Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Euro NCAP: Testy absolvovala aj trieda X

Prvý pick-up Mercedes-Benz získal v bezpečnostných skúškach päť hviezdičiek. Okrem neho búralo osem ďalších áut, z toho jedno opakovane.
27 1 príspevok 05.12.2017 / Marek Pokrývka

Rok sa pomaly blíži ku koncu. Medzinárodná agentúra Euro NCAP zverejnila v týchto dňoch ďalšiu várku hodnotení, ktorá bude pravdepodobne poslednou v tejto sezóne. Jej porota sa aktuálne pozrela na deväť automobilov, pričom jeden z nich preverovala opakovane. Pravdepodobne na žiadosť výrobcu. Jeho produkt totiž nedosiahol očakávané skóre, preto sa ho rozhodol vylepšiť.

BMW X3 27 fotografií v galérii BMW X3 Zdroj: Euro NCAP

Abecedne bol prvým pánom na holenie Bavor, konkrétne typ X3 tretej generácie. Plný počet hviezd podložil dobrým skóre v troch kategóriách. Slabší bol prekvapujúco na poli asistenčných systémov, kde získal 58%. V poradí druhý nasledoval Citroën e-Méhari, elektrický kabriolet s plastovou karosériou. Svojich pasažierov chráni podľa očakávania slabšie než je štandard. Odniesol si tri puntíky, keďže horšie skóre získal okrem bezpečnostného vybavenia aj pri kolízii s chodcom.

Podstatne väčší a luxusnejší produkt rovnakej automobilky, prémiovo orientovaný DS7 Crossback, už nenechal nič na náhodu. V žiadnej kolónke nemá menej než 70%. Rovnako je na tom Jaguar E-Pace, ktorý si taktiež odniesol päť hviezdičiek. Najvyšším skóre sa môže aktuálne pýšiť aj Honda Civic. Tá v minulosti získala len štyri, dôvodom bola slabšia ochrana detí. Výrobca preto do nej začal montovať kvalitnejšie úchyty sedačiek. Kompakt si skúšky zopakoval a svoje skóre zlepšil.

Euro NCAP: Najnovšie SUV bodujú naplno

Bezpečnostnou previerkou prešlo osem automobilov. V tomto prípade nesklamal nik, všetky modely si odniesli päť hviezdičiek.

Testy absolvovala aj trieda X, vôbec prvý sériový pick-up Mercedes-Benz. V bezpečnostných skúškach získal päť hviezdičiek. V danom segmente to nie je vôbec zvyčajné, no vozidlo presvedčilo výborným skóre. Porsche Cayenne dopadlo podobne s trochu slabším výsledkom na poli asistentov. Skupinu uzatvára dvojica príbuzných značky Subaru, sestry Impreza a XV nedávno uvedené do predaja na slovenskom trhu. V previerke dosiahli takmer identické čísla. Päť hviezdičiek vychádzalo z výborného skóre vo všetkých kolónkach, rozdiel bol akurát v lepšej ochrane chodcov zo strany crossoveru.


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×