Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW: Tu sa bude vyrábať najdrahšie auto v SR

VIDEO
Volkswagen Slovakia oficiálne spúšťa kompletnú výrobu superluxusného športového SUV. Do prevádzky vstúpila nová karosáreň a montážna hala, v každom okamihu tam spolupracuje 600 ľudí a 700 robotov.
7 59 príspevkov 15.12.2017 / Filip Kadlečík

Od roku 1991 sa pod hlavičkou továrne Volkswagen Slovakia vyrobilo 5 000 000 vozidiel, po dvoch dekádach produkcia konečne dostala svoj zlatý klinec. V Devínskej Novej Vsi, neďaleko Bratislavy, z výrobných liniek už od septembra schádza nová generácia Porsche Cayenne. Až doteraz sa vždy finalizovalo v nemeckom Lipsku.

Cayenne vo vyhotovení Turbo štartuje na cene 141 969 eur 7 fotografií v galérii Cayenne vo vyhotovení Turbo štartuje na cene 141 969 eur Zdroj: Marián Peiger

Dnes fabrika VW oficiálne otvorila novú karosáreň a montážnu halu určenú špeciálne pre Porsche, odteraz teda bude výroba nemeckého športovo-úžitkového vozidla prebiehať kompletne na Slovensku. Jedno z najluxusnejších SUV súčasnosti s cenovkou, ktorá vo výkonnejších variantoch poľahky presiahne hranicu 100 000 eur, tak dostáva štítok “Made in Slovakia”.

Zároveň sa stáva najdrahším autom vyrábaným na Slovensku. V bratislavskom Volkswagene sa síce čiastočne vyrába aj exkluzívnejšie Bentley Bentayga, to sa však dokončuje v domácej Británii. Cayenne sa produkuje v úplne novej karosárni, ktorú slávnostne otvorili len pred niekoľkými hodinami. V každom okamihu tam pracujú stovky robotov a zamestnancov.

Kompletizácia prebieha v montážnej hale s rozlohou 90 000 m², tá je prostredníctvom tunela a mosta priamo prepojená s lakovňou. Celková výška investície dosiahla hodnotu 800 miliónov eur, za tieto peniaze sa postavil aj testovací okruh, ktorý musí pred opustením továrne úspešne absolvovať každé jedno Porsche Cayenne.

V novej karosárni a montážnej hale spolupracuje 600 ľudí a 700 robotov 7 fotografií v galérii V novej karosárni a montážnej hale spolupracuje 600 ľudí a 700 robotov Zdroj: Marián Peiger

Ralf Sacht, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť VW SK, zdôraznil, že “Rozšírenie výroby so sebou prinieslo aj stovky nových pracovných miest.”. Dôležitým faktom pritom podľa neho je, že napriek náročnej situácii na pracovnom trhu sa bratislavskému Volkswagenu podarilo nájsť dostatok nových zamestnancov na Slovensku. Počas prejavu apelovali zástupcovia VW aj na slovenských politikov, výraznejšie rozšírenie duálneho vzdelávania je vraj jednou z podmienok budúcej konkurencieschopnosti našich absolventov.

Porsche Cayenne: Viac 911-ky v génoch

Športovejší charakter SUV sa konštruktéri snažili dosiahnuť diétou či kompletne modifikovaným podvozkom. Duo modelov sa už začína predávať.

V obrovskej továrni sme sa pýtali aj na prípadnú výrobu komponentov športového Lamborghini Urus, o tom však zatiaľ nechcel hovoriť nik. Isté je, že už budúci rok sa v závode začne vyrábať tretia generácia Volkswagenu Touareg a úplne nové SUV-kupé Audi Q8.


Najnovšie články
Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie

Zatýkanie vysoko postavených manažérov veľkých firiem nebýva častým zvykom. V prípade šéfa Audi Ruperta Stadlera však hrozilo ovplyvňovanie svedkov a marenie...

Šéf Audi sa snažil ovplyvňovať svedkov

Volkswagen reaguje na čoraz prísnejšie emisné normy snahou o vytvorenie aliancií a partnerstiev. Jedno také chce navrhnúť Fordu a malo by sa týkať zlúženia...

VW chce s Fordom vyrábať dodávky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×