Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Majiteľa si hľadá starý koncept Plymouth

Červený osemvalcový roadster vznikol ako odpoveď na Corvette a Thunderbird, no jeho produkcia nakoniec dostala červenú.
9 09.01.2018 / Marek Pokrývka

V druhej polovici mesiaca bude arizonské mesto Scottsdale dejiskom ďalšieho ročníka veteránskych dražieb. Úroda bude tradične bohatá a núdza nebude ani o unikátne kúsky. Viaceré z nich poznáme už vopred. Prostredníctvom firmy Barrett-Jackson si majiteľa hľadá napríklad starý koncept Plymouth, ktorý mal pôvodne šance na sériovú výrobu.

Plymouth Belmont z roku 1954 prešiel nedávno renováciou 9 fotografií v galérii Plymouth Belmont z roku 1954 prešiel nedávno renováciou Zdroj: Barrett-Jackson

Za označením Belmont sa skrýva veľkoryso dimenzovaný roadster s klasickým dizajnom. Automobilka ho postavila v roku 1954 a zvažovala jeho produkciu, šlo by o priamu odpoveď na modely Chevrolet Corvette a Ford Thunderbird. Nakoniec však vozidlo dostalo červenú. Na svete je tak jediný prototyp, ktorý prešiel nedávno kompletnou renováciou. Aktuálne je teda v dokonalom stave.

Stvorený pre hipsterov? Málo známy Mercedes

Mercedes-Benz, podobne ako dnes, aj v minulosti skúšal preniknúť do rôznych segmentov automobilového trhu. Niektoré pokusy boli úspešné a pretrvali do dnešných dní, iné časom upadli do zabudnutia.

Plymouth Belmont zaujme elegantnými krivkami karosérie, z ktorých vystupujú výrazné zadné blatníky, nafúknutá predná kapota či tubusy vedúce k originálnym svetlometom. Netradičný vzhľad má aj maska chladiča. S červeným lakom kontrastujú pochrómované prvky či bledé bočnice pneumatík, interiér je čalúnený béžovou kožou. Všetko vyzerá ako nové. Technika je plne funkčná, pod kapotou sa skrýva štvorlitrový osemvalec prenášajúci výkon 115 kW (157 k) na zadné kolesá prostredníctvom trojstupňovej automatickej prevodovky. Predpokladaná predajná cena klenotu nie je známa.


Najnovšie články
Úspornejší motor 1.5 TSI pre klasický Golf

Elektrická limuzína s klesajúcou strechou bude schádzať z pásov fabriky pri Neckarsulme, koncepčne môže ísť o sedan alebo liftback.

Audi uvedie v roku 2020 ďalší elektromobil

Škoda je druhou najziskovejšou dcérou Volkswagenu a materský koncern má s českou automobilkou ambiciózne plány. Súčasťou sú aj úvahy o možnosti výstavby...

Bude Škoda vyrábať aj v zahraničí?

Subaru Forester piatej generácie sme mali kompletne vidieť až 28.3., no na internete došlo k ďalšiemu úniku fotografií. Vďaka tomu sme dizajn obľúbeného SUV...

Piate Subaru Forester odhalené únikom fotiek

Citroen zaznamenal za prvé dva mesiace najväčší predaj za posledných desať rokov a medzi najpredávanejšími značkami obsadil šieste miesto.

Citroen u nás predal najviac áut za 10 rokov

Čína je známa svojim prístupom ku kopírovaniu európskych modelov. Automobilky starého kontinentu sú častou “inšpiráciou” tamojších vozidiel. Teraz k nim opäť...

Drzý čínsky klon: Vidíte v ňom známy originál?

Brazílsky grafik chcel štvordverový model načrtnúť v čo najreálnejšej forme, zadná časť si na vizualizácii ponechala svetlá hatchbacku.

Nová trieda A: Ako môže vyzerať sedan?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×