Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zlý vtip? Superšporty v lacnom oblečení

Moderné superšporty mávajú prepracovaný dizajn s množstvom špeciálnych materiálov. Ako by však vyzerali, keby mali namiesto nich obyčajné nelakované plasty?
12 2 príspevky 03.12.2017 / Redakcia AUTO BILD

V najlacnejšej konfigurácii sa väčšinou nakupujú vozidlá do rôznych spoločností. Majú slúžiť na pracovne účely a nepotrebujú nijak špeciálne zaujať. Sledovaná je najmä kúpna cena. Firemné autá sa preto často vyznačujú nelakovanými plastovými dielcami, jednoduchými kolesami i základným vybavením. Grafik Nikita Aksyonov vytvoril vizualizácie, na ktorých v takejto podobe zobrazuje dvanásť súčasných superšportov.

Chiron by vás vyšiel niekoľko miliónov aj pri takejto konfigurácii 12 fotografií v galérii Chiron by vás vyšiel niekoľko miliónov aj pri takejto konfigurácii Zdroj: Behance.net/Nikita Aksyonov

Miliónové stroje ako Bugatti Chiron, Pagani Huayra či LaFerrari Aperta sa na obrázkoch predvádzajú v lacnom oblečení. Lakované karbónové časti nahradili tmavé plastové a niekoľkotisícové ľahkozliatinové ráfiky poputovali do koša. Namiesto nich prišli na scénu jednoduché plechové disky. Ktovie, koľko peňazí by takéto úpravy ušetrili. Je však jasné, že vozidlá by bez pôvodných súčiastok nefungovali tak, ako by mali.

Známe superšporty: Návrat do minulosti

Britská firma vytvorila sedem zaujímavých vizualizácii, na ktorých vtisla súčasným autám retro vzhľad. Nejde o prvý takýto prípad.

Samozrejme, tieto obrázky pôsobiace ako zlý vtip nemajú šancu uskutočnenie sa. Prémiové automobilky by vám svoj produkt v takejto špecifikácii nikdy nepredali, keďže chcú svojimi dielami poukazovať na luxus a kvalitu, určite nie na nízku cenu. Aj vďaka ich nereálnosti sú tieto ilustrácie zaujímavé.


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×