Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Majiteľa si hľadá starý koncept Plymouth

Červený osemvalcový roadster vznikol ako odpoveď na Corvette a Thunderbird, no jeho produkcia nakoniec dostala červenú.
9 09.01.2018 / Marek Pokrývka

V druhej polovici mesiaca bude arizonské mesto Scottsdale dejiskom ďalšieho ročníka veteránskych dražieb. Úroda bude tradične bohatá a núdza nebude ani o unikátne kúsky. Viaceré z nich poznáme už vopred. Prostredníctvom firmy Barrett-Jackson si majiteľa hľadá napríklad starý koncept Plymouth, ktorý mal pôvodne šance na sériovú výrobu.

Plymouth Belmont z roku 1954 prešiel nedávno renováciou 9 fotografií v galérii Plymouth Belmont z roku 1954 prešiel nedávno renováciou Zdroj: Barrett-Jackson

Za označením Belmont sa skrýva veľkoryso dimenzovaný roadster s klasickým dizajnom. Automobilka ho postavila v roku 1954 a zvažovala jeho produkciu, šlo by o priamu odpoveď na modely Chevrolet Corvette a Ford Thunderbird. Nakoniec však vozidlo dostalo červenú. Na svete je tak jediný prototyp, ktorý prešiel nedávno kompletnou renováciou. Aktuálne je teda v dokonalom stave.

Stvorený pre hipsterov? Málo známy Mercedes

Mercedes-Benz, podobne ako dnes, aj v minulosti skúšal preniknúť do rôznych segmentov automobilového trhu. Niektoré pokusy boli úspešné a pretrvali do dnešných dní, iné časom upadli do zabudnutia.

Plymouth Belmont zaujme elegantnými krivkami karosérie, z ktorých vystupujú výrazné zadné blatníky, nafúknutá predná kapota či tubusy vedúce k originálnym svetlometom. Netradičný vzhľad má aj maska chladiča. S červeným lakom kontrastujú pochrómované prvky či bledé bočnice pneumatík, interiér je čalúnený béžovou kožou. Všetko vyzerá ako nové. Technika je plne funkčná, pod kapotou sa skrýva štvorlitrový osemvalec prenášajúci výkon 115 kW (157 k) na zadné kolesá prostredníctvom trojstupňovej automatickej prevodovky. Predpokladaná predajná cena klenotu nie je známa.


Najnovšie články
Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa

Ceny palív v celej Európe klesli, Slovensko nie je výnimkou. Ďalší vývoj bude závisieť od stretnutia významných ropných krajín: buď budeme tankovať lacnejšie,...

Budú palivá lacnejšie, alebo sa nedoplatíme?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×