Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Focus: Ďalšia generácia príde na jar

Modrý ovál potvrdil klebety o premiére kompaktu a zverejnil fotografiu jeho prototypu. Zaujme heslom aj neštandardnou kamuflážou.
1 1 príspevok 24.12.2017 / Marek Pokrývka

Nižšia stredná trieda je dlhodobo jedným z pilierov európskeho automobilového trhu. Jej zástupcovia tvoria dôležitú zložku predajných čísel mnohých značiek a Ford nie je výnimkou. Medzi kompaktmi bojuje prostredníctvom typu Focus. Jeho súčasné vyhotovenie poznáme od roku 2011, podľa nepísaných pravidiel je teda najvyšší čas na zmenu. Nebudeme na ňu čakať dlho.

V poradí štvrtý Ford Focus by mohol prísť do Ženevy

Modrý ovál v týchto dňoch oficiálne potvrdil klebety, že ďalšia generácia jeho populárneho produktu príde na jar. Popritom zverejnil fotografiu jej prototypu. Tá zaujme nielen heslom #TimeToFocus, ale aj neštandardne pestrou kamuflážou. Maskovanie prekrýva viacero kľúčových detailov. Napriek tomu je jasné, že dizajn masky chladiča a svetlometov bude evolúciou súčasných tvarov.

Silueta prejde jednou zásadnou zmenou, vytratí sa z nej tretie bočné okno. Namiesto toho budú mať zadné dvere dvojdielne sklo. Okrem toho možno z obrázka vytušiť aj výrazný zlom v oblasti svetiel, ktoré budú mať podľa v minulosti zverejnených záberov vývojového exemplára horizontálnu orientáciu. Rovnaký vzhľad by pritom mali dostať dielce použité na hatchbacku i odvodenom sedane.

Ford Focus RS bude ešte trochu rýchlejší

Príplatkový balík prináša zopár vizuálnych detailov, nie je však len o kozmetike. Kompakt dostal v rámci neho samosvorný predný diferenciál.

Focus si má vo veľkej miere zachovať svoje exteriérové rozmery, no vďaka natiahnutému rázvoru vraj ponúkne štedrejší vnútorný priestor. Okrem toho dostane vyššie položený displej multimediálneho systému. Pod kapotou možno očakávať známy litrový trojvalec EcoBoost, ale tiež silnejší agregát s objemom 1,5 litra uvedený modelom Fiesta ST. Premiéra kompaktu sa má odohrať v Ženeve.


Najnovšie články
Vyvarujte sa chýb pri kúpe diaľničnej známky

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade

Polčasové zmeny zasiahli typ Active Tourer i jeho väčšieho brata. Prinášajú nielen osvieženú vizáž, ale aj dvojspojkovú prevodovku.

BMW modernizuje svoje kompaktné MPV

Neznámy milovník deväťstojedenástky zhromažďoval pod jednou strechou to najlepšie z ikonickej generácie 964. Čoskoro jeho kolekcia poputuje do aukcie.

Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Stredne veľké SUV prispieva k budovaniu mena švédskeho výrobcu, pyšný môže byť taktiež Volkswagen s tromi prvenstvami.

Najbezpečnejšou novinkou je Volvo XC60

Nemecký off-road spája tradičné silné stránky s výdobytkami súčasnej techniky, vďaka čomu by predchodcu mal prekonať vo všetkých smeroch.

Mercedes-Benz triedy G: Moderná klasika
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×