Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda NSX: Ako znie hybridný superšport?

VIDEO
Naši nemeckí kolegovia nakrútili krátky šot Japonca s prepĺňaným šesťvalcom a tromi elektromotormi, ktorý sa zameral na jeho akustický prejav.
2 príspevky 18.12.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom roka 2012 Honda oživila pod dcérskou značkou Acura štítok NSX, ktorý si obliekol koncept hybridného kupé. S trojročným odstupom debutovala sériová verzia. Automobilka sa však s jej reálnym príchodom neponáhľala, uvedenie do obchodov sa odohralo až vlani. Mastnou cenou štartujúcou na úrovni 180-tisíc eur pritom Japonec trochu prekvapil.

Malá sestra Hondy NSX bude len digitálna

Vlani uniknuté patentové obrázky nakoniec nezachytávajú sériový model, ale virtuálny koncept navrhnutý pre svetoznámu konzolovú hru.

Krátko po začiatku predaja sme sa s výnimočným strojom osobne zoznámili, vyskúšali sme si ho na bežných cestách i pretekárskom okruhu. Počas ostatných mesiacov ho vo svojej redakčnej garáži privítali naši nemeckí kolegovia. Tí s ním nakrútili krátky šot, ktorý sa zameralo na akustický prejav vozidla. Ako znie hybridný superšport s prepĺňaným šesťvalcom a tromi elektromotormi? Vypočuť si to môžete na videu, ktoré zachytáva „túrovanie“ na mieste i šprint pod plným plynom.


Najnovšie články
Fiat Chrysler chce zdvojnásobiť zisky

Prototyp predstavený pred sedemdesiatimi rokmi v Amsterdame vyše šesť dekád odpočíval, reštaurovanie má napraviť škody zanechané zubom času.

Úplne prvý Land Rover prejde renováciou

Ešte pred sklonkom života aktuálnej generácie Fordu Focus sme mali možnosť absolvovať rande s jednou z jeho najlepších verzií. Vyhotovenie ST Line tu dáva...

Test Ford Focus ST Line: Baví vás šoférovanie?

Siedma generácia obľúbeného sedanu pôsobí oproti predchodcovi dospelejšie. Stojí na platforme MQB a poháňať ju bude motor 1.4 TSI.

Jetta by mala VW vrátiť na výslnie v USA

Hybridný sedan chce konkurovať triednemu bestselleru. Vo svojich útrobách spojí benzínový štvorvalec, elektromotor a batériu uloženú pod sedadlami.

Honda Insight má jazdiť pod päť litrov

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×