Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota FT-AC: Kompaktné SUV do terénu

Štúdia prezentovaná v Los Angeles je zameraná na ľudí s aktívnym životným štýlom a vychádza z modulárnej platformy TNGA.
18 04.12.2017 / Marek Pokrývka

Zhruba týždeň pred oficiálnym štartom automobilového veľtrhu v Meste anjelov zverejnila najväčšia japonská automobilka avízo na jeden zo svojich exponátov. Pokrstila ho označením FT-AC znamenajúcim skratku slov Future Toyota Adventure Concept. Toto meno spolu s prvotným obrázkom naznačovalo terénny vzhľad, nakoniec však nejde o odolnú verziu existujúceho typu.

Toyota FT-AC disponuje mohutnými nárazníkmi i blatníkmi 18 fotografií v galérii Toyota FT-AC disponuje mohutnými nárazníkmi i blatníkmi Zdroj: Toyota

Ázijský gigant vystavil v Los Angeles celkom novú štúdiu, ktorá veľkosťou spadá medzi kompaktné SUV. Zameraná je na ľudí s aktívnym životným štýlom. Z tohto dôvodu disponuje strešnou nadstavbou ši výsuvným zadným nárazníkom, na ktorý možno uchytiť bicykel.  Vozidlo má okrem toho plastové blatníky, slušnú svetlú výšku a obutie vhodné do terénu. Z dizajnového hľadiska využíva viacero charakteristických rysov značky, no prezentuje ich v podstatne drsnejšom vyhotovení.

Test Toyota GT86: Je to obohraná pieseň?

Japonský športiak nedostal prepĺňaný motor ani vyšší výkon, napriek tomu nebol facelift výhradne kozmetickou záležitosťou.

Podobne ako viacero ďalších konceptov Toyota predstavených v ostatnom čase vychádza FT-AC z modulárnej platformy TNGA. O technickej stránke inak automobilka veľa neprezradila, spomína akurát benzínový motor a pohon všetkých kolies s inteligentným rozdelením krútiaceho momentu. Okrem toho hovorí o možnosti prechodu na hybridný pohon. Tieto slová naznačujú, že nejakú sériovku vychádzajúcu zo štúdie nemožno vylúčiť. No zatiaľ zelenú podľa všetkého nedostala.


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×