Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Euro NCAP: Testy absolvovala aj trieda X

Prvý pick-up Mercedes-Benz získal v bezpečnostných skúškach päť hviezdičiek. Okrem neho búralo osem ďalších áut, z toho jedno opakovane.
27 1 príspevok 05.12.2017 / Marek Pokrývka

Rok sa pomaly blíži ku koncu. Medzinárodná agentúra Euro NCAP zverejnila v týchto dňoch ďalšiu várku hodnotení, ktorá bude pravdepodobne poslednou v tejto sezóne. Jej porota sa aktuálne pozrela na deväť automobilov, pričom jeden z nich preverovala opakovane. Pravdepodobne na žiadosť výrobcu. Jeho produkt totiž nedosiahol očakávané skóre, preto sa ho rozhodol vylepšiť.

BMW X3 27 fotografií v galérii BMW X3 Zdroj: Euro NCAP

Abecedne bol prvým pánom na holenie Bavor, konkrétne typ X3 tretej generácie. Plný počet hviezd podložil dobrým skóre v troch kategóriách. Slabší bol prekvapujúco na poli asistenčných systémov, kde získal 58%. V poradí druhý nasledoval Citroën e-Méhari, elektrický kabriolet s plastovou karosériou. Svojich pasažierov chráni podľa očakávania slabšie než je štandard. Odniesol si tri puntíky, keďže horšie skóre získal okrem bezpečnostného vybavenia aj pri kolízii s chodcom.

Podstatne väčší a luxusnejší produkt rovnakej automobilky, prémiovo orientovaný DS7 Crossback, už nenechal nič na náhodu. V žiadnej kolónke nemá menej než 70%. Rovnako je na tom Jaguar E-Pace, ktorý si taktiež odniesol päť hviezdičiek. Najvyšším skóre sa môže aktuálne pýšiť aj Honda Civic. Tá v minulosti získala len štyri, dôvodom bola slabšia ochrana detí. Výrobca preto do nej začal montovať kvalitnejšie úchyty sedačiek. Kompakt si skúšky zopakoval a svoje skóre zlepšil.

Euro NCAP: Najnovšie SUV bodujú naplno

Bezpečnostnou previerkou prešlo osem automobilov. V tomto prípade nesklamal nik, všetky modely si odniesli päť hviezdičiek.

Testy absolvovala aj trieda X, vôbec prvý sériový pick-up Mercedes-Benz. V bezpečnostných skúškach získal päť hviezdičiek. V danom segmente to nie je vôbec zvyčajné, no vozidlo presvedčilo výborným skóre. Porsche Cayenne dopadlo podobne s trochu slabším výsledkom na poli asistentov. Skupinu uzatvára dvojica príbuzných značky Subaru, sestry Impreza a XV nedávno uvedené do predaja na slovenskom trhu. V previerke dosiahli takmer identické čísla. Päť hviezdičiek vychádzalo z výborného skóre vo všetkých kolónkach, rozdiel bol akurát v lepšej ochrane chodcov zo strany crossoveru.


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×