Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.
17.12.2017 / TASR

Odbyt skupiny Volkswagen v novembri prudko vzrástol.

Globálny predaj koncernu medziročne vyskočil o 11,1 % na 995 900 vozidiel. Automobilka profitovala predovšetkým z vysokého záujmu o autá kmeňovej značky VW (+11,8 %) a značiek Škoda a Seat (+17,5 % respektíve +18,7 %). Dvojciferný nárast predaja zaznamenali aj značky úžitkových vozidiel MAN a Scania.

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Spomedzi jednotlivých regiónov bola motorom rastu Čína, kde automobilka v novembri svojim zákazníkom dodala 431 000 áut. To bolo o 15,3 % viac než v rovnakom mesiaci vlani. Odbyt v Európe stúpol o 6,5 % na 364 700 automobilov a v USA o 3 %. V Rusku predaj vyskočil o 23 % na 18 700 vozidiel.

"Nielen v Číne, ale vo všetkých regiónoch po celom svete dokázali naše značky solídne rásť. Predaj osobných áut koncernu sa v novembri vyvíjal podstatne lepšie ako celý trh," uviedol šéf predaja Volkswagenu Fred Kappler.

(TASR)


Najnovšie články
Fiat Chrysler chce zdvojnásobiť zisky

Prototyp predstavený pred sedemdesiatimi rokmi v Amsterdame vyše šesť dekád odpočíval, reštaurovanie má napraviť škody zanechané zubom času.

Úplne prvý Land Rover prejde renováciou

Ešte pred sklonkom života aktuálnej generácie Fordu Focus sme mali možnosť absolvovať rande s jednou z jeho najlepších verzií. Vyhotovenie ST Line tu dáva...

Test Ford Focus ST Line: Baví vás šoférovanie?

Siedma generácia obľúbeného sedanu pôsobí oproti predchodcovi dospelejšie. Stojí na platforme MQB a poháňať ju bude motor 1.4 TSI.

Jetta by mala VW vrátiť na výslnie v USA

Hybridný sedan chce konkurovať triednemu bestselleru. Vo svojich útrobách spojí benzínový štvorvalec, elektromotor a batériu uloženú pod sedadlami.

Honda Insight má jazdiť pod päť litrov

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×