Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mopar: Ešte drsnejšia nátura pre Wrangler

Divízia amerického koncernu začína pri uvedení off-roadu ponúkať katalóg komponentov, ktoré prezentuje neprehliadnuteľná verzia.
7 04.12.2017 / Marek Pokrývka

Jeep pred niekoľkými dňami predstavil štvrtú generáciu ikonického typu Wrangler, ktorú prináša opäť zhruba po dekáde. Nové vyhotovenie prešlo mnohými zmenami. Zachovalo si síce svoj retro výzor, ale dostalo modernejší interiér i technickú stránku. Jeho oficiálny debut sa odohral na autosalóne v Los Angeles. Na rovnakom podujatí spadla plachta aj z upravenej verzie auta, za ktorú môže interná koncernová značka Mopar.

Wrangler v kabáte Mopar má väčšiu svetlú výšku a 35-palcové obutie 7 fotografií v galérii Wrangler v kabáte Mopar má väčšiu svetlú výšku a 35-palcové obutie Zdroj: Mopar

Prevažne športovo orientovaná dcéra americkej firmy začína priamo pri uvedení off-roadu na trh ponúkať rozsiahly katalóg prídavných komponentov. Dovedna má ísť o vyše 200 samostatných položiek. Ak sa správne nakombinujú, ich výsledkom je ešte podstatne drsnejšia nátur pre tento automobil. Dobre to prezentuje exemplár prezentovaný verejnosti v LA.

Jeep Wrangler: Modernejší, než by sa zdalo

Slávny americký off-road je vďaka hliníkovým panelom karosérie ľahší a prichádza aj ako mikrohybrid. Jeho interiér prešiel množstvom úprav.

Štvordverový variant vozidla má sňatú strechu i bočné dvere, ktoré nahradili jednoduché rúrkové konštrukcie. Okrem toho dostal Jeep viacero klasických dielcov do náročných podmienok. Ide o predný nárazník s prídavným osvetlením a vstavaným elektrickým navijakom, sacie potrubie vyvedené do úrovne strechy a upravený podvozok zväčšujúci svetlú výšku o päť centimetrov. Ten dopĺňajú 17-palcové ráfiky obuté do terénnych pneumatík BF Goodrich s priemerom 35 palcov. Ak si k tomu prirátame zeleno-čiernu kombináciu, ide o skutočne neprehliadnuteľnú verziu typu Wrangler.


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×