Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Za prvých 11 mesiacov roka stúpol celkový odbyt vozidiel v Číne o 3,6 % na 25,8 milióna vozidiel, ukázali údaje CAAM.
14.12.2017 / TASR

Predaj automobilov v Číne aj v novembri vzrástol, už šiesty mesiac po sebe, ale len mierne, medziročne o 0,7 %. Oznámilo to čínske združenie výrobcov áut CAAM.

Presnejšie, na najväčšom automobilovom trhu na svete sa v novembri 2017 predalo 2,96 milióna všetkých vozidiel, vrátane nákladných áut a autobusov. Z toho 2,6 milióna predstavovali osobné autá a minivany.

Za prvých 11 mesiacov roka stúpol celkový odbyt vozidiel v Číne o 3,6 % na 25,8 milióna vozidiel, ukázali údaje CAAM.

Podľa združenia sa predaj nových energeticky úspornejších vozidiel (NEV) v novembri zvýšil o 83 % oproti predchádzajúcemu roku na približne 119 000 kusov, vďaka tlaku vlády, ktorá sa snaží aj takýmto spôsobom znížiť znečistenie ovzdušia vo veľkých mestách.

Čínsky trh s autami tento rok čelí problémom po tom, ako vláda zrušila dočasné zníženie daní na autá z roku 2016. To vlani pomohlo zabezpečiť 15-% nárast predaja. Tento rok odbyt áut v krajine dokonca nakrátko klesol, v apríli a máji, potom znova ožil, ale už ani zďaleka nedosahuje vlaňajšie tempo rastu.

Údaje CAAM ďalej ukázali, že predaj čínskych domácich značiek stúpol o 5 % na 1,2 milióna vozidiel a ich podiel na trhu sa zvýšil o 1,6 percentuálneho bodu na 45,8 %.

Americká automobilka General Motors uviedla, že jej celkový predaj, vrátane vozidiel, ktoré vyrába s čínskymi partnermi, sa v novembri zvýšil o 13 % na 418 225 vozidiel, zatiaľ čo odbyt Fordu klesol o 8 % na 117 593 vozidiel.

Nissan Motor, najobľúbenejšia japonská značka v Číne, zaznamenala v novembri nárast predaja o 21,8 % na 165 384 vozidiel a odbyt Toyota Motor sa zvýšil o 9,9 % na 109 600 áut.

Aj nemecký výrobca luxusných áut dosiahol v novembri nárast predaja na čínskom trhu o 12 % na 55 293 vozidiel. Za 11 mesiacov jeho odbyt v krajine stúpol o 14,7 % na 542 362 kusov.

(TASR)


Najnovšie články
Arteon Shooting Brake: Najkrajšie kombi sveta?

Modernizácia automobilu bola najmä kozmetická, výrobca však spomína aj upravené vybavenie. Plug-in hybrid má predĺžený elektrický dojazd.

Ford Fusion: Druhý facelift a väčšia batéria

Pri tetovaní platí pravidlo “Dvakrát meraj a raz rež” viac, než kdekoľvek inde. Najmä permanentné obrázky na koži sa prerábajú pomerne ťažko. Tento človek sa...

Najhoršie tetovanie na svete valcuje internet

Nosnou témou skupiny je Wrangler, ktorý dostal nedávno novú generáciu. Dopĺňa ho Renegade a veterán Wagoneer.

Jeep odhalil sedem terénnych konceptov

V žilinskej fabrike Kia sa možno schyľuje k štrajku, keďže odbory odmietli ďalšiu ponuku vedenia na zvýšenie platov. Stalo sa tak aj napriek tomu,...

Odborári Kia odmietli ponuku vyšších platov

Luxusný kórejský sedan pôsobí veľmi elegantne. Presné proporcie i technické detaily si výrobca naďalej necháva pre seba.

Kia K9: Limuzína na oficiálnych záberoch

Slovenský výrobca lietajúcich automobilov chce opäť posúvať level technických riešení. AeroMobil dnes predstavil koncept lietajúceho vozidla 5.0 VTOL, ktorý...

AeroMobil 5.0 VTOL: Vzlietne ako helikoptéra
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×