Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Euro NCAP: Testy absolvovala aj trieda X

Prvý pick-up Mercedes-Benz získal v bezpečnostných skúškach päť hviezdičiek. Okrem neho búralo osem ďalších áut, z toho jedno opakovane.
27 1 príspevok 05.12.2017 / Marek Pokrývka

Rok sa pomaly blíži ku koncu. Medzinárodná agentúra Euro NCAP zverejnila v týchto dňoch ďalšiu várku hodnotení, ktorá bude pravdepodobne poslednou v tejto sezóne. Jej porota sa aktuálne pozrela na deväť automobilov, pričom jeden z nich preverovala opakovane. Pravdepodobne na žiadosť výrobcu. Jeho produkt totiž nedosiahol očakávané skóre, preto sa ho rozhodol vylepšiť.

BMW X3 27 fotografií v galérii BMW X3 Zdroj: Euro NCAP

Abecedne bol prvým pánom na holenie Bavor, konkrétne typ X3 tretej generácie. Plný počet hviezd podložil dobrým skóre v troch kategóriách. Slabší bol prekvapujúco na poli asistenčných systémov, kde získal 58%. V poradí druhý nasledoval Citroën e-Méhari, elektrický kabriolet s plastovou karosériou. Svojich pasažierov chráni podľa očakávania slabšie než je štandard. Odniesol si tri puntíky, keďže horšie skóre získal okrem bezpečnostného vybavenia aj pri kolízii s chodcom.

Podstatne väčší a luxusnejší produkt rovnakej automobilky, prémiovo orientovaný DS7 Crossback, už nenechal nič na náhodu. V žiadnej kolónke nemá menej než 70%. Rovnako je na tom Jaguar E-Pace, ktorý si taktiež odniesol päť hviezdičiek. Najvyšším skóre sa môže aktuálne pýšiť aj Honda Civic. Tá v minulosti získala len štyri, dôvodom bola slabšia ochrana detí. Výrobca preto do nej začal montovať kvalitnejšie úchyty sedačiek. Kompakt si skúšky zopakoval a svoje skóre zlepšil.

Euro NCAP: Najnovšie SUV bodujú naplno

Bezpečnostnou previerkou prešlo osem automobilov. V tomto prípade nesklamal nik, všetky modely si odniesli päť hviezdičiek.

Testy absolvovala aj trieda X, vôbec prvý sériový pick-up Mercedes-Benz. V bezpečnostných skúškach získal päť hviezdičiek. V danom segmente to nie je vôbec zvyčajné, no vozidlo presvedčilo výborným skóre. Porsche Cayenne dopadlo podobne s trochu slabším výsledkom na poli asistentov. Skupinu uzatvára dvojica príbuzných značky Subaru, sestry Impreza a XV nedávno uvedené do predaja na slovenskom trhu. V previerke dosiahli takmer identické čísla. Päť hviezdičiek vychádzalo z výborného skóre vo všetkých kolónkach, rozdiel bol akurát v lepšej ochrane chodcov zo strany crossoveru.


Najnovšie články
Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Kia Picanto u nás nikdy nebola obzvlášť populárna, teraz by sa to však mohlo zmeniť. Kórejci prišli s autom, ktorému prakticky nič nechýba. Na čo si pri ňom...

Test Kia Picanto: Malý štýlový drsniak

Česká Škoda vlani potvrdila svoju pozíciu jednej z najziskovejších dcér koncernu Volkswagen. Zaradila sa na druhé miesto po Porsche a porazila aj prémiové...

Škoda stále ťahá zisky Volkswagenu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×