantnými krivkami karosérie, z ktorých vystupujú výrazné zadné blatníky, nafúknutá predná kapota či tubusy vedúce k originálnym svetlometom. Netradičný vzhľad má aj maska chladiča. S červeným lakom kontrastujú pochrómované prvky či bledé bočnice pneumatík, interiér je čalúnený béžovou kožou. Všetko vyzerá ako nové. Technika je plne funkčná, pod kapotou sa skrýva štvorlitrový osemvalec prenášajúci výkon 115 kW (157 k) na zadné kolesá prostredníctvom trojstupňovej automatickej prevodovky. Predpokladaná predajná cena klenotu nie je známa.


Najnovšie články
Honda Insight má jazdiť pod päť litrov

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade

Polčasové zmeny zasiahli typ Active Tourer i jeho väčšieho brata. Prinášajú nielen osvieženú vizáž, ale aj dvojspojkovú prevodovku.

BMW modernizuje svoje kompaktné MPV

Neznámy milovník deväťstojedenástky zhromažďoval pod jednou strechou to najlepšie z ikonickej generácie 964. Čoskoro jeho kolekcia poputuje do aukcie.

Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Stredne veľké SUV prispieva k budovaniu mena švédskeho výrobcu, pyšný môže byť taktiež Volkswagen s tromi prvenstvami.

Najbezpečnejšou novinkou je Volvo XC60

Nemecký off-road spája tradičné silné stránky s výdobytkami súčasnej techniky, vďaka čomu by predchodcu mal prekonať vo všetkých smeroch.

Mercedes-Benz triedy G: Moderná klasika
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×