Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault Kwid sa pridá medzi elektromobily

Brazílsky grafik sa chytil slov riaditeľa automobilky a načrtol približný vzhľad chystaného vozidla. Zdrojom inšpirácie bol typ Zoe.
2 05.12.2017 / Marek Pokrývka

V ostatných rokoch začalo čoraz viac výrobcov ponúkať rýdzo batériami poháňané modely. Celosvetovým lídrom z hľadiska predajných čísel je v tomto smere koncern Renault-Nissan, ktorý za to vďačí niekoľkým úspešným modelom. Medzi jeho elektromobily sa onedlho pridá ďalší produkt. Šéf francúzsko-japonskej skupiny Carlos Ghosn nedávno potvrdil, že pripravuje model Kwid EV.

Renault Kwid EV sa má pôvodne začať predávať výhradne v Číne 2 fotografie v galérii Renault Kwid EV sa má pôvodne začať predávať výhradne v Číne Zdroj: Behance.net/Kleber Silva

Slov riaditeľa automobilky sa chytil brazílsky grafik Kleber Silva a načrtol približný vzhľad chystaného vozidla značky Renault. Zdrojom inšpirácie bol evidentne typ Zoe. Dvojicu spájajú detaily v prednom nárazníku i zásuvka skrytá sa logom značky v prednej maske, dizajnovo rovnaké sú tiež disky kolies. Kwid navyše dostal číre koncové svetlá. Zmenili sa aj tie predné, nasťahovali sa do nich diódy.

Renault Zoe Z.E. 40: Dojazd 400 km

Akumulátor nového vyhotovenia elektromobilu by mal oficiálne stačiť na takmer dvojnásobok originálnej hodnoty.

Čas ukáže, či bude elektrifikovaná verzia francúzskeho hatchbacku vyzerať skutočne nejako takto. Nejaké odlišnosti sa nepochybne nájdu. Nad technickou stránkou malého elektromobilu zatiaľ visí otáznik, no pravdepodobne využije komponenty z existujúcich koncernových produktov. Kwid EV by sa mal pôvodne začať predávať výhradne v Číne. Neskôr však má vstúpiť aj na ďalšie trhy, v hre je najmä India a Brazília.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×