Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mopar: Ešte drsnejšia nátura pre Wrangler

Divízia amerického koncernu začína pri uvedení off-roadu ponúkať katalóg komponentov, ktoré prezentuje neprehliadnuteľná verzia.
7 04.12.2017 / Marek Pokrývka

Jeep pred niekoľkými dňami predstavil štvrtú generáciu ikonického typu Wrangler, ktorú prináša opäť zhruba po dekáde. Nové vyhotovenie prešlo mnohými zmenami. Zachovalo si síce svoj retro výzor, ale dostalo modernejší interiér i technickú stránku. Jeho oficiálny debut sa odohral na autosalóne v Los Angeles. Na rovnakom podujatí spadla plachta aj z upravenej verzie auta, za ktorú môže interná koncernová značka Mopar.

Wrangler v kabáte Mopar má väčšiu svetlú výšku a 35-palcové obutie 7 fotografií v galérii Wrangler v kabáte Mopar má väčšiu svetlú výšku a 35-palcové obutie Zdroj: Mopar

Prevažne športovo orientovaná dcéra americkej firmy začína priamo pri uvedení off-roadu na trh ponúkať rozsiahly katalóg prídavných komponentov. Dovedna má ísť o vyše 200 samostatných položiek. Ak sa správne nakombinujú, ich výsledkom je ešte podstatne drsnejšia nátur pre tento automobil. Dobre to prezentuje exemplár prezentovaný verejnosti v LA.

Jeep Wrangler: Modernejší, než by sa zdalo

Slávny americký off-road je vďaka hliníkovým panelom karosérie ľahší a prichádza aj ako mikrohybrid. Jeho interiér prešiel množstvom úprav.

Štvordverový variant vozidla má sňatú strechu i bočné dvere, ktoré nahradili jednoduché rúrkové konštrukcie. Okrem toho dostal Jeep viacero klasických dielcov do náročných podmienok. Ide o predný nárazník s prídavným osvetlením a vstavaným elektrickým navijakom, sacie potrubie vyvedené do úrovne strechy a upravený podvozok zväčšujúci svetlú výšku o päť centimetrov. Ten dopĺňajú 17-palcové ráfiky obuté do terénnych pneumatík BF Goodrich s priemerom 35 palcov. Ak si k tomu prirátame zeleno-čiernu kombináciu, ide o skutočne neprehliadnuteľnú verziu typu Wrangler.


Najnovšie články
V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Toyota zvoláva desaťtisíce pickupov pre dva problémy, ktoré môžu mať pri nehode vážne dôsledky alebo dokonca nehodu spôsobiť.

Toyota zvoláva tisíce pickupov

Nabrúsené kupé ponesie prívlastok, ktorý v taliančine označuje pretekársku trať. Jeho tvary evidentne diktovalo prúdenie vzduchu.

Ferrari 488 Pista: Na okruhu ako doma

Elektromobil merajúci 5,11 metra má natiahnutú siluetu, obrovské kolesá a batériu s kapacitou 111 kWh. Stačiť má až na 665 kilometrov bez dobíjania.

Rodinu Volkswagen I.D. rozšíri liftback

Toyota pripravuje elektromotory, ktoré vyžadujú až o polovicu menej vzácnych kovov. Dôvodom sú obavy z nedostatku surovín, keďže automobilky rozširujú ponuku...

Toyota obmedzí vzácne kovy v e-autách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×