Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota avizuje pre LA drsný off-road

V kalifornskej metropole spoznáme koncept FT-AC, ktorý zatiaľ zostáva zahalený rúškom tajomstva. Predznamenáva špeciálny Hilux?
1 1 príspevok 22.11.2017 / Marek Pokrývka

Počas budúceho týždňa odštartuje autosalón v Los Angeles a čoraz viac automobiliek prezrádza, čo pod jeho svetlami predvedie. Na výstavisku nebude chýbať ani Toyota. Japonský gigant avizuje pre LA bližšie nešpecifikovanú štúdiu, ktorú naznačila prostredníctvom fotografie. Jej označenie FT-AC je skratkou slovíčok Future Toyota Adventure Concept.

Identita štúdie Toyota FT-AC je momentálne otázna

Zverejnený obrázok prezrádza o skutočnej identite vozidla veľmi málo. No viaceré detaily naznačujú, že pôjde o drsný off-road. Viditeľné sú napríklad tmavé nelakované rozšírenia blatníkov. Obrázok okrem toho ukazuje viacero segmentov osvetlenia, vrátane diódových pásov na streche. Tie vídavame prakticky výhradne na terénnych špeciáloch.

Toyota jemne modifikuje pick-up Hilux

Lepšie vyhotovenia vozidla prichádzajú s upraveným nárazníkom a maskou chladiča, komponentmi disponuje aj nová špička ponuky.

Koncept FT-AC zatiaľ zostáva zahalený rúškom tajomstva. Predznamenáva špeciálny variant pick-upu Hilux, ktorý bol v ostatných mesiacoch predmetom klebiet? Stopercentne vylúčiť to nemožno. No dizajnové detaily skôr naznačujú, že pôjde o niektorý produkt orientovaný primárne na Severnú Ameriku. Tamojší trh má rád najmä obrov menom Sequoia či Tundra. Na potvrdenie či vyvrátenie týchto špekulácií si počkáme ešte pár dní, off-road spoznáme najneskôr 30. novembra v kalifornskej metropole.


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×