Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

PSA bude elektromotory vyvíjať s Japoncami

V spoločnom podniku, ktorý bude pôsobiť vo Francúzsku, budú mať každý z partnerov 50-% majetkový podiel.
05.12.2017 / TASR

Francúzska automobilka PSA a japonský koncern Nidec si dohodli spoluprácu pri výrobe elektromotorov pre osobné vozidlá. V spoločnom podniku, ktorý bude pôsobiť vo Francúzsku, budú mať každý z partnerov 50-% majetkový podiel. V pondelok o tom informovali v Paríži predstavitelia PSA a Nidocu.

Japonská spoločnosť je svetovým lídrom vo vývoji veľmi kvalitných elektromotorov.

V budúcnosti sa budú tieto motory montovať do vozidiel celej skupiny PSA, vrátane jej najnovšieho prírastku, ktorým sa v lete stal Opel, bývalá dcéra amerického koncernu General Motors. Za 1,3 miliardy eur kúpili Francúzi s Opelom od Američanov aj britskú značku Vauxhall.

Francúzsko-japonský podnik sa stane realitou začiatkom budúceho roka. Partneri do jeho vybudovania spolu investujú 220 miliónov eur. Manažér PSA Patrice Lucas dodal, že závod v roku 2022 vyrobí 900 000 elektromotorov.

Skupine PSA ide o to, aby sa vo výrobe elektromotorov stala svetovým lídrom. Koncern vytvára skupinu špecialistov, ktorá zrýchli napredovanie v tomto progresívnom segmente automobilového priemyslu.

(TASR)


Najnovšie články
V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Toyota zvoláva desaťtisíce pickupov pre dva problémy, ktoré môžu mať pri nehode vážne dôsledky alebo dokonca nehodu spôsobiť.

Toyota zvoláva tisíce pickupov

Nabrúsené kupé ponesie prívlastok, ktorý v taliančine označuje pretekársku trať. Jeho tvary evidentne diktovalo prúdenie vzduchu.

Ferrari 488 Pista: Na okruhu ako doma

Elektromobil merajúci 5,11 metra má natiahnutú siluetu, obrovské kolesá a batériu s kapacitou 111 kWh. Stačiť má až na 665 kilometrov bez dobíjania.

Rodinu Volkswagen I.D. rozšíri liftback

Toyota pripravuje elektromotory, ktoré vyžadujú až o polovicu menej vzácnych kovov. Dôvodom sú obavy z nedostatku surovín, keďže automobilky rozširujú ponuku...

Toyota obmedzí vzácne kovy v e-autách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×