Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

PSA bude elektromotory vyvíjať s Japoncami

V spoločnom podniku, ktorý bude pôsobiť vo Francúzsku, budú mať každý z partnerov 50-% majetkový podiel.
05.12.2017 / TASR

Francúzska automobilka PSA a japonský koncern Nidec si dohodli spoluprácu pri výrobe elektromotorov pre osobné vozidlá. V spoločnom podniku, ktorý bude pôsobiť vo Francúzsku, budú mať každý z partnerov 50-% majetkový podiel. V pondelok o tom informovali v Paríži predstavitelia PSA a Nidocu.

Japonská spoločnosť je svetovým lídrom vo vývoji veľmi kvalitných elektromotorov.

V budúcnosti sa budú tieto motory montovať do vozidiel celej skupiny PSA, vrátane jej najnovšieho prírastku, ktorým sa v lete stal Opel, bývalá dcéra amerického koncernu General Motors. Za 1,3 miliardy eur kúpili Francúzi s Opelom od Američanov aj britskú značku Vauxhall.

Francúzsko-japonský podnik sa stane realitou začiatkom budúceho roka. Partneri do jeho vybudovania spolu investujú 220 miliónov eur. Manažér PSA Patrice Lucas dodal, že závod v roku 2022 vyrobí 900 000 elektromotorov.

Skupine PSA ide o to, aby sa vo výrobe elektromotorov stala svetovým lídrom. Koncern vytvára skupinu špecialistov, ktorá zrýchli napredovanie v tomto progresívnom segmente automobilového priemyslu.

(TASR)


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×