Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj automobiliek GM a FCA v USA klesol

Jedinou z veľkej trojky amerických automobiliek, ktorá v novembri oznámila rast, bola firma Ford.
04.12.2017 / TASR

Americká automobilka General Motors (GM) oznámila za minulý mesiac pokles predaja na americkom trhu, keď sa menej darilo značkám GMC a Cadillac. Pokles predaja, navyše, zaznamenala aj automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

General Motors uviedol, že v novembri predal v USA celkovo 245.387 vozidiel. Medziročne to znamená pokles o 2,9 %. Predaj áut značky GMC sa znížil o 5,8 % a v prípade predaja značky Cadillac pokles dosiahol 12,8 %.

Ešte výraznejší pokles predaja oznámila taliansko-americká FCA. Ako uviedla, v novembri klesol predaj jej áut o 4 % na 154.919 vozidiel. Celkový výsledok ovplyvnili najmä flotilové predaje, ktoré klesli o 25 %. Maloobchodný predaj síce o 2 % vzrástol, vysoký rozsah poklesu flotilových predajov ale vykompenzovať nedokázal.

Čo sa týka značiek, jedinou, ktorá vykázala rast, bola rovnomenná značka Chrysler. Jej predaj sa v novembri zvýšil medziročne o 14 %. V ostatných prípadoch predaje klesli. Medzi nimi aj pri značke Jeep. Aj keď Jeep Compass a Jeep Cherokee zaznamenali výrazný rast predaja, celkovo predaj značky Jeep klesol o 2 %.

Jedinou z veľkej trojky amerických automobiliek, ktorá v novembri oznámila rast, bola firma Ford. Ako uviedla, minulý mesiac predala v USA celkovo 210.771 vozidiel. V porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka to predstavovalo rast o 6,7 %.

(TASR)


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×