Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jaguar XEL: Desať centimetrov k dobru

Na čínskom trhu bude šelma ponúkaná v natiahnutom variante, v ktorom majú extra priestor k dispozícii pasažieri sediaci na zadných sedadlách.
6 1 príspevok 23.11.2017 / Marek Pokrývka

Móda predĺžených sedanov v najľudnatejšej krajine neutícha. Väčšina svetových trhov pozná anglický prívlastok „long“ len pri vlajkových lodiach, no Čína ho používajú dokonca aj pri zástupcoch strednej triedy. Do nej spadá okrem iných aj Jaguar XE. Ani táto britská šelma neunikla trendu, jej natiahnutý variant prezentovala automobilka na pôde výstaviska v Kantone.

Jaguar bude sedan XEL vyrábať výhradne pre čínsky trh 6 fotografií v galérii Jaguar bude sedan XEL vyrábať výhradne pre čínsky trh Zdroj: Jaguar

Model označený ako XEL má desať centimetrov k dobru. O túto vzdialenosť sa natiahla celá karosérie, ale tiež rázvor náprav. Teraz meria 2 935 milimetrov. Ako je už zvykom, všetok extra priestor majú k dispozícii pasažieri sediaci na zadných sedadlách. Dlhá verzia sa vyznačuje aj vybavením. V štandarde je panoramatická strecha či dvojzónová klimatizácia, no kožené čalúnenie je za príplatok.

Project 8: Najbrutálnejší Jaguar histórie

Anglický sedan prichádza s výrazne prepracovaným bodykitom, podvozkom a výkonom 441 kW (600 k). V prípade balíka Track je iba dvojmiestny.

Jaguar XEL bude na čínskom trhu ponúkaný výhradne s prepĺňaným benzínovým dvojlitrom. Štvorvalec však má byť k dispozícii v dvoch naladeniach, pričom to základné poskytne výkon 147 kW (200 k) a krútiaci moment 365 Nm. Drahšia verzia dosiahne parametre 184 kW (250 k) a 365 Nm. V tomto prípade zrýchli predĺžený sedan na stovku za 7,3 sekundy a dosiahne najviac 240 km/h. Výšku príplatku za extra centimetre nepoznáme, no export mimo Číny sa beztak nechystá.


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×