Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota avizuje pre LA drsný off-road

V kalifornskej metropole spoznáme koncept FT-AC, ktorý zatiaľ zostáva zahalený rúškom tajomstva. Predznamenáva špeciálny Hilux?
1 1 príspevok 22.11.2017 / Marek Pokrývka

Počas budúceho týždňa odštartuje autosalón v Los Angeles a čoraz viac automobiliek prezrádza, čo pod jeho svetlami predvedie. Na výstavisku nebude chýbať ani Toyota. Japonský gigant avizuje pre LA bližšie nešpecifikovanú štúdiu, ktorú naznačila prostredníctvom fotografie. Jej označenie FT-AC je skratkou slovíčok Future Toyota Adventure Concept.

Identita štúdie Toyota FT-AC je momentálne otázna

Zverejnený obrázok prezrádza o skutočnej identite vozidla veľmi málo. No viaceré detaily naznačujú, že pôjde o drsný off-road. Viditeľné sú napríklad tmavé nelakované rozšírenia blatníkov. Obrázok okrem toho ukazuje viacero segmentov osvetlenia, vrátane diódových pásov na streche. Tie vídavame prakticky výhradne na terénnych špeciáloch.

Toyota jemne modifikuje pick-up Hilux

Lepšie vyhotovenia vozidla prichádzajú s upraveným nárazníkom a maskou chladiča, komponentmi disponuje aj nová špička ponuky.

Koncept FT-AC zatiaľ zostáva zahalený rúškom tajomstva. Predznamenáva špeciálny variant pick-upu Hilux, ktorý bol v ostatných mesiacoch predmetom klebiet? Stopercentne vylúčiť to nemožno. No dizajnové detaily skôr naznačujú, že pôjde o niektorý produkt orientovaný primárne na Severnú Ameriku. Tamojší trh má rád najmä obrov menom Sequoia či Tundra. Na potvrdenie či vyvrátenie týchto špekulácií si počkáme ešte pár dní, off-road spoznáme najneskôr 30. novembra v kalifornskej metropole.


Najnovšie články
Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Kia Picanto u nás nikdy nebola obzvlášť populárna, teraz by sa to však mohlo zmeniť. Kórejci prišli s autom, ktorému prakticky nič nechýba. Na čo si pri ňom...

Test Kia Picanto: Malý štýlový drsniak

Česká Škoda vlani potvrdila svoju pozíciu jednej z najziskovejších dcér koncernu Volkswagen. Zaradila sa na druhé miesto po Porsche a porazila aj prémiové...

Škoda stále ťahá zisky Volkswagenu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×