Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda NSX: Ako znie hybridný superšport?

VIDEO
Naši nemeckí kolegovia nakrútili krátky šot Japonca s prepĺňaným šesťvalcom a tromi elektromotormi, ktorý sa zameral na jeho akustický prejav.
18.12.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom roka 2012 Honda oživila pod dcérskou značkou Acura štítok NSX, ktorý si obliekol koncept hybridného kupé. S trojročným odstupom debutovala sériová verzia. Automobilka sa však s jej reálnym príchodom neponáhľala, uvedenie do obchodov sa odohralo až vlani. Mastnou cenou štartujúcou na úrovni 180-tisíc eur pritom Japonec trochu prekvapil.

Malá sestra Hondy NSX bude len digitálna

Vlani uniknuté patentové obrázky nakoniec nezachytávajú sériový model, ale virtuálny koncept navrhnutý pre svetoznámu konzolovú hru.

Krátko po začiatku predaja sme sa s výnimočným strojom osobne zoznámili, vyskúšali sme si ho na bežných cestách i pretekárskom okruhu. Počas ostatných mesiacov ho vo svojej redakčnej garáži privítali naši nemeckí kolegovia. Tí s ním nakrútili krátky šot, ktorý sa zameralo na akustický prejav vozidla. Ako znie hybridný superšport s prepĺňaným šesťvalcom a tromi elektromotormi? Vypočuť si to môžete na videu, ktoré zachytáva „túrovanie“ na mieste i šprint pod plným plynom.


Najnovšie články
Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Pokochať sa pohľadom na podarené tuningové auto, tomu neodolá snáď žiadny motoristický fanúšik. V niektorých prípadoch by sme si však radšej vypichli oči...

Tuning: Najgýčovejší Mercedes-Benz histórie?

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie

Zatýkanie vysoko postavených manažérov veľkých firiem nebýva častým zvykom. V prípade šéfa Audi Ruperta Stadlera však hrozilo ovplyvňovanie svedkov a marenie...

Šéf Audi sa snažil ovplyvňovať svedkov

Volkswagen reaguje na čoraz prísnejšie emisné normy snahou o vytvorenie aliancií a partnerstiev. Jedno také chce navrhnúť Fordu a malo by sa týkať zlúženia...

VW chce s Fordom vyrábať dodávky

Prototypy elektromobilu sa momentálne nachádzajú v Španielsku, v minulosti ich nemecká automobilka skúšala v mnohých ďalších štátoch.

Mercedes-Benz: Ako testuje model EQC?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×