Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault Kwid sa pridá medzi elektromobily

Brazílsky grafik sa chytil slov riaditeľa automobilky a načrtol približný vzhľad chystaného vozidla. Zdrojom inšpirácie bol typ Zoe.
2 05.12.2017 / Marek Pokrývka

V ostatných rokoch začalo čoraz viac výrobcov ponúkať rýdzo batériami poháňané modely. Celosvetovým lídrom z hľadiska predajných čísel je v tomto smere koncern Renault-Nissan, ktorý za to vďačí niekoľkým úspešným modelom. Medzi jeho elektromobily sa onedlho pridá ďalší produkt. Šéf francúzsko-japonskej skupiny Carlos Ghosn nedávno potvrdil, že pripravuje model Kwid EV.

Renault Kwid EV sa má pôvodne začať predávať výhradne v Číne 2 fotografie v galérii Renault Kwid EV sa má pôvodne začať predávať výhradne v Číne Zdroj: Behance.net/Kleber Silva

Slov riaditeľa automobilky sa chytil brazílsky grafik Kleber Silva a načrtol približný vzhľad chystaného vozidla značky Renault. Zdrojom inšpirácie bol evidentne typ Zoe. Dvojicu spájajú detaily v prednom nárazníku i zásuvka skrytá sa logom značky v prednej maske, dizajnovo rovnaké sú tiež disky kolies. Kwid navyše dostal číre koncové svetlá. Zmenili sa aj tie predné, nasťahovali sa do nich diódy.

Renault Zoe Z.E. 40: Dojazd 400 km

Akumulátor nového vyhotovenia elektromobilu by mal oficiálne stačiť na takmer dvojnásobok originálnej hodnoty.

Čas ukáže, či bude elektrifikovaná verzia francúzskeho hatchbacku vyzerať skutočne nejako takto. Nejaké odlišnosti sa nepochybne nájdu. Nad technickou stránkou malého elektromobilu zatiaľ visí otáznik, no pravdepodobne využije komponenty z existujúcich koncernových produktov. Kwid EV by sa mal pôvodne začať predávať výhradne v Číne. Neskôr však má vstúpiť aj na ďalšie trhy, v hre je najmä India a Brazília.


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×