Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota avizuje pre LA drsný off-road

V kalifornskej metropole spoznáme koncept FT-AC, ktorý zatiaľ zostáva zahalený rúškom tajomstva. Predznamenáva špeciálny Hilux?
1 1 príspevok 22.11.2017 / Marek Pokrývka

Počas budúceho týždňa odštartuje autosalón v Los Angeles a čoraz viac automobiliek prezrádza, čo pod jeho svetlami predvedie. Na výstavisku nebude chýbať ani Toyota. Japonský gigant avizuje pre LA bližšie nešpecifikovanú štúdiu, ktorú naznačila prostredníctvom fotografie. Jej označenie FT-AC je skratkou slovíčok Future Toyota Adventure Concept.

Identita štúdie Toyota FT-AC je momentálne otázna

Zverejnený obrázok prezrádza o skutočnej identite vozidla veľmi málo. No viaceré detaily naznačujú, že pôjde o drsný off-road. Viditeľné sú napríklad tmavé nelakované rozšírenia blatníkov. Obrázok okrem toho ukazuje viacero segmentov osvetlenia, vrátane diódových pásov na streche. Tie vídavame prakticky výhradne na terénnych špeciáloch.

Toyota jemne modifikuje pick-up Hilux

Lepšie vyhotovenia vozidla prichádzajú s upraveným nárazníkom a maskou chladiča, komponentmi disponuje aj nová špička ponuky.

Koncept FT-AC zatiaľ zostáva zahalený rúškom tajomstva. Predznamenáva špeciálny variant pick-upu Hilux, ktorý bol v ostatných mesiacoch predmetom klebiet? Stopercentne vylúčiť to nemožno. No dizajnové detaily skôr naznačujú, že pôjde o niektorý produkt orientovaný primárne na Severnú Ameriku. Tamojší trh má rád najmä obrov menom Sequoia či Tundra. Na potvrdenie či vyvrátenie týchto špekulácií si počkáme ešte pár dní, off-road spoznáme najneskôr 30. novembra v kalifornskej metropole.


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×