Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mopar: Ešte drsnejšia nátura pre Wrangler

Divízia amerického koncernu začína pri uvedení off-roadu ponúkať katalóg komponentov, ktoré prezentuje neprehliadnuteľná verzia.
7 04.12.2017 / Marek Pokrývka

Jeep pred niekoľkými dňami predstavil štvrtú generáciu ikonického typu Wrangler, ktorú prináša opäť zhruba po dekáde. Nové vyhotovenie prešlo mnohými zmenami. Zachovalo si síce svoj retro výzor, ale dostalo modernejší interiér i technickú stránku. Jeho oficiálny debut sa odohral na autosalóne v Los Angeles. Na rovnakom podujatí spadla plachta aj z upravenej verzie auta, za ktorú môže interná koncernová značka Mopar.

Wrangler v kabáte Mopar má väčšiu svetlú výšku a 35-palcové obutie 7 fotografií v galérii Wrangler v kabáte Mopar má väčšiu svetlú výšku a 35-palcové obutie Zdroj: Mopar

Prevažne športovo orientovaná dcéra americkej firmy začína priamo pri uvedení off-roadu na trh ponúkať rozsiahly katalóg prídavných komponentov. Dovedna má ísť o vyše 200 samostatných položiek. Ak sa správne nakombinujú, ich výsledkom je ešte podstatne drsnejšia nátur pre tento automobil. Dobre to prezentuje exemplár prezentovaný verejnosti v LA.

Jeep Wrangler: Modernejší, než by sa zdalo

Slávny americký off-road je vďaka hliníkovým panelom karosérie ľahší a prichádza aj ako mikrohybrid. Jeho interiér prešiel množstvom úprav.

Štvordverový variant vozidla má sňatú strechu i bočné dvere, ktoré nahradili jednoduché rúrkové konštrukcie. Okrem toho dostal Jeep viacero klasických dielcov do náročných podmienok. Ide o predný nárazník s prídavným osvetlením a vstavaným elektrickým navijakom, sacie potrubie vyvedené do úrovne strechy a upravený podvozok zväčšujúci svetlú výšku o päť centimetrov. Ten dopĺňajú 17-palcové ráfiky obuté do terénnych pneumatík BF Goodrich s priemerom 35 palcov. Ak si k tomu prirátame zeleno-čiernu kombináciu, ide o skutočne neprehliadnuteľnú verziu typu Wrangler.


Najnovšie články
Jetta spojí dizajnom duo T-Roc a Arteon

Predvianočné obdobie sa nesie v znamení stresu a hektického zháňania darčekov. Preplnené parkoviská pri obchodných centrách sú miestom, kde sa tento stres...

Vianočný stres: Vyhnite sa chybe pri parkovaní

Japonská značka získala svoj titul z Nordschleife späť. Jej samuraj naďalej jazdí ako utrhnutý z reťaze, no je použiteľnejší než predchodca.

Test Civic Type R: Staronový kráľ revíra

Vozidlo kategórie L5e má pôdorys 2,4 x 0,85 metra, hydropneumatický podvozok, dva elektromotory a jednovalcový spaľovací agregát.

PSA pracuje na mestskom aute budúcnosti

BMW sa v novembri darilo v Ázii, ale aj v USA. Lákadlom bolo nové vozidlo päťkového radu, ktoré sa postupne dostáva do predaja v čoraz viac regiónoch.

Predaj koncernu BMW v novembri vzrástol o 5,2 %

Britské kupé stojí na rovnakom základe ako model 720S, no má extrémnu aerodynamiku, nižšiu hmotnosť, silnejší motor a špecifický podvozok.

McLaren Senna: Pocta velikánovi Formuly 1

Nemecká spoločnosť začína ponúkať dielec, ktorý nijak nemení funkčnosť piatych dverí. Za všetko môže symetria.

Startech: Bizarná úprava pre Discovery
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×