Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zlý vtip? Superšporty v lacnom oblečení

Moderné superšporty mávajú prepracovaný dizajn s množstvom špeciálnych materiálov. Ako by však vyzerali, keby mali namiesto nich obyčajné nelakované plasty?
12 2 príspevky 03.12.2017 / Redakcia AUTO BILD

V najlacnejšej konfigurácii sa väčšinou nakupujú vozidlá do rôznych spoločností. Majú slúžiť na pracovne účely a nepotrebujú nijak špeciálne zaujať. Sledovaná je najmä kúpna cena. Firemné autá sa preto často vyznačujú nelakovanými plastovými dielcami, jednoduchými kolesami i základným vybavením. Grafik Nikita Aksyonov vytvoril vizualizácie, na ktorých v takejto podobe zobrazuje dvanásť súčasných superšportov.

Chiron by vás vyšiel niekoľko miliónov aj pri takejto konfigurácii 12 fotografií v galérii Chiron by vás vyšiel niekoľko miliónov aj pri takejto konfigurácii Zdroj: Behance.net/Nikita Aksyonov

Miliónové stroje ako Bugatti Chiron, Pagani Huayra či LaFerrari Aperta sa na obrázkoch predvádzajú v lacnom oblečení. Lakované karbónové časti nahradili tmavé plastové a niekoľkotisícové ľahkozliatinové ráfiky poputovali do koša. Namiesto nich prišli na scénu jednoduché plechové disky. Ktovie, koľko peňazí by takéto úpravy ušetrili. Je však jasné, že vozidlá by bez pôvodných súčiastok nefungovali tak, ako by mali.

Známe superšporty: Návrat do minulosti

Britská firma vytvorila sedem zaujímavých vizualizácii, na ktorých vtisla súčasným autám retro vzhľad. Nejde o prvý takýto prípad.

Samozrejme, tieto obrázky pôsobiace ako zlý vtip nemajú šancu uskutočnenie sa. Prémiové automobilky by vám svoj produkt v takejto špecifikácii nikdy nepredali, keďže chcú svojimi dielami poukazovať na luxus a kvalitu, určite nie na nízku cenu. Aj vďaka ich nereálnosti sú tieto ilustrácie zaujímavé.


Najnovšie články
V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Toyota zvoláva desaťtisíce pickupov pre dva problémy, ktoré môžu mať pri nehode vážne dôsledky alebo dokonca nehodu spôsobiť.

Toyota zvoláva tisíce pickupov

Nabrúsené kupé ponesie prívlastok, ktorý v taliančine označuje pretekársku trať. Jeho tvary evidentne diktovalo prúdenie vzduchu.

Ferrari 488 Pista: Na okruhu ako doma

Elektromobil merajúci 5,11 metra má natiahnutú siluetu, obrovské kolesá a batériu s kapacitou 111 kWh. Stačiť má až na 665 kilometrov bez dobíjania.

Rodinu Volkswagen I.D. rozšíri liftback

Toyota pripravuje elektromotory, ktoré vyžadujú až o polovicu menej vzácnych kovov. Dôvodom sú obavy z nedostatku surovín, keďže automobilky rozširujú ponuku...

Toyota obmedzí vzácne kovy v e-autách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×