Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Semi: Prvýkrát na na bežných cestách

TOP VIDEO
Elon Musk pred niekoľkými týždňami ohúril svet svojou víziou revolučného kamiónu, ktorý má zmeniť budúcnosť. Teraz sa po prvýkrát objavil na bežných cestách. Na mobil ho zachytil zamestnanec automobilky.
11.12.2017 / Filip Kadlečík

Tesla Semi má potenciál zmeniť svet veľkoobjemovej prepravy tovarov. Vyzerá to tak aspoň podľa vyhlásení Elona Muska, ktorý mu počas prezentácie prisúdil nevídané parametre. Elektrický kamión disponuje koeficientom odporu nižším než má napríklad Bugatti Veyron. Šprint na stovku má byť záležitosťou piatich sekúnd a na jedno nabitie by ťahač aj s nákladom mal prejsť až 800 kilometrov. Teraz sa nádej na elektrickú budúcnosť prepravy tovarov po prvýkrát objavila na bežných cestách.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o prototyp, ktorý sme už videli počas oficiálnej prezentácie. Nasvedčuje tomu aj fakt, že supermoderný kamión sa pohyboval len v okolí sídla americkej automobilky. Zatiaľ je otázne, či sa na cesty niekedy dostane aj produkčná verzia. Hovorí sa o roku 2019, údajné naštrbené finančné zdravie Tesly však projektu na dôveryhodnosti nedodáva. Zdá sa, že všetko rozlúskne až čas.


Najnovšie články
Honda Insight má jazdiť pod päť litrov

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade

Polčasové zmeny zasiahli typ Active Tourer i jeho väčšieho brata. Prinášajú nielen osvieženú vizáž, ale aj dvojspojkovú prevodovku.

BMW modernizuje svoje kompaktné MPV

Neznámy milovník deväťstojedenástky zhromažďoval pod jednou strechou to najlepšie z ikonickej generácie 964. Čoskoro jeho kolekcia poputuje do aukcie.

Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Stredne veľké SUV prispieva k budovaniu mena švédskeho výrobcu, pyšný môže byť taktiež Volkswagen s tromi prvenstvami.

Najbezpečnejšou novinkou je Volvo XC60

Nemecký off-road spája tradičné silné stránky s výdobytkami súčasnej techniky, vďaka čomu by predchodcu mal prekonať vo všetkých smeroch.

Mercedes-Benz triedy G: Moderná klasika
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×