Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Čerstvé zábery vznikli pravdepodobne opäť v Číne. Zverejnil ich ukrajinský web, podľa ktorého má byť vozidlo menšie než východiskový pick-up.
2 1 príspevok 18.12.2017 / Marek Pokrývka

V ostatných rokoch sa čínske stránky stali najfrekventovanejším zdrojom informácii a obrázkov rôzneho druhu, ktoré mali ostať utajené. Začiatkom novembra napríklad prezradili vzhľad novinky značky Nissan. Veľké SUV využívajúce platformu typu Navara ukázali z dvoch uhlov, teraz si ho môžeme poobzerať ešte lepšie. Vozidlo totiž prichádza na ďalších fotkách.

Nissan my mal typ Terra predstaviť v najbližšom čase 2 fotografie v galérii Nissan my mal typ Terra predstaviť v najbližšom čase Zdroj: www.autocentre.ua

Čerstvé zábery zverejnil web AutoCentre od našich východných susedov. No pravdepodobne vznikli opäť v Číne, čo našepkáva znakové písmo na piatych dverách. Okrem neho tam môžeme vidieť meno Terra. Japonská automobilka teda zjednodušila pôvodný názov XTerra, no daná forma nemusí platiť pre všetky trhy. V iných regiónoch by sa SUV mohlo volať Pathfinder či Paladin.

Okrem označenia neprezrádza dvojica fotografií veľa nového, ponúka akurát lepší pohľad na tvar koncových svetiel prepojený pochrómovaným pásom a výrez na evidenčné číslo. Pravdepodobne sa pozeráme na model s jednoduchším vybavením. Naznačujú to čierne spätné zrkadlá namiesto predtým publikovaných pochrómovaných, jednoduchšie vyzerajúce svetlomety a chýbajúce hmlovky.

Fotografia zadnej časti prezradila označenie automobilu 2 fotografie v galérii Fotografia zadnej časti prezradila označenie automobilu Zdroj: www.autocentre.ua

Podľa ukrajinskej stránky má Nissan Terra menšie rozmery než východiskový pick-up Navara. Rázvor náprav sa mal skrátiť o celých tristo čísel na 2 850 mm, pôdorys SUV vraj meria 4 882 x 1 850 mm. Strecha je podľa neoficiálnych údajov položená vo výške 1 835 milimetrov. Zdroj ďalej hovorí o ponuke 5- a 7-miestnej verzie, taktiež spomína použitie 2,5-litrového benzínového motora s výkonom 137 kW (186 k). V ponuke má byť pohon zadných kolies i variant 4x4.

Nissan pripravuje SUV na základe pick-upu

Uniknuté obrázky prezradili vzhľad vozidla, ktorého východiskovým bodom sa stala Navara. Nad jeho menom zatiaľ visí otáznik.

V súčasnosti nemožno stopercentne potvrdiť, kde všade sa bude Nissan Terra predávať. Teoreticky môže ísť o rýdzo čínsku záležitosť. No vzhľadom na aktuálne trendy je skôr pravdepodobné, že ho japonská automobilka ponúkne aj v ďalších regiónoch. Nad európskymi trhmi visí otáznik. Viac sa dozvieme pri premiére, ktorá by sa mala odohrať v najbližších mesiacoch.


Najnovšie články
Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa

Ceny palív v celej Európe klesli, Slovensko nie je výnimkou. Ďalší vývoj bude závisieť od stretnutia významných ropných krajín: buď budeme tankovať lacnejšie,...

Budú palivá lacnejšie, alebo sa nedoplatíme?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×