Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

PSA bude elektromotory vyvíjať s Japoncami

V spoločnom podniku, ktorý bude pôsobiť vo Francúzsku, budú mať každý z partnerov 50-% majetkový podiel.
05.12.2017 / TASR

Francúzska automobilka PSA a japonský koncern Nidec si dohodli spoluprácu pri výrobe elektromotorov pre osobné vozidlá. V spoločnom podniku, ktorý bude pôsobiť vo Francúzsku, budú mať každý z partnerov 50-% majetkový podiel. V pondelok o tom informovali v Paríži predstavitelia PSA a Nidocu.

Japonská spoločnosť je svetovým lídrom vo vývoji veľmi kvalitných elektromotorov.

V budúcnosti sa budú tieto motory montovať do vozidiel celej skupiny PSA, vrátane jej najnovšieho prírastku, ktorým sa v lete stal Opel, bývalá dcéra amerického koncernu General Motors. Za 1,3 miliardy eur kúpili Francúzi s Opelom od Američanov aj britskú značku Vauxhall.

Francúzsko-japonský podnik sa stane realitou začiatkom budúceho roka. Partneri do jeho vybudovania spolu investujú 220 miliónov eur. Manažér PSA Patrice Lucas dodal, že závod v roku 2022 vyrobí 900 000 elektromotorov.

Skupine PSA ide o to, aby sa vo výrobe elektromotorov stala svetovým lídrom. Koncern vytvára skupinu špecialistov, ktorá zrýchli napredovanie v tomto progresívnom segmente automobilového priemyslu.

(TASR)


Najnovšie články
Jetta spojí dizajnom duo T-Roc a Arteon

Predvianočné obdobie sa nesie v znamení stresu a hektického zháňania darčekov. Preplnené parkoviská pri obchodných centrách sú miestom, kde sa tento stres...

Vianočný stres: Vyhnite sa chybe pri parkovaní

Japonská značka získala svoj titul z Nordschleife späť. Jej samuraj naďalej jazdí ako utrhnutý z reťaze, no je použiteľnejší než predchodca.

Test Civic Type R: Staronový kráľ revíra

Vozidlo kategórie L5e má pôdorys 2,4 x 0,85 metra, hydropneumatický podvozok, dva elektromotory a jednovalcový spaľovací agregát.

PSA pracuje na mestskom aute budúcnosti

BMW sa v novembri darilo v Ázii, ale aj v USA. Lákadlom bolo nové vozidlo päťkového radu, ktoré sa postupne dostáva do predaja v čoraz viac regiónoch.

Predaj koncernu BMW v novembri vzrástol o 5,2 %

Britské kupé stojí na rovnakom základe ako model 720S, no má extrémnu aerodynamiku, nižšiu hmotnosť, silnejší motor a špecifický podvozok.

McLaren Senna: Pocta velikánovi Formuly 1

Nemecká spoločnosť začína ponúkať dielec, ktorý nijak nemení funkčnosť piatych dverí. Za všetko môže symetria.

Startech: Bizarná úprava pre Discovery
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×