Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Focus: Ďalšia generácia príde na jar

Modrý ovál potvrdil klebety o premiére kompaktu a zverejnil fotografiu jeho prototypu. Zaujme heslom aj neštandardnou kamuflážou.
1 24.12.2017 / Marek Pokrývka

Nižšia stredná trieda je dlhodobo jedným z pilierov európskeho automobilového trhu. Jej zástupcovia tvoria dôležitú zložku predajných čísel mnohých značiek a Ford nie je výnimkou. Medzi kompaktmi bojuje prostredníctvom typu Focus. Jeho súčasné vyhotovenie poznáme od roku 2011, podľa nepísaných pravidiel je teda najvyšší čas na zmenu. Nebudeme na ňu čakať dlho.

V poradí štvrtý Ford Focus by mohol prísť do Ženevy

Modrý ovál v týchto dňoch oficiálne potvrdil klebety, že ďalšia generácia jeho populárneho produktu príde na jar. Popritom zverejnil fotografiu jej prototypu. Tá zaujme nielen heslom #TimeToFocus, ale aj neštandardne pestrou kamuflážou. Maskovanie prekrýva viacero kľúčových detailov. Napriek tomu je jasné, že dizajn masky chladiča a svetlometov bude evolúciou súčasných tvarov.

Silueta prejde jednou zásadnou zmenou, vytratí sa z nej tretie bočné okno. Namiesto toho budú mať zadné dvere dvojdielne sklo. Okrem toho možno z obrázka vytušiť aj výrazný zlom v oblasti svetiel, ktoré budú mať podľa v minulosti zverejnených záberov vývojového exemplára horizontálnu orientáciu. Rovnaký vzhľad by pritom mali dostať dielce použité na hatchbacku i odvodenom sedane.

Ford Focus RS bude ešte trochu rýchlejší

Príplatkový balík prináša zopár vizuálnych detailov, nie je však len o kozmetike. Kompakt dostal v rámci neho samosvorný predný diferenciál.

Focus si má vo veľkej miere zachovať svoje exteriérové rozmery, no vďaka natiahnutému rázvoru vraj ponúkne štedrejší vnútorný priestor. Okrem toho dostane vyššie položený displej multimediálneho systému. Pod kapotou možno očakávať známy litrový trojvalec EcoBoost, ale tiež silnejší agregát s objemom 1,5 litra uvedený modelom Fiesta ST. Premiéra kompaktu sa má odohrať v Ženeve.


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×