Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Semi: Prvýkrát na na bežných cestách

TOP VIDEO
Elon Musk pred niekoľkými týždňami ohúril svet svojou víziou revolučného kamiónu, ktorý má zmeniť budúcnosť. Teraz sa po prvýkrát objavil na bežných cestách. Na mobil ho zachytil zamestnanec automobilky.
11.12.2017 / Filip Kadlečík

Tesla Semi má potenciál zmeniť svet veľkoobjemovej prepravy tovarov. Vyzerá to tak aspoň podľa vyhlásení Elona Muska, ktorý mu počas prezentácie prisúdil nevídané parametre. Elektrický kamión disponuje koeficientom odporu nižším než má napríklad Bugatti Veyron. Šprint na stovku má byť záležitosťou piatich sekúnd a na jedno nabitie by ťahač aj s nákladom mal prejsť až 800 kilometrov. Teraz sa nádej na elektrickú budúcnosť prepravy tovarov po prvýkrát objavila na bežných cestách.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o prototyp, ktorý sme už videli počas oficiálnej prezentácie. Nasvedčuje tomu aj fakt, že supermoderný kamión sa pohyboval len v okolí sídla americkej automobilky. Zatiaľ je otázne, či sa na cesty niekedy dostane aj produkčná verzia. Hovorí sa o roku 2019, údajné naštrbené finančné zdravie Tesly však projektu na dôveryhodnosti nedodáva. Zdá sa, že všetko rozlúskne až čas.


Najnovšie články
Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa

Ceny palív v celej Európe klesli, Slovensko nie je výnimkou. Ďalší vývoj bude závisieť od stretnutia významných ropných krajín: buď budeme tankovať lacnejšie,...

Budú palivá lacnejšie, alebo sa nedoplatíme?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×