Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými schopnosťami.
2 12 príspevkov 17.12.2017 / Redakcia AUTO BILD

Dnešné SUV sú využívané skôr v mestskom prostredí ako v teréne. Jedným z najlepších príkladov je BMW X6. Mimo ciest síce nie je úplne neschopné, no pokiaľ niekto vyhľadáva automobil do blata, takmer určite siahne po niečom inom. Nemecký úpravca Manhart sa to však rozhodol zmeniť a postaví striktne limitované off-roadové monštrum.

Dirt² sa vďaka vylepšeniam nestratí v ani v drsných podmienkach 2 fotografie v galérii Dirt² sa vďaka vylepšeniam nestratí v ani v drsných podmienkach Zdroj: Manhart

 

MHX6 Dirt² je prestavba, ktorú nič len tak neprekvapí a vedieť o tom jasne dáva už pri pohľade na exteriér.  Má rozšírené blatníky, čiernu kapotu, ochrannú konštrukciu okolo kabíny či navijak. Na streche pribudlo LED svetlo a na zadnom okne nájdeme pripútanú rezervu. Do extrémnych podmienok ju však pripravil najmä zvýšený podvozok od KW a špeciálne gumy.

Keďže sa jedná o komplexnú kúru, Nemec obdržal aj technologické zmeny. Už v základe má dostatok sily, nakoľko je postavené na vrcholnom variante X6 M. V Manharte sa mu však rozhodli dať poriadnu dávku dopingu. Prepĺňaný 4,4-litrový osemvalec disponuje po úpravách výkonom až 662 kW (900 k) a masívnym krútiacim momentom 1200 Nm. Táto terénna beštia vznikne iba v počte päť kusov a jej cena sa bude pohybovať na hranici 400-tisíc eur. Na vozidlo si počkáte šesť až osem mesiacov.

Manhart MH2 630: Kompaktný kulturista

Bavorské kupé obliekol úpravca do zlatej fólie, dal mu karbónový bodykit a naordinoval motoru maximálny výkon 463 kW.


Najnovšie články
Fiat Chrysler chce zdvojnásobiť zisky

Prototyp predstavený pred sedemdesiatimi rokmi v Amsterdame vyše šesť dekád odpočíval, reštaurovanie má napraviť škody zanechané zubom času.

Úplne prvý Land Rover prejde renováciou

Ešte pred sklonkom života aktuálnej generácie Fordu Focus sme mali možnosť absolvovať rande s jednou z jeho najlepších verzií. Vyhotovenie ST Line tu dáva...

Test Ford Focus ST Line: Baví vás šoférovanie?

Siedma generácia obľúbeného sedanu pôsobí oproti predchodcovi dospelejšie. Stojí na platforme MQB a poháňať ju bude motor 1.4 TSI.

Jetta by mala VW vrátiť na výslnie v USA

Hybridný sedan chce konkurovať triednemu bestselleru. Vo svojich útrobách spojí benzínový štvorvalec, elektromotor a batériu uloženú pod sedadlami.

Honda Insight má jazdiť pod päť litrov

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×