Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren 720S našiel svojho premožiteľa

TOP VIDEO
Proti britskej strele sa na štart šprintu s letmým štartom postavil modifikovaný Nissan GT-R, ktorého výkon presahuje 1 250 koní.
04.12.2017 / Marek Pokrývka

Od príchodu na cesty uchvacuje McLaren 720S svojou akceleráciou, ktorou môže konkurovať mnohým výkonnejším automobilom. Kanonáde tejto novinky sa nevyrovnala dokonca ani Tesla Model S P100D. Reálnym porovnaním na to prišli ľudia z internetového kanála DragTimes a odvtedy hľadali vozidlo schopné poraziť anglický superšport. Ten teraz svojho premožiteľa konečne našiel.

McLaren 720S sa vyrovná hyperšportom

Číslami z exaktne meraného testu dynamiky sa pýcha britskej automobilky dostáva do spoločnosti omnoho drahších modelov.
Proti britskej strele sa na štart šprintu s letmým štartom postavil Nissan GT-R. Nešlo však o sériovú verziu, to ani zďaleka. McLaren dal na frak aj viacerým výrazne modifikovaným modelom. Tento išiel zatiaľ najďalej, podľa merania produkuje 815 kW (1 108 k) na kolesách. Jeho reálny výkon presahuje 919 kW (1 250 k). Vďaka tomu dostal model 720S nakladačku, no vzhľadom na parametre svojho súpera sa vôbec nemusí hanbiť.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×