Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Semi: Prvýkrát na na bežných cestách

TOP VIDEO
Elon Musk pred niekoľkými týždňami ohúril svet svojou víziou revolučného kamiónu, ktorý má zmeniť budúcnosť. Teraz sa po prvýkrát objavil na bežných cestách. Na mobil ho zachytil zamestnanec automobilky.
11.12.2017 / Filip Kadlečík

Tesla Semi má potenciál zmeniť svet veľkoobjemovej prepravy tovarov. Vyzerá to tak aspoň podľa vyhlásení Elona Muska, ktorý mu počas prezentácie prisúdil nevídané parametre. Elektrický kamión disponuje koeficientom odporu nižším než má napríklad Bugatti Veyron. Šprint na stovku má byť záležitosťou piatich sekúnd a na jedno nabitie by ťahač aj s nákladom mal prejsť až 800 kilometrov. Teraz sa nádej na elektrickú budúcnosť prepravy tovarov po prvýkrát objavila na bežných cestách.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o prototyp, ktorý sme už videli počas oficiálnej prezentácie. Nasvedčuje tomu aj fakt, že supermoderný kamión sa pohyboval len v okolí sídla americkej automobilky. Zatiaľ je otázne, či sa na cesty niekedy dostane aj produkčná verzia. Hovorí sa o roku 2019, údajné naštrbené finančné zdravie Tesly však projektu na dôveryhodnosti nedodáva. Zdá sa, že všetko rozlúskne až čas.


Najnovšie články
Úspornejší motor 1.5 TSI pre klasický Golf

Elektrická limuzína s klesajúcou strechou bude schádzať z pásov fabriky pri Neckarsulme, koncepčne môže ísť o sedan alebo liftback.

Audi uvedie v roku 2020 ďalší elektromobil

Škoda je druhou najziskovejšou dcérou Volkswagenu a materský koncern má s českou automobilkou ambiciózne plány. Súčasťou sú aj úvahy o možnosti výstavby...

Bude Škoda vyrábať aj v zahraničí?

Subaru Forester piatej generácie sme mali kompletne vidieť až 28.3., no na internete došlo k ďalšiemu úniku fotografií. Vďaka tomu sme dizajn obľúbeného SUV...

Piate Subaru Forester odhalené únikom fotiek

Citroen zaznamenal za prvé dva mesiace najväčší predaj za posledných desať rokov a medzi najpredávanejšími značkami obsadil šieste miesto.

Citroen u nás predal najviac áut za 10 rokov

Čína je známa svojim prístupom ku kopírovaniu európskych modelov. Automobilky starého kontinentu sú častou “inšpiráciou” tamojších vozidiel. Teraz k nim opäť...

Drzý čínsky klon: Vidíte v ňom známy originál?

Brazílsky grafik chcel štvordverový model načrtnúť v čo najreálnejšej forme, zadná časť si na vizualizácii ponechala svetlá hatchbacku.

Nová trieda A: Ako môže vyzerať sedan?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×