Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Smoliar Hammond: Do 720S natankoval vodu

VIDEO
Richard Hammond za sebou má poriadne smolný rok. Po nehode, pri ktorej zničil pokrokový Rimanc Concept_One, sa teraz postaral o deštrukciu ďalšieho auta. Zvolil však podstatne sofistikovanejšiu a bezpečnejšiu metódu.
22 21 príspevkov 08.01.2018 / Filip Kadlečík

Richard Hammond je už za tie roky pôsobenia vo svete automobilov notoricky známy tým, že pomerne často ničí testovacie vozidlá. Niežeby sa to dialo na týždennej báze, aj dva superšporty ročne sú však bilancia, ktorú mu nik z motoristických novinárov nezávidí.

Hammond povedal, že všetko sa stalo kvôli nešťastnej náhode a omylu s kanistrami 22 fotografií v galérii Hammond povedal, že všetko sa stalo kvôli nešťastnej náhode a omylu s kanistrami Zdroj: The Grand Tour

Typickým je pre neho najmä fakt, že má často jednoducho smolu. V prípade chorvátskeho elektrického superšportu známeho pod názvom Rimac Concept_One prišla takmer tragická nehoda v neočakávanej situácii za cieľovou páskou krátkeho preteku do vrchu. Samotný Hammond povedal, že malo ísť o jeden z jeho posledných kontaktov s automobilom.

Našťastie z hrozivo vyzerajúcej kolízie vyviazol bez väčších zranení a divákov môže baviť aj naďalej. A treba podotknúť, že sa mu “darí” ešte lepšie než predtým. Jeho najnovší kúsok má pre neho síce opäť trpkú príchuť, no škodoradostný smiech vyvoláva po celom svete.

Hammond z Grand Tour mal hrozivú nehodu

Richard Hammond je práve ten, ktorý je spomedzi tria známych protagonistov show Grand Tour známy početnými dopravnými nehodami. Jeremy Clarkson i James May si z neho za to často robia srandu...

Richard totiž do McLarenu 720S natankoval miesto benzínu vodu. Ako sa to môže stať? Hammond vraví, že celkom jednoducho. Pri jazdení po okruhu mu začalo dochádzať palivo a čerpacia stanica bola podľa neho až príliš ďaleko. Priamo na okruhu našiel niekoľko kanistrov, o ktorých si myslel, že sú plné benzínu. Ich obsahom naplnil nádrž exkluzívneho McLarenu a vydal sa jazdiť ďalej.

McLaren 720S v Ženeve zatienil Ferrari

Nový anglický superšport vnáša do štylistiky značky svieži vietor a svojich konkurentov poráža z hľadiska výkonu i hmotnosti.

Po chvíli však prišlo nepríjemné vytriezvenie. Dvakrát prepĺňaný osemvalec so zdvihovým objemom štyri litre naladený na 529 kW (720 k) jednoducho vypovedal službu. Auto ktorého cena presahuje hranicu 240 000 eur bolo nepojazdné a nakrúcanie sa muselo dokončiť s iným kusom. Hammond nás týmto nedopatrením rozhodne pobavil, no dúfame, že od ničenia krásnych superšportov si už dá pokoj.


Najnovšie články
Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Pokochať sa pohľadom na podarené tuningové auto, tomu neodolá snáď žiadny motoristický fanúšik. V niektorých prípadoch by sme si však radšej vypichli oči...

Tuning: Najgýčovejší Mercedes-Benz histórie?

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie

Zatýkanie vysoko postavených manažérov veľkých firiem nebýva častým zvykom. V prípade šéfa Audi Ruperta Stadlera však hrozilo ovplyvňovanie svedkov a marenie...

Šéf Audi sa snažil ovplyvňovať svedkov

Volkswagen reaguje na čoraz prísnejšie emisné normy snahou o vytvorenie aliancií a partnerstiev. Jedno také chce navrhnúť Fordu a malo by sa týkať zlúženia...

VW chce s Fordom vyrábať dodávky

Prototypy elektromobilu sa momentálne nachádzajú v Španielsku, v minulosti ich nemecká automobilka skúšala v mnohých ďalších štátoch.

Mercedes-Benz: Ako testuje model EQC?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×