Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj automobiliek GM a FCA v USA klesol

Jedinou z veľkej trojky amerických automobiliek, ktorá v novembri oznámila rast, bola firma Ford.
04.12.2017 / TASR

Americká automobilka General Motors (GM) oznámila za minulý mesiac pokles predaja na americkom trhu, keď sa menej darilo značkám GMC a Cadillac. Pokles predaja, navyše, zaznamenala aj automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

General Motors uviedol, že v novembri predal v USA celkovo 245.387 vozidiel. Medziročne to znamená pokles o 2,9 %. Predaj áut značky GMC sa znížil o 5,8 % a v prípade predaja značky Cadillac pokles dosiahol 12,8 %.

Ešte výraznejší pokles predaja oznámila taliansko-americká FCA. Ako uviedla, v novembri klesol predaj jej áut o 4 % na 154.919 vozidiel. Celkový výsledok ovplyvnili najmä flotilové predaje, ktoré klesli o 25 %. Maloobchodný predaj síce o 2 % vzrástol, vysoký rozsah poklesu flotilových predajov ale vykompenzovať nedokázal.

Čo sa týka značiek, jedinou, ktorá vykázala rast, bola rovnomenná značka Chrysler. Jej predaj sa v novembri zvýšil medziročne o 14 %. V ostatných prípadoch predaje klesli. Medzi nimi aj pri značke Jeep. Aj keď Jeep Compass a Jeep Cherokee zaznamenali výrazný rast predaja, celkovo predaj značky Jeep klesol o 2 %.

Jedinou z veľkej trojky amerických automobiliek, ktorá v novembri oznámila rast, bola firma Ford. Ako uviedla, minulý mesiac predala v USA celkovo 210.771 vozidiel. V porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka to predstavovalo rast o 6,7 %.

(TASR)


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×