Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v západnej Európe vzrástol

Najviac sa predaj zvýšil v Španielsku, a to o 12,4 %. Prudko však rástol aj predaj vo Francúzsku, o 10,3 % a v Nemecku, kde sa zvýšil o 9,4 %.
06.12.2017 / TASR

Predaj osobných áut v západnej Európe vzrástol minulý mesiac o viac ako 5 %, k čomu prispel najmä vývoj na nemeckom a francúzskom trhu. Uviedla to v utorok poradenská spoločnosť LMC Automotive.

Ako LMC informovala, v krajinách západnej Európy sa v novembri predalo 1,144 milióna áut, čo medziročne znamená rast o 5,4 %. Čísla LMC sú kombináciou už známych údajov z jednotlivých krajín a odhadov pre niektoré menšie trhy, ktoré o výsledkoch budú informovať neskôr.

Najviac sa predaj zvýšil v Španielsku, a to o 12,4 %. Prudko však rástol aj predaj vo Francúzsku, o 10,3 % a v Nemecku, kde sa zvýšil o 9,4 %. Naopak, podľa informácií britského Združenia výrobcov a predajcov áut (SMMT) predaj áut v Británii v novembri klesol o 11,2 %. Čiastočne sa pod to podpísali obavy v súvislosti s brexitom, ako aj neistota ohľadne budúcnosti dieselových vozidiel. Britský trh s autami tak smeruje k celoročnému poklesu, prvému od roku 2011.

V rámci západnej Európy LMC očakáva, že za celý rok dosiahne rast predaja 2,7 %. V raste by mal región pokračovať aj v budúcom roku, ale v podstatne slabšom, LMC Automotive predpokladá, že dosiahne len 0,8 %.

(TASR)


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×