Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota FT-AC: Kompaktné SUV do terénu

Štúdia prezentovaná v Los Angeles je zameraná na ľudí s aktívnym životným štýlom a vychádza z modulárnej platformy TNGA.
18 04.12.2017 / Marek Pokrývka

Zhruba týždeň pred oficiálnym štartom automobilového veľtrhu v Meste anjelov zverejnila najväčšia japonská automobilka avízo na jeden zo svojich exponátov. Pokrstila ho označením FT-AC znamenajúcim skratku slov Future Toyota Adventure Concept. Toto meno spolu s prvotným obrázkom naznačovalo terénny vzhľad, nakoniec však nejde o odolnú verziu existujúceho typu.

Toyota FT-AC disponuje mohutnými nárazníkmi i blatníkmi 18 fotografií v galérii Toyota FT-AC disponuje mohutnými nárazníkmi i blatníkmi Zdroj: Toyota

Ázijský gigant vystavil v Los Angeles celkom novú štúdiu, ktorá veľkosťou spadá medzi kompaktné SUV. Zameraná je na ľudí s aktívnym životným štýlom. Z tohto dôvodu disponuje strešnou nadstavbou ši výsuvným zadným nárazníkom, na ktorý možno uchytiť bicykel.  Vozidlo má okrem toho plastové blatníky, slušnú svetlú výšku a obutie vhodné do terénu. Z dizajnového hľadiska využíva viacero charakteristických rysov značky, no prezentuje ich v podstatne drsnejšom vyhotovení.

Test Toyota GT86: Je to obohraná pieseň?

Japonský športiak nedostal prepĺňaný motor ani vyšší výkon, napriek tomu nebol facelift výhradne kozmetickou záležitosťou.

Podobne ako viacero ďalších konceptov Toyota predstavených v ostatnom čase vychádza FT-AC z modulárnej platformy TNGA. O technickej stránke inak automobilka veľa neprezradila, spomína akurát benzínový motor a pohon všetkých kolies s inteligentným rozdelením krútiaceho momentu. Okrem toho hovorí o možnosti prechodu na hybridný pohon. Tieto slová naznačujú, že nejakú sériovku vychádzajúcu zo štúdie nemožno vylúčiť. No zatiaľ zelenú podľa všetkého nedostala.


Najnovšie články
Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Kia Picanto u nás nikdy nebola obzvlášť populárna, teraz by sa to však mohlo zmeniť. Kórejci prišli s autom, ktorému prakticky nič nechýba. Na čo si pri ňom...

Test Kia Picanto: Malý štýlový drsniak

Česká Škoda vlani potvrdila svoju pozíciu jednej z najziskovejších dcér koncernu Volkswagen. Zaradila sa na druhé miesto po Porsche a porazila aj prémiové...

Škoda stále ťahá zisky Volkswagenu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×