Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v západnej Európe vzrástol

Najviac sa predaj zvýšil v Španielsku, a to o 12,4 %. Prudko však rástol aj predaj vo Francúzsku, o 10,3 % a v Nemecku, kde sa zvýšil o 9,4 %.
06.12.2017 / TASR

Predaj osobných áut v západnej Európe vzrástol minulý mesiac o viac ako 5 %, k čomu prispel najmä vývoj na nemeckom a francúzskom trhu. Uviedla to v utorok poradenská spoločnosť LMC Automotive.

Ako LMC informovala, v krajinách západnej Európy sa v novembri predalo 1,144 milióna áut, čo medziročne znamená rast o 5,4 %. Čísla LMC sú kombináciou už známych údajov z jednotlivých krajín a odhadov pre niektoré menšie trhy, ktoré o výsledkoch budú informovať neskôr.

Najviac sa predaj zvýšil v Španielsku, a to o 12,4 %. Prudko však rástol aj predaj vo Francúzsku, o 10,3 % a v Nemecku, kde sa zvýšil o 9,4 %. Naopak, podľa informácií britského Združenia výrobcov a predajcov áut (SMMT) predaj áut v Británii v novembri klesol o 11,2 %. Čiastočne sa pod to podpísali obavy v súvislosti s brexitom, ako aj neistota ohľadne budúcnosti dieselových vozidiel. Britský trh s autami tak smeruje k celoročnému poklesu, prvému od roku 2011.

V rámci západnej Európy LMC očakáva, že za celý rok dosiahne rast predaja 2,7 %. V raste by mal región pokračovať aj v budúcom roku, ale v podstatne slabšom, LMC Automotive predpokladá, že dosiahne len 0,8 %.

(TASR)


Najnovšie články
Jetta spojí dizajnom duo T-Roc a Arteon

Predvianočné obdobie sa nesie v znamení stresu a hektického zháňania darčekov. Preplnené parkoviská pri obchodných centrách sú miestom, kde sa tento stres...

Vianočný stres: Vyhnite sa chybe pri parkovaní

Japonská značka získala svoj titul z Nordschleife späť. Jej samuraj naďalej jazdí ako utrhnutý z reťaze, no je použiteľnejší než predchodca.

Test Civic Type R: Staronový kráľ revíra

Vozidlo kategórie L5e má pôdorys 2,4 x 0,85 metra, hydropneumatický podvozok, dva elektromotory a jednovalcový spaľovací agregát.

PSA pracuje na mestskom aute budúcnosti

BMW sa v novembri darilo v Ázii, ale aj v USA. Lákadlom bolo nové vozidlo päťkového radu, ktoré sa postupne dostáva do predaja v čoraz viac regiónoch.

Predaj koncernu BMW v novembri vzrástol o 5,2 %

Britské kupé stojí na rovnakom základe ako model 720S, no má extrémnu aerodynamiku, nižšiu hmotnosť, silnejší motor a špecifický podvozok.

McLaren Senna: Pocta velikánovi Formuly 1

Nemecká spoločnosť začína ponúkať dielec, ktorý nijak nemení funkčnosť piatych dverí. Za všetko môže symetria.

Startech: Bizarná úprava pre Discovery
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×