Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zlý vtip? Superšporty v lacnom oblečení

Moderné superšporty mávajú prepracovaný dizajn s množstvom špeciálnych materiálov. Ako by však vyzerali, keby mali namiesto nich obyčajné nelakované plasty?
12 2 príspevky 03.12.2017 / Redakcia AUTO BILD

V najlacnejšej konfigurácii sa väčšinou nakupujú vozidlá do rôznych spoločností. Majú slúžiť na pracovne účely a nepotrebujú nijak špeciálne zaujať. Sledovaná je najmä kúpna cena. Firemné autá sa preto často vyznačujú nelakovanými plastovými dielcami, jednoduchými kolesami i základným vybavením. Grafik Nikita Aksyonov vytvoril vizualizácie, na ktorých v takejto podobe zobrazuje dvanásť súčasných superšportov.

Chiron by vás vyšiel niekoľko miliónov aj pri takejto konfigurácii 12 fotografií v galérii Chiron by vás vyšiel niekoľko miliónov aj pri takejto konfigurácii Zdroj: Behance.net/Nikita Aksyonov

Miliónové stroje ako Bugatti Chiron, Pagani Huayra či LaFerrari Aperta sa na obrázkoch predvádzajú v lacnom oblečení. Lakované karbónové časti nahradili tmavé plastové a niekoľkotisícové ľahkozliatinové ráfiky poputovali do koša. Namiesto nich prišli na scénu jednoduché plechové disky. Ktovie, koľko peňazí by takéto úpravy ušetrili. Je však jasné, že vozidlá by bez pôvodných súčiastok nefungovali tak, ako by mali.

Známe superšporty: Návrat do minulosti

Britská firma vytvorila sedem zaujímavých vizualizácii, na ktorých vtisla súčasným autám retro vzhľad. Nejde o prvý takýto prípad.

Samozrejme, tieto obrázky pôsobiace ako zlý vtip nemajú šancu uskutočnenie sa. Prémiové automobilky by vám svoj produkt v takejto špecifikácii nikdy nepredali, keďže chcú svojimi dielami poukazovať na luxus a kvalitu, určite nie na nízku cenu. Aj vďaka ich nereálnosti sú tieto ilustrácie zaujímavé.


Najnovšie články
Jetta spojí dizajnom duo T-Roc a Arteon

Predvianočné obdobie sa nesie v znamení stresu a hektického zháňania darčekov. Preplnené parkoviská pri obchodných centrách sú miestom, kde sa tento stres...

Vianočný stres: Vyhnite sa chybe pri parkovaní

Japonská značka získala svoj titul z Nordschleife späť. Jej samuraj naďalej jazdí ako utrhnutý z reťaze, no je použiteľnejší než predchodca.

Test Civic Type R: Staronový kráľ revíra

Vozidlo kategórie L5e má pôdorys 2,4 x 0,85 metra, hydropneumatický podvozok, dva elektromotory a jednovalcový spaľovací agregát.

PSA pracuje na mestskom aute budúcnosti

BMW sa v novembri darilo v Ázii, ale aj v USA. Lákadlom bolo nové vozidlo päťkového radu, ktoré sa postupne dostáva do predaja v čoraz viac regiónoch.

Predaj koncernu BMW v novembri vzrástol o 5,2 %

Britské kupé stojí na rovnakom základe ako model 720S, no má extrémnu aerodynamiku, nižšiu hmotnosť, silnejší motor a špecifický podvozok.

McLaren Senna: Pocta velikánovi Formuly 1

Nemecká spoločnosť začína ponúkať dielec, ktorý nijak nemení funkčnosť piatych dverí. Za všetko môže symetria.

Startech: Bizarná úprava pre Discovery
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×