Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota FT-AC: Kompaktné SUV do terénu

Štúdia prezentovaná v Los Angeles je zameraná na ľudí s aktívnym životným štýlom a vychádza z modulárnej platformy TNGA.
18 04.12.2017 / Marek Pokrývka

Zhruba týždeň pred oficiálnym štartom automobilového veľtrhu v Meste anjelov zverejnila najväčšia japonská automobilka avízo na jeden zo svojich exponátov. Pokrstila ho označením FT-AC znamenajúcim skratku slov Future Toyota Adventure Concept. Toto meno spolu s prvotným obrázkom naznačovalo terénny vzhľad, nakoniec však nejde o odolnú verziu existujúceho typu.

Toyota FT-AC disponuje mohutnými nárazníkmi i blatníkmi 18 fotografií v galérii Toyota FT-AC disponuje mohutnými nárazníkmi i blatníkmi Zdroj: Toyota

Ázijský gigant vystavil v Los Angeles celkom novú štúdiu, ktorá veľkosťou spadá medzi kompaktné SUV. Zameraná je na ľudí s aktívnym životným štýlom. Z tohto dôvodu disponuje strešnou nadstavbou ši výsuvným zadným nárazníkom, na ktorý možno uchytiť bicykel.  Vozidlo má okrem toho plastové blatníky, slušnú svetlú výšku a obutie vhodné do terénu. Z dizajnového hľadiska využíva viacero charakteristických rysov značky, no prezentuje ich v podstatne drsnejšom vyhotovení.

Test Toyota GT86: Je to obohraná pieseň?

Japonský športiak nedostal prepĺňaný motor ani vyšší výkon, napriek tomu nebol facelift výhradne kozmetickou záležitosťou.

Podobne ako viacero ďalších konceptov Toyota predstavených v ostatnom čase vychádza FT-AC z modulárnej platformy TNGA. O technickej stránke inak automobilka veľa neprezradila, spomína akurát benzínový motor a pohon všetkých kolies s inteligentným rozdelením krútiaceho momentu. Okrem toho hovorí o možnosti prechodu na hybridný pohon. Tieto slová naznačujú, že nejakú sériovku vychádzajúcu zo štúdie nemožno vylúčiť. No zatiaľ zelenú podľa všetkého nedostala.


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×