Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v západnej Európe vzrástol

Najviac sa predaj zvýšil v Španielsku, a to o 12,4 %. Prudko však rástol aj predaj vo Francúzsku, o 10,3 % a v Nemecku, kde sa zvýšil o 9,4 %.
06.12.2017 / TASR

Predaj osobných áut v západnej Európe vzrástol minulý mesiac o viac ako 5 %, k čomu prispel najmä vývoj na nemeckom a francúzskom trhu. Uviedla to v utorok poradenská spoločnosť LMC Automotive.

Ako LMC informovala, v krajinách západnej Európy sa v novembri predalo 1,144 milióna áut, čo medziročne znamená rast o 5,4 %. Čísla LMC sú kombináciou už známych údajov z jednotlivých krajín a odhadov pre niektoré menšie trhy, ktoré o výsledkoch budú informovať neskôr.

Najviac sa predaj zvýšil v Španielsku, a to o 12,4 %. Prudko však rástol aj predaj vo Francúzsku, o 10,3 % a v Nemecku, kde sa zvýšil o 9,4 %. Naopak, podľa informácií britského Združenia výrobcov a predajcov áut (SMMT) predaj áut v Británii v novembri klesol o 11,2 %. Čiastočne sa pod to podpísali obavy v súvislosti s brexitom, ako aj neistota ohľadne budúcnosti dieselových vozidiel. Britský trh s autami tak smeruje k celoročnému poklesu, prvému od roku 2011.

V rámci západnej Európy LMC očakáva, že za celý rok dosiahne rast predaja 2,7 %. V raste by mal región pokračovať aj v budúcom roku, ale v podstatne slabšom, LMC Automotive predpokladá, že dosiahne len 0,8 %.

(TASR)


Najnovšie články
V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Toyota zvoláva desaťtisíce pickupov pre dva problémy, ktoré môžu mať pri nehode vážne dôsledky alebo dokonca nehodu spôsobiť.

Toyota zvoláva tisíce pickupov

Nabrúsené kupé ponesie prívlastok, ktorý v taliančine označuje pretekársku trať. Jeho tvary evidentne diktovalo prúdenie vzduchu.

Ferrari 488 Pista: Na okruhu ako doma

Elektromobil merajúci 5,11 metra má natiahnutú siluetu, obrovské kolesá a batériu s kapacitou 111 kWh. Stačiť má až na 665 kilometrov bez dobíjania.

Rodinu Volkswagen I.D. rozšíri liftback

Toyota pripravuje elektromotory, ktoré vyžadujú až o polovicu menej vzácnych kovov. Dôvodom sú obavy z nedostatku surovín, keďže automobilky rozširujú ponuku...

Toyota obmedzí vzácne kovy v e-autách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×